Pila-opravit nebo novou?

Od: Datum: 13.09.15 00:08 odpovědí: 7 změna: 10.10.15 21:29

Mám starou profi pilu Stihl, která se mi zadřela, zřejmě píst ve válci. Nevím, zda ji mám nechat opravit, nebo koupit novou. Někde jsem slyšel, že ty nové už nejsou tak kvalitní, jak byly dříve. Děkuji za vaše poznatky a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.15 07:25
Nejlevnejsi reseni je, kdyz je to opravdu kousnuty jen ve valci. To sikovny remeslnik prelesti valec, da nove krouzky a oprava za petikilo je rozhodne vyhodnejsi nez nakup nove pily. Ve chvili, kdy se ale ukaze, ze je pridreny i jehlovy lozisko na klice, pak jen dily na opravu vyskoci pres 2000,- a je vymalovano. Kdyz ma clovek stesti a ma dost rozsireny tip, da se klikovka s pistem najit na Allegro.pl za tretinu ceny dilu v nasich servisech. (Hledejte wal korbowy nebo val korbovy...cert aby se v tom jejich pravopise vyznal )
Ohodnoceno: 0x

Od: jamal
Datum: 13.09.15 10:09

Všechny motorové pily mají obyčejně hliníkový válec s chemickým pracovním povrchem - NIKASIL.

Jestliže se vám píst kousl, je velice pravděpodobné, že palivo nemělo dostatek oleje. V místě zadření je určitě narušila tvrdá pracovní plocha a tak je vhodnější výměna válce i pístu současně. Viz odkaz.

http://megaserwis.com/dily-pr…-valce-c-1_2.html?language=cz

Ohodnoceno: 2x

Od: trtr
Datum: 13.09.15 10:15

Zdravím, toto se stalo sousedovi a kamarád mu zaleštil válec, dal nový píst a kroužky, poradil ať víc maže a ne baj voko a pila jede doteď (Oleo Mac).

Od: pcmani*
Datum: 13.09.15 17:10

co je to za model?

Datum: 13.09.15 17:18

Zdravím, Stihl 036.

Od: pcmani*
Datum: 13.09.15 20:24

perfektní pila profi třídy doporučuji spravit

Datum: 10.10.15 21:29

Děkuji všem za dobré rady, hodně mi to pomohlo. Nakonec jsem se pustil do opravy, pilu rozebral, objednal součástky a pila jede jako dřív. Jsem moc rád, protože mě tato oprava nakonec přišla moc dobře, a to na 1300 Kč.

Ještě jedna vychytávka v objednání u polského prodejce http://megaserwis.com/dily-pr…valce-c-1_2.html?language=cz. Přímo přes jeho stránky by mě tyto součástky přišly s dodáním o cca 600 Kč víc, ale zjistil jsem, že prodávají přes aukro a náhodou tam měli i to, co jsem potřeboval, ale levněji, tak jsem si to koupil tam.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.