Jak zapojit dva okruhy

Od: Datum: 12.09.15 15:16 odpovědí: 2 změna: 12.09.15 16:32
avatar

Dobrý den,chtěli jsme vyměnit starý lustr,kdy při zmáčknutí jedné klapky vypínače svitilo na lutru jen jedno světlo a při druhé klapce zbývající 4.Chtěl bych toto zachovat i na novém lustru s pěti žárovkami,ale nevím si rady se zapojením.Ze zdi mě lezou dva černé dráty,plus žlutozelený což předpokládám je zem.Na novém lustru je zem a další dvě přípojky N a L.Je možné zapojit lustr: zem-zem,jeden černý drát na N s tím,že z druhé straný vytáhám dráty,které nechci aby svítili a druhý černy na L,s tím že naopak vytahám dráty(okruh),které už vedou do N? Jestli je to blbost prosím o schéma správného zapojení. Díky V příloze moje představaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.15 15:55
avatar

NE! Zelenožlutý ze zdi spojte se zelenožlutým v lustru, z té samé svorky udělějte propojku na N (v lustru by měl být modrý). Pak budete muset rozdělit černé (hnědé) dráty v lustru na 2 skupiny. Jednu tuto skupinu spojíte ve svorce L s jedním černým drátem ze zdi, druhou s tím druhým. Budete muset přidat jednu svorku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.09.15 16:32
avatar

Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.