Jak skrýt nevzhledné trubky

Od: Datum: 09.09.15 15:30 odpovědí: 23 změna: 18.09.15 09:03

DObrý den, prosím nemáte někdo nějaký tip či nápad jak schovat nevzhledné trubky od topení-viz foto. Manžel nechce o zasekávání do zdi ani slyšet, ale já jsem z těchto pohledů nešťastná :( budu ráda i za případné fotky. Moc děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.15 15:43

Pro začátek bych ty trubky alespoň natřel nějakou světlejší barvou ať to tak nekřičí...

Jinak nechápu jak si někdo může nechat udělat nové topení v mědi a táhnout to takto šíleně po stěnách.

Celý bych to předělal a zasekal do podlahy. Jen jeden šlic v betonu

Většinu materiálu můžete použít znova, takže by to nestálo ani tolik peněz.

doplněno 09.09.15 18:02:

pokud se tedy teprve stěhujete a dům stavebně upravujete, tak to je další důvod proč ty trubky předělat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.15 18:01

bohužel jsme se sem do tohodle nastěhovali - nikdy bych to tak nenechala udělat :( a bohužel ne všude v místnostech je pořádný beton - je to starý barák takže krom 2 pokojů které jsme opravovali na nás čeká v pokojích škvára :(

Od: vilik
Datum: 09.09.15 23:33

Pokud nemá​te podlahy, stejně je budete muset udělat kvůli vlhkosti. Pokud někdy zateplíte, bez podlah to nebude ono. Nejdřív se sundá podlaha, poté vybere škvára, udělá se horší podkladní beton. Na něj izolace proti vodě, chycená na izolaci stěn. Pak pokladete izolaci tepelnou, a na ni vrchní beton s kari sítí. V něm už můžete bez obav provést trubky topení. Pokud plánujete nábytek u zdi, doporučuju topení vést podél vnějších stěn, tam pak není problém s plísní. Naopak v koupelně, pokud to je možné, je super mít trubku pod dlažbou u umyvadla, vany apod. Je tam krásně teplá podlaha. Izolace podlah udělejte určitě, i když třeba nemáte moc peněz. 4-5 tisíc za místnost teď znamená, že nebudete mít vlhko, plísně, zimu a hlavně, nebudete muset stěhovat půl domu a následně po opravě a vymalování stěhovat všechno zpátky. Beton zraje měsíc a z vybírání škváry je bordel všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 09:42

už zde bydlíme 2 roky, ale zatím se dělaly jiné práce, takže mě to až tak nevadilo :-D vše děláme za chodu a s malým dítětem. Bohužel finanční stránka taky není nejlepší, takže čím levněji to půjde tím lépe

Od: host*
Datum: 10.09.15 09:52

Za dvě stovk koupit plechovku vodou ředitelné barvy Balakryl (vhodná prý i na topení) matný nebo lesklý, podle vaší úvahy, a plochý štětec zárohák, abyste se k trubkám dostala i z boku a ze zadu a natřít nějakou vhodnou barvou.

Pod trubku si vždy zasuňte kus lepenky z krabice, stačí asi jako sešit velikosti A4, abyste barvou nezašmrdlala zeď, a postupně posouvejte pod místo, které natíráte.

Štětec se dá za čerstva umýt vodou a použít i příště. Na zem si dejte nějaké noviny, aby se do nich případné spadlé kapky vsákly. Ne igelit! Kapky se do něj nevsáknou a na bačkorách je roznosíte po celém bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.09.15 15:45
avatar

chce to pár konzol a sádrokarton - uděláte si "falešnou zeď "

doplněno 14.09.15 11:23:

kabely schovejte v tomto https://www.google.cz/search?q=kryc%C3%AD+li%C5%A1ta+na+kabely&biw=1440&bih=775&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCwQsARqFQoTCMnM2KaZ9scCFUe6FAodHJAFew

Je to k tomu určené, můžete různě upravit, není to drahé... a bílá lišta na bílém podkladu (zdi) je přehlédnutelná... případně přelíčíte vč. té lišty.

Konzoly a kryty na způsob parapetu se dají udělat lehce a nemusí být drahé. Nechal bych je ale z vrchní části odekryté, aby případný průšvih byl lehce dohledatelný (prasklý svár topení). Problém bude v tom, že to lapá prach..a špatně se bude čistit.

doplněno 14.09.15 11:24:

*pardon- parapet nahrazuji "garnýží" - nevím, co mne to napadlo... asi nechuť jít do práce :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 15:47
avatar

Nejobvyklejší je vedení trubek podél podlahy ve speciálních svorkách.Zabudovat je do stěny výhodné není,jsou ztráty tepla do stěn.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.15 19:02

navíc SDK stěny by byly nákladnější jak předělání topení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 09.09.15 20:47

Pokiaľ je to plynové vedenie, nesmú sa zamurovať do steny. A konce musia byť označené oranžovou farbou. Ináč by som ich zakryl do krytu a natrel podobnou farbou ako sú steny. V našom 50 ročnom činžiaku museli vymieňať vedľa našich dverí plynovú trubku, bola ešte zamurovaná. Unikal plyn. Novú už nechali vonku nad stenou.

