Jak vyrobit bílý beton

Od: Datum: 11.09.15 18:26 odpovědí: 8 změna: 12.09.15 21:12
Dobrý den,
Chci si na zahradu vyrobit nášlapné kameny, atyp. Chci je bílé, tedy z bílého betonu.
Pochopil jsem, že se používá bílý cement. Ale poradte mi, co do něj, aby bílá barva vydržela resp se mi neobarvila příměsí. Kolik čeho?
Bohužel hotovou suchou směs jsem nenašel.
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.15 22:38

Beton Colorcrete

Colorcrete je moderní lehce zpracovatelný beton s obsahem barevných pigmentů vyráběný podle ČSN EN 206-1 skupinou Českomoravský beton. Lze jej namíchat v téměř nekonečné škále odstínů. Při výrobě se klade důraz na výběr nejlepších složek betonu a pigmentů s ohledem na pohledovost konstrukce a na dlouhodobou stálost barevného odstínu. Barevné odstíny betonů Colorcrete jsou odolné i při dlouhodobém vystavení povětrnostním vlivům, UV záření i dalším negativně působícím faktorům.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 12.09.15 07:20

Dobrý den, asi bych si jako první položil otázku, jak dlouho vydrží bílá barva toho betonu, který je v zahradě a nášlapný. Tedy, časem se asi ušpiní. Ovšem, při výrobě bych volil bílý cement, normální písek, titanovou bělobu (pigment) a ještě bych přidal akrylátovou disperzi (pro lepší "lepivost"). Něco více je i v textech viz odkazy (možná pro výrobu kamenů do zahrady to je až moc "vědecké"). Zdravím!

P.S. Nebylo by špatné ani to drobné bílé kamenivo do betonu.

http://www.earch.cz/cs/stavit…ych-betonu-na-vile-architekta http://www.dumazahrada.cz/sta…y-beton-v-barve/#.VfOw1VNb95w

doplněno 12.09.15 13:19:

Normálním pískem jsem myslel ten řiční (okrově žlutý). Zde je návod na přípravu betonu, ovšem, bude to vyžadovat zase kliknutí na odkaz, což by mohl být asi problém .

http://www.ubydleni.cz/beton-…pravny-pomer-cementu-a-pisku/

Datum: 12.09.15 10:23

koupit bílý cement by neměl být problém,na trhu je.Stejně tak i bílý,křemičitý písek.Beton,z těchto surovin vyrobený,je na světle stálý a otěruvzdorný.Dá se případně i barvit,použít lze jen minerální pigmenty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: trtr
Datum: 12.09.15 10:44

Zdravím, problém je, že normální cement stojí cca 58,-Kč/25 kg a bílý i 200,-Kč za totéž množství. Ono za vše se platí.

Datum: 12.09.15 12:00
Nemůžu použít říční písek? Křemičitý bude echo drahý a o moc belejsi mi nepřijde. Nebo mě napadlo použít jemný štěrk, který vyperu.
Jaký je poměr cementu:písku?
Od: slon
Datum: 12.09.15 17:01

Já na to přišel - nadrť si takový ty bílý cihly a je to.;)

Datum: 12.09.15 17:23

Nevím odkud jsi ale doporučil bych tzv štěrkopísek nebo říční písek,není vůbec do žluta či okrova,teda pokud se ještě těží ,těžil se někde na Prostějovsku-asi Tovačov?-už přes 30 let tam nežiji a obsahoval od drobounkých zrnek po valouny velikosti pěsti pokud nebyl přesitím upraven na potěry.Při jeho promnutí rukou zůstala na rozdíl od ostatních (nepočítám křemičitý) čistá.S tímto jsem se setkal jen na Hané,kdy jako učeň u PS-G jsem dělal na stavbách v OL,PV a VY.Potěrový těžený též z vody třeba v Majdaleně u Třeboně je žlutý ,s vyšším obsahem zeminy.totéž bylo ui u písků v Praze či Zbraslavi!

doplněno 12.09.15 22:19:

Pcmani-díky! vojna mne zavála z Mostkovic do Jindřichova Hradce!

Od: pcmani*
Datum: 12.09.15 21:12

pořád se tu těží a je za pár kaček a jinak si to pamatuješ dobře těží se v tovačově

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.