Okenní profil Gealan 9000

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den je okenní provil Gealan 9000 kvalitní?.. Díky P.

jaký je nejlepší?

5 odpovědí na otázku

 

 


1x

50% je kvalita profilu a 50% je montáž a ta je u nás na ho... .Gealan se rád při neodborné montáži kroutí,jinak to není špatný profil.Pokud by mi při montáži někdo použil pěnu tak bych ho hnal,stejně tak i při vrtání turbo šroubů skrz rám okna.Jezdím hodně po německu a koukám jak to tam dělaj.Okna dávají na odskokové pásky které jsou zároveň parotěsné a pokud používají pěnu tak tvrdou (cena tvrdá 450,- ,měká okolo 100,-) Rozuměj ta tvrdá je skoro nenasákavá a neslehává ale u nás ji používají jen na opravu karavanů.Němci hodně a léta berou profil KÖMMERLING.Já mám Salamander a jsem s ním spokojen.Hodně dělá i kování.kolega v práci si vzal trojskla a Gealan a dost se mu svěšují okna,musí to furt štelovat a to má tři roky,chtěl je reklamovat leč marně .To trojsklo je hrozná váha a dost často jsou bez výztuh,místo toho tam sklo vlepují.Hodně štěstí při výběru a volbě montážníků.

Krásně a srozumitelně popsáno! Jenom čekám, až se tady začne emečně projevovat někdo, kdo montáž provádí na živnost se slovy: "Takhle to dělám už 10let a je to tedy správně."

 


0x

Doufám že je, teď čekám až mi z něj dodají okna...

Jinak co jsem tak koukal, tak je to jeden z lepších profilů a navíc je za super peníze.

Záruku dávají 10let, takže by to mělo snad být bez problémů.

I ta nejkvalitnější okna vyžadují správnou montáž a seřízení.

 


0x

Nevím, jak 9000, ale u staršího šestikomorového dvojskla u všech 3 oken se mi zkroutily křídla oken, reklamace neprošla. Výrobce použil slabé výztuhy, co je pak platný nápis na profilu made in Germany. Zbytek oken mám odjinud, z jiného profilu a ty jsou v pořádku. Navíc mají lépe udělané těsnění. Nechci gealan nijak snižovat, prostě mám pocit, že jenom o profilu to není a já měl smůlu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]