Jak daleko se smí od hranice pozemku?

Od: Datum: 11.09.15 11:20 odpovědí: 11 změna: 11.09.15 14:14

dobrý den,

sousedi mi poslali na dovolenou fotku, nestačila jsem se divit, obec nechala vybagrovat bez našeho souhlasu podél celé jedné hranice našeho pozemku odtokovou strouhu pro dešťovou vodu. Nemáme se jak dostat na náš pozemek, zatím nezastavěný. Hlava mi to nebere, jak je toto možné a vůbec nevím jak to řešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 11.09.15 11:53
To vyresite nejspis tak, ze tam udelate mostek. Pac je lepsi mit most prez skarpu nez zaplaveny pozemek.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.09.15 12:11

A on tam byl vjezd? Požadovali jste jej? Poškodili vám pozemek? Vyřešte si to s obcí, poslední instance je soud.

doplněno 11.09.15 13:03:

Podívejte se na stav. zákon, ale toto půjde podle silničního, obec, správce, vlastník je povinna udržovat komunikace, odvodnění. Co to je provizorní, nějaká hlína? Ale zde se to neřeší, proč jste ihned po zjištění nešli na obec, za správcem komunikace? Třeba tam něco dají, nevíte. Na každé pole také není sjezd. Nemeškejte a chvátejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 12:32

Jediný vjezd tam byl provizorní, kvůli sekání trávy, pozemek snad nepoškodili, viděla jsem jen foto. Spíš mi jde o to jestli si to můžou dovolit bez mého souhlasu, prostě se někdo rozhodne a ostatní ať řeší mosty? Kde jsou dobré mravy, slušnost je se přece zeptat, nám se pozemek nezaplavoval.

Od: asd1
Datum: 11.09.15 12:38

Pokud tam nebyl oficiální vjezd tak můžou. Nejlíp hodit tam trubku, dostatečně velkou aby pobrala vodu a neucpávala se (300mm a víc)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 12:48

No to snad není možné! Až se vrátím musím kupovat trubky :( nebo stavět mosty!

Nevíte podle jakého zákona toto můžou udělat bez mého souhlasu?

Od: paw®
Datum: 11.09.15 13:18

pokud nevite podle ktereho zakona to nemuzou udelat bez vaseho souhlasu, tak najdete zakon, ktery to zakazuje. Ale mate pravdu, vas pozemek se nezaplavoval, tak proc by ste se mela starat, kam tece voda od sousedu! dejte si tam ceduli "Tuto rzhu udelalo mesto bez meho souhlasu. yaszpu ji, at si voda tece kam chce! " jste na dobre ceste k super sousedskym vztahum

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 13:06

Bussi - protože jsou na dovolené, možná tisíce kilometrů od domova. To se pak dost těžko něco ihned řeší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.15 12:16
avatar

Reste to s obci , mozna budete muset postavit most

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.09.15 14:03

Vlastnili jste nebo jste koupili pozemek bez přístupové cesty. Na cizím pozemku jste si zbudovali provizorní mostek. Informovali jste majitelé cizího pozenku o zásahu do jeho majetku? Máte na mostek povolení?

Asi ne, takže jste měli parcelu bez příjezdové cesty a po vykopání strouhy máte opět parcelu bez příjezdové cesty. Tedy se nic nezměnilo. Jednejte s úřady o povolení ke stavbě mostku pro příjezd na svojí parcelu. Ovšem ve vlastní režii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 11.09.15 14:09
avatar

Forma stavebního rozhodnutí může být i vyhláškou. Místo aby se ptali vlastníků sousedních pozemků, nechají vyvěsit záměr. Pokud stavební úřad neobdrží nesouhlas se stavbou, je stavba povolena.

Nechte své emoce ochladnout a zjistěte vše potřebné na obecním úřadu, jak již zaznělo. Nevíte důvod, neznáte rozsah ani nutné náklady. Možná obec bude na své náklady zřizovat mosty všem sousedním pozemkům...

Ptejte se na "správném hrobě".

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.09.15 14:14

Požádejte obec, aby vám všechnu ukradenou vodu z té strouhy čerpala zpátky na pozemek. Až postavíte, tak nejlépe do sklepa.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.