Skříňka nad ledničku

Od: Datum: 10.09.15 10:41 odpovědí: 5 změna: 10.09.15 12:35

Ahoj, chtěl bych si vyrobit závěsnou skříňku nad lednici se zavíracími dvířky. Nikdy jsem to nedělal, ale chtěl bych to zkusit.

Jako materiál si asi koupím lamino v dané barvě a nažehlovací pásky. Četl jsem, že se lamino v domácích podmínkách špatně řeže a je lepší si ho nechat nařezat v hobby marketu. Je to skutečně tak?

Dále bych u skříňky chtěl mít zavírací dvířka a opět je prý lepší si nechat otvor pro nábytkový pant nechat vyvrtat v marketu kvůli ceně vrtáku. Děkají to např. v Obi, Bauhausu atd?

Popř. jaké máte vy zkušenosti s výrobou poličky/skříňky? Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 10.09.15 11:35
avatar

Dobrý den, přesně si vše změřte, nakreslete si plánek (hlavně rozměry desek) a nechte si to nařezat - bude to kolmé, přesné a nebudou "zubaté" okraje. Doma to lépe neuříznete (ručně). Stejně tak i ty předvrtané otvory pro panty. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 11:55
avatar

Přesně tak, například v OBI vám to nařežou na přesné rozměry, a za cca 10kč/díra vám přesně předvrtají i otvory pro panty podle vašich kót. Případně vám za nějaký poplatek polepí i hrany... rádce podemnou radí že pokud si to uděláte doma, nebude to držet... nevim nevim, běžně na to používám klasickou pásku s tavným lepidlem - nažehlit žehličkou (pozor, manželka to neuvidí ráda), a nikdy se mi nesloupla. Ovšem pokud to děláte poprvé tak bych také doporučil nechat si to ohranit.

doplněno 10.09.15 11:57:

PS: při rozkreslování počítejte i s tlouškou desek na které se budete napojovat a o to zmenšit daný rozměr... (už se mi stalo že jsem na to zapoměl, a vše sestavit a pak přijít na to že jste o 32mm jinde mi zrovna nezlepšilo náladu :D)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 11:39

Dvířka je vhodné nechat oblepit ABS hranou, nažehlovací páska hůř vypadá a nevydrží. Otvory pro panty lze snadno vyvrtat doma, stačí levná sada sukovníků za dvě stovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peetrss
Datum: 10.09.15 12:30

Díky za rady .

Docela se obávám montáže pantů (aby dvířka přesně seděly). K těm nábytkovým pantům dostanu nějaký návod na to, kde se má vyvrtat otvor a jinak montហnení těžká?

Datum: 10.09.15 12:35
avatar

Pro začátek bych vám doporučil tovární výrobek, který si poskládáte. Můžete si vybrat velikost a barvu korpusu (skříňky), dvířka, kování, ... a skládáte. Stačí k tomu plochý a křížový šroubovák, palička (kladívko), měkká podložka... Ono pokud nemáte nářadí a další vybavení, je poměrně problém udělat přesně otvory pro spojovací kolíky a konfirmaty (šrouby) v poměrně tenkém materiálu...Ale záleží na vás, jak se rozhodnete...Asi mě někteří nebudete chválit, když zde dám odkaz, ale jako skříňku nad ledničku to vidím bez problémů...

http://www.ikea.com/cz/cs/cat…roducts/S89052712/#/S09008596

A pokud nehodláte pokračovat ve výrobě dalšího nábytku... tak ten první, druhý kus, to je učení se a sbírání zkušeností a výsledek většinou nic moc...ale mohu se mýlit, možná to zvládnete na jedničku..

doplněno 10.09.15 12:44:

Tady máte jeden z návodů

http://www.ceskykutil.cz/panty-jako-od-truhlare

spojování jednotlivých částí

http://www.ceskykutil.cz/doma…ytkove-spojovaci-kovani-2-dil

a dají se najít mnohé další...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.