Je potřeba povolení ke stavbě pergoly?

Od: Datum: 11.09.15 10:56 odpovědí: 3 změna: 11.09.15 12:17

Dobrý den,

mám dotaz, se sousedem jsme se dohodli , že opraví svůj stávající starý plot za zděný, aby mohla proběhnout kolaudace jeho dílničky. Ale aby to mohlo proběhnout, musel jsem zbourat můj starý přístřešek, který tam stál asi 50 let. A otázka zní, jetli musím žádat souseda o to abych přístřešek mohl znovu postavit, nebo to mohu pojmout formou rekonstrukce přístřešku a postavit to bez svolení souseda?

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.09.15 11:03

Podívejte se do katastru nemovitostí, jestli máte stavbu zaměřenou vč. přístřešku. Pokud ne, na stavbu přístřešku do určitých rozměrů stačí ohlášení na stavební úřad.

doplněno 11.09.15 13:24:

Stejně jak je nutné dávat info o demolici, tak je dobré podat ohlášení o "rekonstrukci". Je nutné nechat podepsat na ohlášení i souseda, že s tím souhlasí.

Pokud nebude souhlasit, můžete ho napadnout za neoprávněnou demolici bez vašeho souhlasu :)

doplněno 11.09.15 13:30:

ale stále neznáme rozměry.. zkuste si pročíst třeba toto:

http://www.mmr.cz/getmedia/1f…odika-pergola,-pristresek.pdf - doporučuji však dotaz na stavební úřad, protože tento článek je v rozporu oproti předchozím §§§ - http://www.drevostavitel.cz/clanek/stavba-pergoly

Ohodnoceno: 0x

Od: pepa*
Datum: 11.09.15 11:11

Díky, ale stavba by byla na hranici pozemku a k tomu je zapotřebí souhlas souseda ( do dvou metrů, myslím ).

Od: janm
Datum: 11.09.15 12:17

Dobrý den

Takto, pokud tam již přístřešek "stál" pak bych to pojal jako rekonstrukci s tím, že na jeho místě při zachování jeho původních rozměrů bych zřídil nový, takto jsem to řešil i já, na místě staré "šopky" se postavila "nová", jde jen o to dodržet původní rozměry a místo , tzn. aby například ta nová nebyla o metr delší nebo vyšší apod.,tam by pak mohl vzniknout problém, v případě naopak "stejných " nebo "menších" rozměrů nebude problém žádný...

Se sousedy je vždy nejlepší se domluvit, máte-li rozumného souseda, dle toho co píšete už jste se na něčem shodli a vzájemně si "vyhověli" tak nevidím problém za sousedem zajít důkladně to osobně probrat zeptat se zda-li mu to nebude vadit a pokud ano pak zkusit napřed najít společně nějaký "kompromis" až pokud by byla "dohoda" nemožná bych šel oficiální cestou, jinak ale bych se "rekonstrukce" přístřešku nebál byl tam, je tam stále "stejný" "opravený" rozměrově stejný.

Já vždycky když se pohybuji na hranici pozemku zajdu za "dotčeným sousedem" vše narovinu vyložím, ponechám mu čas na rozmyšlenou (např. přístřešek na dřevo atd.), ještě se mi nestalo že by byl nějaký problém, naoplátku když zase něco potřebuje on, snažím se vyhovět pokud je to "technicky" možné, nejlepší jednat na rovinu a hned vidíte jestli problém bude nebo nebude..., když víte že se třeba se sousedem jednat v žádném případě nedá, je problémový pak je lepší tedy i ty "drobotiny" řešit oficiálně...

doplněno 11.09.15 12:26:

P.S. jednomu sousedovi vadila kůlna na hranici pozemku, (to jsem tam ještě nebydlel) která tam také stála cca od 50-60 let, přišla komise aby situaci vyhodnotila, výsledek kůlna tam stojí cca 50 let není tedy důvod ji odstraňovat, tečka, později jsem ji "zrekonstruoval" postavil znovu bez problému...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.