Jak opravit vydřené koleno

Od: Datum: 11.09.15 21:47 odpovědí: 3 změna: 12.09.15 21:11

Prosím jak opravit vydřené koleno na společenských kalhotách? Oblek je tmavě šedý a skvrna světle šedá, takže je to dost vidět. Není tam díra, jen je sedřená barva velikosti asi desetikoruny. Nechce se mně kvůli tomu kupovat celý nový oblek. Děkuji za radu.

doplněno 12.09.15 10:27:

Záplatu na koleno dávat nechci. Měla jsem na mysli nějak to skvrnu zabarvit. Jde o oblek syna, který zřejmě po bujarém večírku někde upadl hned při jeho prvním použití. Kdybych teď nebyla ve finanční tísni, tak to řešit nebudu a koupím za několik tisíc nový oblek.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.15 09:52
avatar

To nebude jen sedřená barva. Podle Vašeho popisu to vypadá na zřídnutí tkaniny v tom místě. Asi tam při čištění obleku ukápl nějaký čisticí prostředek, který tkaninu narušil. To neopravíte nijak. Mohl byste ovšem někde z vnitřní části saka odebrat čtvereček nepoškozené látky a vsadit ji na místo na koleně, ale bude to samozřejmě vidět, i když se to udělá sebelépe. V cizí zemi jsem znala jednoho odborníka, který ovládal metodu neviditelné zcelování látek. Byla to velice nákladná oprava, ale tam se to dělalo u luxusního a velice drahého oblečení. A to se vyplatilo. Oblek mohl stát na naše peníze kolem šedesáti tisíc a více, takže taková oprava se vyplatila, i když Vy byste tady za cenu té opravy pořídil dva nové obleky.

doplněno 12.09.15 12:20:

To mi bylo jasné, že záplatu nechcete. Ale ptala jste se na způsob opravy. Říkáte, že se jenom odřela barva a to mi je divné, ještě jsem se tím nesetkala. Tedy kromě džínoviny. Ale oblekové látky jsou jiného složení. Tak to zkuste nabarvit, jak radí uška, snad to nebude tak vidět. Ale abyste tam pak nevytvořila ještě větší flek. Zkuste co to udělá s tou fixou na nějakém neviditelném místě, než to budete dělat na to koleno. Třeba ve vnitřní straně nohavice, někde u rozkroku, tam se eventuelní skvrna ztratí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 12.09.15 12:07

Jen co jsem slyšela. Skvrnu jemně nabarvit fixkou stejné barvy a nebo z rubu použít fixku o odstín tmavší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 12.09.15 21:11

A už jste zaregistrovala, že prodávají i samostatně kalhoty třeba v černé barvě?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.