Takisto pri rekonštrukcii iného nášho bytu , v kuchyni dávali nové plynové vedenie von nad murivom. Do muriva okolo steny dali jedine teplovodné vedenie z kúrenia, ale aj to je v umelých trubkách.

doplněno 09.09.15 20:56:

takisto, studená a teplá voda a odpad išiel pod omietku, prípadne do podlahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.09.15 08:39

I trubky mohou být hezké. Podobně jako se podkroví nechávají přiznané trámy, jsou vidět v místnosti a lidé jsou na ně dokonce hrdí a neschovávají je pod nějaký podhled.

Trubky jsou sice hezké měděné, vedení hezké není, ale už je to tak, takže je můžete natřít nějakou nenápadnou barvou, která snese teploty topné vody, třeba na bílo nebo na stříbrno. Jestliže budete mít stěny vymalované nějak barevně, můžete stejnou barvu přenést i na trubky a tak se v tom ztratí jako chameleon v listí. Jestliže máte odvahu, můžete je natřít třeba duhově nebo červeně. Hlavně neschovávat, trubky vám vyzařují teplo to místnosti a dají se snadno čas od času utřít, umýt od prachu a pavučin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar
Datum: 10.09.15 17:15

Toto je opravdu dílo hodné Pat a Mat *zed*. Pokud to má být opravdu hezké a byteček jak klícka, já bych to celé předělal.

Jak už bylo výše psáno natáhat to podlahama, když jsou špatné rovnou je u toho předělat. Možá to pro někoho bude novinka, ale dnes již existuje izolace na potrubí, je více druhů,ale nejčastěji se používá Tubex, jen blázen dnes táhá nové topení po stěnách. Nevěřte ani radám, že plyn nesmý být zahozený pod omítou. Plynové potrubí nesmí být vedeno podlahou, ve stěně být může.

Ty kabely schová strop z SDK. Otázkou je, jestli je dům váš, nebo jste v nájmu. Pokud budete trubky natírat, nepoužívejte vodou ředitelné barvy, chytne to zelený "nádech". Fakt vám nezávidím a lituji vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 19:10

Jedině snad nějaký policový system těsně pod trubky a zbytek natřít...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 20:29

Je to absolutní šílenství. Takovou prasárnu nemohl udělat nikdo soudný. Pravděpodobně to bude zprasené nejen esteticky. Předělejte to, pokud nechcete sekat, dejte to nad podlahu. Běžně se to tak dělá a vypadá do přijatelně.

doplněno 11.09.15 10:39:

Máte oběhové čerpadlo? Není to samotíž?

doplněno 11.09.15 12:21:

Dal bych to ke zdi tak 10 cm nad podlahu. Bude to za nábytkem, rušit to nebude.

Pokud jde o rychlá úsporná dočasná řešení - viděl jsem patrový barák s rozvodem zahradními hadicemi. Jenom hadice musí vydržet horkou vodu a musí se montovat hadicovými sponami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.15 10:32

bohužel, už to tak je :( kdo to dělal nevím. Říkám, už jsme se do toho nastěhovali. Dům je náš, takže s ním můžeme dělat co chceme. S mužem jsme se bavili že bychom to schovávali postupně, jak se budou opravovat pokoje tak nad podhledy (kde by nám to topenář i postupně opravoval - prej to máme v moc silných trubkách a máme hrozné ztráty a problém vytopit takový objem vody). A trubky by tedy vedly jen od stropu po radiátory - co myslíte? Zatím bych to natřela alespoň bílou barvou. Podlahy už někde jsou a je tam i nová dlažba, takže sekat to nemůžeme a topenář říkal že nahoře se to dříve tahalo jako nejjednodušší způsob - nad futry atd.takže nás to napadlo takto abychom nemuseli sekat ty zdi. Budu ráda za názory. Zatím také moc děkuji

Datum: 11.09.15 10:42

dříve to samotížka byla, nyní máme čerpadlo. A nove napojeno jak na kotel na tuhá paliva tak na elektrický - to nám teď dělat topenář nově

Od: honzajs122
Datum: 11.09.15 12:06

Sorry, tohle musel dělat nějaký marťan. Pokud to nejde do podlahy, tak provizorně natřít. Potom bych to předělal tak, že bych to táhl v rohu mezi stropem a stěnou, je tam ten bílý pruh a na jedné fotce jsou tam tažené kabely, zase natřel na bílo, případně zakryl sádrokartonem (takový falešný roh).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.15 22:37

Podle těch fotografií se jedná o tzv. "horní rozvod", který běhá i samotížně (bez oběhového čerpadla). Proto jsou ty trubky také tak silné. Jediné rozumné řešení je nátěr trubek, aby splynuly s barvou zdi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.15 10:19

ttevi. Žádné "provizorní" řešení neexistuje. Buď natřete na světlo, obestavíte poličkama, sádrokartonem atd... Nebo si prostě připlatíte a dáte trubky k zemi.

