Slabý/žádný tlak vody

Od: Datum: 10.09.15 17:53 odpovědí: 8 změna: 12.09.15 10:48
avatar

Dobrý den,

Plynový ohřívač vody se při spuštění vody vůbec nerožne. Naskočí slabé plamínky jen v kuchyni. Voda (baterie) není od PO ani 1 metr. Naopak, do koupelny je to asi 5 - 7 m. Pokud pustím tedy vodu v kuchyni plemany nepatrně naskočí, když ji pustím v koupelně nenaskočí vůbec. Jedině jak mohu pustit teplou v koupelně je tím způsobem že pustím vodu v koupelně (plameny nenaskočí), potom musím pustit a hned zastavit v kuchyni (plameny naskočí) a v koupelně mi teče teplá. Všude je ale děsně slabý tlak, vůbec nemůžu rovnat tlak studené a teplé, to je 100 a 1. Kdysi jsem si dal před baterie sítka. Může to být tím že je nejspíš přívod studené vody ke karmě ucpaný? Včera jsem "jemně" trubku pobouchal, tlak vody se nepatrně, ale nepatrně zvětšil. Také v perlátorech sem naašel nějaký bordel a pod. Baterii jsou čisté. Vzpománím si že před dost dlouhou dobou byly trubky tak zanesený (sítka pře baterií to brzdila aby se to dostalo dál) že mi z trubky která přivádí vodu kapala voda jak je tomu na obrázku.

doplněno 10.09.15 18:11:

Správná fotografieSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.09.15 18:01
avatar

Dobrý den, myslím, že jste si odpověděl sám - ucpané trubky, resp. sítka. Pokud je to ještě v pozinku, tak možná i zarostlé trubky. Nemůžete vyzkoušet tlak vody při vstupu do domu a porovnat? Pokud je tam více nájemníků, tak mají stejný problém? Zdravím!

P.S. Máte otevřený hlavní uzávěr vody na maximum?

doplněno 10.09.15 18:13:

No, máte to ještě v pozinku - tak snad bude stačit jen to čištění sítek. A také uvidíte, jak jsou na tom trubky uvnitř.

doplněno 10.09.15 18:23:

Pokud to bíle na obrázku není malba, ale vodní kámen, tak tam máte dost tvrdou vodu a ta dává trubkám zabrat. Snad budete mít štěstí a najdete to správné místo - jinak necháte udělat nové rozvody v plastu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 18:15
avatar

Předtím sem tam dal špatnou fotku, už je tam nová - správná. Byl bych rád kdyby to bylo jen v tom přívodu.

Datum: 10.09.15 18:19
avatar

JJ, bohužel je to pozink. Jak sem psal, sítka před bateriemi dávno nejsou. No, hlavně aby trubky nebyla zacpaný někde ve zdi :(

Datum: 11.09.15 13:21

No jo, pozink a teplá voda - to bude zarostlé po pár letech kompletně...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.15 21:41
avatar

To na těch trubkách je kámen.

Datum: 12.09.15 08:56
avatar

Ten plynový ohřívač vody je stará dobrá Karma?

Karmy mají jednu velkou výhodu. Nepotřebují žádný elektrický drát a žádný vnější zdroj energie, protože se zapalují tlakem proudící vody. Jenže jak vidíte, tato výhoda se může změnit v problém. Když voda proudí pomalu, má slabý tlak anebo je jí málo, pak Karma špatně hoří nebo se ani nezapálí.

Se obávám, že jestli chcete problém vyřešit, pak vás čeká přesně to, čeho se obáváte vy. Rekonstrukce vodovodních trubek. Máte v nich letitý nános. Až je budete vyměňovat, pak si určitě všimnete, že i přes ty nejkratší kousky trubek není vidět.

doplněno 12.09.15 10:20:

Vložku nevyčistíte. Kupte novou.

Ta součástka se nejmenuje vložka, ale výměník. Pozor na připojovací rozměry. Až jej budete kupovat, vezměte sebou ten původní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.15 09:59
avatar

Su přesvědčen že to bude jinde. Karmu sem rozdělal, lépeřečeno oddělal sem vložku. Je totálně zacpaná. Nejde profouknout. Zkoušel sem to tlakem vody/ze sprychy. Voda do ní šla tlakem ale na druhý straně jen vytékala.. Přece by mi na druhý straně musel jít ven takový tlak vody jako jde dovnitř. A na jednom místě teče voda. Bylo mi X x nápadný proč mám na zdi vodu, díval sem se odkud to kape ale nic sem neviděl. Tím že je vložka zacpaná. to dělá asi to že se nerožne ohěň. Myslím si že trubky budou zatím OK. Takže nezbyde než sehnat novou vložku která asi všechny komplikace dělá. Mimochodem, nevíte čím vyčistit z...u vložku? Asi mi nezbude než zavolat známýho instalatéra a zeptat se jestli nemá nevou vložku.

Datum: 12.09.15 10:48
avatar

Vím že se to jmenuje výměník tepla. Výraz vložka se ale běžně používá. Brát ji sebou nemusím, řeknu označení PO. Novej výměník stojí 3 300 - u firmy To.P.Gas Service. Zvažuji jestli není lepší koupit novou karmu - http://ohrivace-vody.heureka.…cz/mora-top-vega-10-n032-max/

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.