Napojení hadice na záhonek

Od: Datum: 09.09.15 15:14 odpovědí: 12 změna: 10.09.15 10:37

Ahoj,

zajímal by mě váš názor, jde spíše o inprovizaci, třeba s tím už máte někdo zkušenosti. Zkusím stručně.

Máme záhonky 10m od baráku, kde je venkovní kohoutek napojený. Chtěl bych od tohoto kohoutku vést hadici v zemi, která bude vyústěná u záhonku a tam bych chtěl napojit hadici do ruky s takovou tou pistolí a tím zalívat. Myslíte, že hadice v zemi zmrzne ikdyž ji samozřejmě na zimu vypustím? Ale vodu s ní úplně nedostanu, to nebude jak.

A myslíte si, že tato hadice vydrží v zemi aspoň 10let, abych tam nekopal novou co 2 roky?

Nebo Vás napadá lepší řešení? Levné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.15 15:18

záleží co použijete za hadici a jak moc jí dokážete vypustit. Hadici do země vložte s malým spádem a máte to vyřešeno, vypuštění nebude problém a nějaká kapka opravdu nevadí. Hadici/trubku bych poradil klasickou jakou se vede voda k domu od rozvodné sítě. Nic lepšího za tuhle cenu nevymyslíte. Klasickou hadici bych nedával. Koupíte i v hobby marketech vč šroubení atd. Dobře to má vymyšlené gardena, ale hezky si to zaplatíte. Ovšem doporučuji. :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.15 15:22

Nechávám jednu hadici při plotu po celý rok. Abych měl jistotu, že v ní nezůstala žádná voda, na koci sezony ji odpojím od zdroje a profouknu kompresorem. Nikdy zatím nezamrzla...

Použil jsem tuto

Ohodnoceno: 2x

Od: hadiccc
Datum: 09.09.15 15:29

Díky moc za rady. Ten systém se mi líbí ale platit za něj nebudu:D

Myslím si, že nějaká levná hadice vyjde o dost levnějí než trubka na vodu, se kterou se dělají rozvody v domě + musel bych spoje svařovat.

strejc: a hadice je obyčejná?

Od: paw®
Datum: 09.09.15 15:26
Najare vyhrwbnout drazku 5 cm pod travnik at to neprejedete sekackou a na podzim sbalit. A hotovo.
Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 09.09.15 15:27

Dobrý den, jak již uvedeno, tak normální zahradní hadici nepoužívejte - je moc měkká a tlak zeminy ji "zplacatí". Potom třeba ani voda pořádně nepoteče. Kupte tu černou trubku (hadici) pro rozvody pitné vody. Pokud nechcete nic investovat, tak rozmotat a smotat 10m zahradní hadice není snad problém, resp. může ležet na povrchu celou sezónu. Zdravím!

doplněno 09.09.15 15:42:

Myslel jsem tuto (např. viz odkaz). To by vyžadovalo asi trochu odbornější práci, ale zase trvalou.

A nemyslete si, že kořenový systém trávníku nemá sílu. Také chodit by tam dle Vás nikdo neměl?

Ušetřete si pár korun a udělejte to pořádně - dědicové Vám budou vděční .

http://www.higarden.cz/rozvod…dna-pe-hadice-20mm-1m-16atm-/

doplněno 09.09.15 21:40:

Myslím, že na tuto trubku (hadici) není rychlospojka použitelná - nestáhne ji, protože je tvrdá.

Ovšem, jde do ní vyřezat závit nebo je pro ní speciální spojka.

Datum: 09.09.15 15:31

Právěže nechci aby ležela v trávě, zaprvé je na místě, kde by vypadal špatně a zadruhé byh ji musel pořád překládat. Myslím si, že kdy ji kopnu 5cm pod zeminu, neměla by se promáčknout.

Datum: 09.09.15 15:32

Jen nevím, kterou nyní myslíte? Já myslel že myslíte tu šedou kterou se dělají rozvody.

Datum: 09.09.15 15:42

nn, černou. Vodovodní rozvody...

Od: hadicc
Datum: 09.09.15 21:36

Ok, díky:) Jen ještě poslední dotaz, půjde takový ta rychlospojka co je na hadice dát na tu černou rozvodovou?

Od: trtr
Datum: 09.09.15 21:43

Zdravím, jsou různé spojky, takže ani to nebude problém. Stačí ve vodo-tope říci co chcete a prodavač, pokud tomu rozumí bude vědět.

Inspirace: https://www.google.cz/search?…BdsaCh1MtAv5&biw=1024&bih=615

Datum: 09.09.15 21:50
Bez problémů by to šlo přes tu zásuvku od gardeny. Jedna vás finančně nepolozi a získáte neskutečný komfort. Jen jí kupte první a k ní vhodný průměr trubky, ty se dělají různé. Měl by to být průměr 25mm. K tomu se koupí spojka s vnitřním závitem 3/4" a krásně nasune a tradaaa.
Já je nakoupil kdysi na aukru za levno.

Datum: 10.09.15 10:37

Ok chlapi díky, až budu mít zavlažovanou celou zahradu 800m2 tak pošlu fota :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.