Já bych to taky v bytě nesnesla a volila variantu " K zemi" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.15 11:02
avatar

Velké trubky nahoru se dávaly, když se topilo pevnými palivy hlavně z důvodu zabránění přetopení kotle. S nástupem oběhových čerpadel dělali ti topenáři, kteří trochu přemýšleli dopředu, tzv. polosamotíž, kdy se už dávaly trubky i nahoru i dolů, ale stále větších rozměrů než jen když bylo topení dělané jen na topení pomocí oběhového čerpadla, což je nejspíš příklad tohoto domu. Polosamotíž se dělala z dvou důvodů
1) když vypnuli elektřinu a přestalo fungovat čerpadlo, přirozenou cirkulací vody docházelo k ochlazení soustavy topení a tím nemohlo dojít k přetopení a havárii kotle
2) pokud došlo k poruše čerpadla, topení stále (pomocí samotíže) bylo schopné topit, což topení dělané malými trubkami a spoléhající se na funkcí čerpadla neumí a v případě příchodu mrazů když se rozsype čerpadlo, tak obyvatelé domu budou doma mrznout
Takže otázka co s trubkami
1) pokud máte peníze na vyhazování, nechte trubky (resp. celé topení) předělat
2) pokud peníze zbytečně vyhazovat nechcete a zároveň něchcete riskovat, že při havarii čerpadla budete doma mrznout, nechte trubky tak, jak jsou a pouze je natřete barvou (stačí syntetická základovka S2000 v bílém odstínu, v nouzi lze použít i hustou barvu na stěny (tu, co s ní malujete byt) - trubky jsou měděné, takže to rezivět nebude. A mmch - mám odzkoušeno, že při nátěru trubek malbou na stěny jsou trubky takřka neviditelné, protože splynou se stěnou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 14.09.15 07:14

üž se nám stalo že vypl proud když jme topili a kotel se stejně začal přehřívat :( museli jsme rychle kotel vybrat. Peníze na vyhazopvání nejsou. někde jsem tu psala ale nemůžu to najít, že nás napadlo, že bychom to schovali všechno nad podhledy. Budeme je ve všech místnostech krom 2 dělat, tak že by se trubky natáhly výš a topení by bylo ukryto tam, stále by ale byly vidět trubky které by vedly k radiátorům. TO už by mi ale asi nevadilo tak jako ty vodorovné kolem celých zdí. Co myslíte? je to dobrý nápad? Ty co by byly viditelné bych samozřejmě natřela. Na fotce kde jsou vidět i kabely od elektriky - to se dělalo nově a pujde to všechno taky nad podleh Moc děkuji za váš čas a spoustu rad

Datum: 17.09.15 18:58

Jsem řemeslník,20.let jako osvč,který viděl mnoho,ale takovou prasarnu,to je na zvracení,to bych tomu topenáři nezaplatil.fuj,hnuj.Ja bych to řešil umělou předsazenou stěnou ze sádrokartonu,a kastlikama,kdyby to ten magor dal více ke stropu,tak jste mohli snížit strop a máte pokoj.Ja dělam sdk a několikrát jsem v panelácích schovával trubky.Posílám fotky,jako inspiraci.S pozdravem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 08:57

Děkuji za fotky jako inspiraci. Pokud bych byla majitelem, když se dělalo topení tak si nemyslete, že bych to takhle nechala :( bohužel, to v domě už bylo když jsme dům koupili. Jak píšete, kdyby byly trubky výš. Právě plánujeme postupně trubky zvedat nahoru, jelikož v domě snížení stropů plánujeme, takže to asibude jedinérozumné řešení. Tak kde je trubka svisle ž k podlaze bude také falešná zeď. Manžel po dlouhém debatování svolil

Datum: 18.09.15 09:03
avatar

Existují krycí a soklové lišty pro zakrytí potrubí ÚT.

Viz. např. zde:

http://hz-weitzel.de/fileadmi…Z_Gesamtkatalog_CZ_DOPPEL.pdf

Ovšem to se musí přemýšlt již před montáží a volením tras potrubí a tedy nedělat to jako u Vás "brouk Pytlík".

Nicméně i to by asi šlo předělat..ovšem stát to něco bude.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.