Stropne polystyrenove kazety a plesen

Od: Datum: 09.09.15 15:49 odpovědí: 3 změna: 10.09.15 00:03

zdravim diskutujucich! chcem sa spytal Vas, ktory mate skusest z dekoraciou stropu -konkretne zo stropnymi polystyrenovymi kazetami.. netvori sa pod nimi a stenou nasledna plesen a vlhnutie? docital som sa, ze polytyren z vnutra izby ako izolacia nie je velmi vhodny. dakujem za rady ludi znalych tejto temy!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.15 15:55

Tyto kazety jsem lepil v mnoha panelákových bytech,s výskytem plísní jsem se nesetkal.Ale fakt je,že čtverce dodnes drží a pod ně vidět není.Vliv by to mohlo mít ale jen tam.kde nad nimi není izolovaný strop a střecha.Pak by se zvýraznil rosný pod pod dekorací.Ale 1 cm polystyrenu na to prochlazení vliv má minimální.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: gabriel
Datum: 09.09.15 19:48

dakujem za odpoved. zabudol som uviest, ze strop je klasicky z drevennych tramov a rakosia. co som sa docital, tak niektori ludia maju tie polystyrenove kazety aj v kupelni a kuchyni. tam je predsa vacsia vlhkost.

Od: vilik
Datum: 10.09.15 00:03

Na strop ze dřeva a rákosí udělejte raději sádrokarton s pořádnou parozábranou. Polystyrenové kazety nejsou hezké a o moc levnější taky ne. Je s tím sice víc práce, ale jako bonus můžete strop zateplit. Ale abych odpověděl na otázku, ano, měl jsem kazety doma. Plísně jsem neměl, ale občas některá spadla. Nejvíc mi vadilo, že nepasovaly rohy k sobě, byly odchylky v rozměrech kazet. Zkusil jsem bílé měkké, 2 druhy, pak pevné slabé barevné. Teď mám sádroš a zateplenou půdu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.