Poblémy v svj

Od: Datum: 09.09.15 14:09 odpovědí: 6 změna: 09.09.15 15:16

Mám dvě otázky ohledně svj.

Musí -nebo měli by být označeny zvonky , poštovní schránky a dveře do bytů aktuálnímy jmenovkami?

Je to povinnost majitele bytu?

Je hlučný sex důvodem ke stížnosti na rušení klidu? Myslím nejen v noci?

Není to trochu omezování osobní svobody, vždyť sex potří k normálním životním potřebám?

Děkuji za odpovědí( jsem předseda svj).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.15 14:22
avatar

Otázka 1 - u nás to řešíme dohodou, a aby označení trochu vypadalo, řeší to jeden člen výboru (může to být kdokoli, i za úplatu někdo cizí, třeba...); pokud to řeší majitelé jednotlivých bytů, vypadá to "trochu jinak", mírně řečeno - nepěkně...už z toho hlediska je dobré se domluvit, ať to vypadá jednotně...a některá tlačítklová tabla - rozebrání, označení - by měl řešit znalý...

Otázka 2 - řešeno zde nedávno...třeba zde

http://www.poradte.cz/domacno…asite-su-ani-od-sousedky.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 14:32

no já jsem to taky dělal všem stejné,ale ted se to změnilo,prý ti nový majitelé bytů nemusí nic měnit? Možná to povoluje ten občanský zákoník.Na co potom ty SVJ jsou,když si majitel bytu může dělat co chce!.Máme na zvonku a dveřích jméno a už rok nežije,to je až trapné!?Bydlí tam někdo jiný,majitelovi ani nákemníkovi to vůbec nevadí!

Datum: 09.09.15 14:35
avatar

Není povinnost míti vlastním jménem označen zvonek, schránku, dveře.

doplněno 09.09.15 16:11:

To mám z toho, že co není zakázáno, je povoleno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 15:16
Datum: 09.09.15 14:44
avatar

Add 1 - chtěla bych vidět, jak v domě, kde je 200 bytových jednotek, budete zjišťovat, zda mají aktuální jmenovky nebo ne.. U nás v domě je problém spíš s tím, že jen těžko zjišťujeme, zda vůbec souhlasí počet nahlášených osob v bytě s počtem lidí, kteří byt skutečně užívají. Jestli budu mít na dvěřích od bytu uvedené jméno nebo ne, je čistě jen má věc a stejně tak na poštovní schránce.

Add 2 - v občanském zákoníku je uvedeno: Vlastník věci se musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv atd.. Druhá věc je vymahatelnost tohoto práva. Někdo si podobné obtěžování nechá líbit, druhý jde bojovat a nemá strach jít na hranu zákona, možná i za.. Velmi podobné je to s pouštěním hlasité hudby nebo třeba oblíbené kouření na balkoně či hlasité štěkání psů..

doplněno 09.09.15 15:26:

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. Záleží na tom, jak moc hluční sousedé jsou (jestli třeba nestačí alespoň zavřít okno) a věřte, že v některých případěch se některé zvuky opravdu nedají přeslechnout to za prvé a za druhé např. mé babičce, která byla vychovávaná v jiné době, by při takových věcech studem nebylo dobře. Jiná věc je, když jsou starší sousedé věční stěžovatelé. Pak je to jen o tom, kdo ze sousedů má "větší koule" a výdrž..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 15:15

Děkuji,nás je jen 32 bytů,je to spíše kapric od těch nových majitelů,no a stím hlasitým milováním,to je,nebo může být také omezování osobní svobody!,,?Je to přece snad přirozené ,že lidé souloží,někdo ale zbytečně naslouchá,nemá co dělat,už mu to nejde,tak asi taky závidí.

Konkrétně máme dva mladé důchodce 62let,sedí doma koukají jen na televizi a poslouchají co se kde šustne,nad mima badlí mladí 38 letí bezdětní no a občas se hlasitě milují. Je to prohřešek k přestupkové komisi? 4ímž vyhrožují,že zavolají městskou policii? Tak to aby chodili do hotelu ,nebo někam ven do přírody ,nebo auta?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.