Urvaná hlavice topení

Od: odpovědí: 21 změna:

Dobrý den.Měl bych na zdejší hodné lidi jednu otázku.Omylem jsem urval u radiátoru tu regulovací hlavici a jelikož bydlím v družstvu tak bych to musel hlásit ,abych to mohl vůbec vyměnit.Mohl bych se zeptat jak by šlo alespoň prozatím radiátor dát na minimum?Ve chvíli urvání byla totiž hlavice na stupní 4 až 5. Dnes chytráci zapli topení (to víte,ono venku mrzne...) a tak se tady upečeme.Mockrát děkuji za odpovědi.

21 odpovědí na otázku

2x

Není jasné, co vše jste "urval". Komplet se skládá za dvou částí, tj. termoregulační hlavice a z ventilu. Hlavice je výměnná bez nutnosti zásahu instalatéra, výměna ventilu je složitější a bez instalatéra se neobejde. Hlavice je na vršek ventilu upevněna pomocí převlečné matky. Když povolíte převlečnou matku a sejmete hlavici, vyčnívá z ventilu tyčka. Tu je nutno zatlačit dozadu, aby se ventil zavřel. Rukou to nejde, je zapotřebí nějaký tvrdý předmět. Ovšem tyčka se vzadu neudrží, je nutno ji nějak zafixovat. U ukradených hlavic ve sklepních prostorách jsem to řešil za pomoci dřevěné latě a kusu provazu nebo drátu, ale záleží na konkrétní konfiguraci, bez fotky těžko radit. Jinak je to řešení dočasné, je třeba to vyřešit, ať už nákupem a výměnou ve vlastní režii nebo přes družstvo

doplněno 08.09.15 11:42:

Po zhlédnutí fota: Tvrdé prkénko, kus plocháče nebo něco podobného + 2 kusy vázacího drátu přes ty trubky, utáhnout a je to...

urval jsem jen tu hlavicim,přikládám foto.Stačilo by poradit jak to stáhnout na minimum.Jinak jsem našel přes inzerát,že tu hlavici někdo prodává za 99kč.Děkuji

Urvaná hlavice topení
Urvaná hlavice topení #2

Omlouvám se,ale nikdy jsem nic podobného nedělal.Takže pokud tomu dobře rozumím tak zatlačit tu tyčku (prsty to opravdu nejde...) něčím jí podržet a na to nasadit novou hlavici a nějak utáhnout?A nebo stačí tu tyčku prozatím zatlačit a nějak něčím pootočit abych alepoň do koupi nové hlavice stáhl topení na minimum?Mockrát děkuji za ochotu.

0x

Co to je urvaná hlavice. Něco zbylo. Tak to odšroubuji od ventilu. Z něj leze regulační jehla. Seženu si novou hlavicí, nebo jen krytku na ten ventil, která zároveň může ten ventil uzavřít.

mě zbyla ta hlavice,ale odrolily se z toho kusy,protože už to bylo ztrouchnilevé.a ta krytka se tam da jak a kde se dá prosím sehnat?Takže vlastně pokud stále bude zatažena ta tyčka/jehla tak topení nepoběží a jelikož tam teď není nic tak topení jede na plno.Rozumím tomu dobře?Děkuji

Ano ta krytka není nic jiného než jako uzávěr na láhev. Utažením se jehla zamáčkne a netopíto. Princip nějak zajistit aby jehla byla zamáčknutá.

heureka.cz/... tohle je ta krytka?

0x
Hlavice se dá koupit a lehce vyměnit.
Dočasně se dá zatlačit ten pístek, jehla, nebo jak se to v prostředku nazývá, dovnitř ventilu a při/zavřít průtok. Zatlač a kusem drátu, špagátu,a pod. zajisti.
Máš to detailněji od ampera,
Urvaná hlavice topení #6

0x

Reguluje tím čudlíkm, zasuňte jej. Vemte hlavici a zajděte do kšeftu. Kdy se zapíná topení máte určeno, popř. si družstevníci požádají.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]