Hypotéka do jaké banky?

Od: Datum: 13.09.15 08:45 odpovědí: 5 změna: 13.09.15 20:44

Zdravím, chci se zeptat, chtěk bych si vzít hypotéku na byt a na to abych zaplatil ještě nějaké půjčky. A tak by mě zajílo do jaké banky jít? Slyšel jsem, že KB nabízí 100% hypotéku.

A potom by mě ještě zajímalo zda peníze dostanu na účet a nebo zda ty peníze pošle rovnou majiteli byty od koho ho chci koupit. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 13.09.15 08:59
Takze vy v podstate potrebujete hypoteku na vice nez 100% nemovitosti. Banky se ke 100% hypo stavi dost obezretne, tak tezko rict.
Penize banka posle klidne vam, ale musite mit smlouvu o koupi ci podobnou zalezitost. Idealne banka posle penize do uschovy k notari.
Nezbude nez banky obejit a poptat se. Jenom se asi nezminujte, ze z hypo chcete doplatit pujcky, pac banka posila penize dle odhadni ceny bytu a ta byva rozdilna oproti cene kupni. Hodne stesti, at to vse ukocirujete.
Ohodnoceno: 0x

Od: kuba1777
Datum: 13.09.15 09:05

Děkuji, a jakou banku byste mi doporučil abych se tam šel zeptat?

Datum: 13.09.15 09:21
Myslím, že by mohl být ve Vašem případě problém, vůbec hypotéku získat, když máte ještě půjčky, natož 100%. Banky bonitu klienta posuzují velmi individuálně dle interních kritérií.
Navíc pokud budete chtít koupit byt např. v kupní ceně za 1500000, jeho odhadní cena může být jen 1300000 a banka Vám tedy nepůjčí víc než odhadní cenu nemovitosti. V tomto případě, byste 200k musel mít svých. A to banky 100% hypotéky moc nedávají a dají tak max 80%..
Nevidím to ve Vašem případě reálně a už vůbec si nemůžete banku vybírat.. Obejděte všechny a poptejte se na podmínky, na kolik byste se svými příjmy a závazky vůbec dosáhl..

Datum: 13.09.15 09:40

Takže ti máš teď akorát dluhy a chceš si brát hypotéku?

Ještě ,že banky mají rozum a úvěr ti nedají. Snad jen kdyby jsi měl luxusní příjem a jisté místo. Např. soudce ... atd.

Poplať dluhy, našetři aspoň 20% hodnoty nemovitosti a můžeš jít hledat banku.

Od: gazda
Datum: 13.09.15 20:44

Kouknete na https://www.hypotekapowebu.cz/ je to od Hypotecni banky. Lepsi podminky nez na pobocce, temer vse zaridite po internetu. 100%-ni hypoteka - jestli odhad bude stejny nebo vyssi nez kupni cena, tak dle vlasni zkusenosti banka pujci maximalne cca kupni cena minus 5%. (=95% kupni ceny). Samozrejme musite splnit podminky banky na bonitu. A u 100% hypoteky je samozrejme vyssi urok. Doporucuji minimalne 85% hypoteku. Vse si muzete vyzkouset na kalkulacce na webu uvedenem na zacatku (vyse hypoteky, uroky, bonitu, ...).

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.