Likvidace železné nádrže na naftu

Od: odpovědí: 9 změna:

Ahoj lidi,

potřeboval bych menší rady nebo tipy.

Jedná se železnou nádrž na naftu, kterou máme ve sklepě. Dřív se naftou topilo, nyní už máme plyn a tato nádrž zabírá téměr celou místnost ve sklepě, kde si chci udělat menší wellnes.

Jak byste doporučit jí zlikvidovat? Nemá výpusť, má pouze přívodní a odvodní trubky. Přes 20 let už se nepoužívá a pravděpodobně tam budou nějaké výpary a trochu nafty...

Dík Tomáš

9 odpovědí na otázku

 

 


0x

Já bych ji napustil vodou, odříznul autogenem vršek, pak bych postupně tu vodu odpouštěl, a nádrž odshora odřezával autogenem po kusech. Vždy odpustit vodu, a odříznout kolem dokola. Větrat, větrat, a zase větrat. Vypouštět naftovou vodu do kanálu je prasárna, třeba se najde někdo, kdo poradí co s ní.


Nádrž se tam dostala při stavbě domu. Donesli tam železný pláty, které pak svařili. Jsou tlustné asi 5mm. Nádrž má přibližně 2000L a nechat jí tam nechci, škoda místa (máme dům v Praze). Nádrž na vodu plánujeme venku a plastovou. Nechci pak splachovat a zalévat naftovou vodou, nikdy se to nevymyje tak, aby to bylo úplně čisté.

Nejvíc se bojím do toho říznout flexou, ale vyvrtat dírku a naředit vodou mě také napadlo, ale potom ta likvidace vody...do kanalizace to fakt nepustím, to určitě ne.

Asi to dopadne tak, že tam vyvrtám díru (20x20cm), tak abych viděl dovnitř, co tam je. Nechal 1-2 dny vyvětrat a pak klasika flexa...ale té první jiskry se bojím.

 


0x
avatar honzmalatny

Celá asi vytáhnout nejde, co?

 


0x

1) dole bych vyvrtal díru a vypustil zbytek co tam je.

2) do nádrže napustit trochu vody a vyplnáchnout.

3) na přívodní trubky napojit vysavač a se zapnutým vysavačem nádrž rozřezat flexou nebo plazmou.

 


0x

A jak ji do sklepa dostali? Je to opravdu svařenec, nejsou šrouby a přiruby? Na spodku by to mělo mít odkalovací jímku - nemá? Při svařování nádrží se provedlo naplnění dusíkem? dělalo se to venku na place a vařilo se, dnes asi inertní plyn? Pokud byla uzavřená tak i po dvaceti letech to může bouchnout při použití švajcu, plazmy, rozbrušky...a ta šleha by byla asi velká...Taky zaleží jaký je objem? Sud od nafty - buď se odsekalo víko majzlem, nebo se naplnil skoro do plna a pak se řezalo...

 


0x

Já bych si ji nechal jako nádrž na vodu. Za 10 let bude v ČR poušť. Zásoba vody ze zimy se určitě bude hodit.

 


0x

Zdravím,
možná se vám to bude zdát divné, ale osobně bych nádrž nelikvidoval stylem "do šrotu", ale pokusil bych se ji dostat ze sklepa když ne v celku, tak v co nejmenším počtu částí, aby se případně dala zase svařit, protože si myslím, že po ní někdo ještě rád skočí (za jakýmkoli účelem použití) , tj. že se dá minimálně za cenu šroutu prodat.
A k tomu řezání - asi bych přestal uvažovat nad flexou, ale zkusit bych vysát obsah a pak se zkusil informovat na některou z těchto pil, protože tam uvádí, že řeže studeným řezem bez jisker.

tak to bych raději asi zkusil pilu-jebačku:

...asi se to bude taky zahřívat,ale určitě od toho nebudou lítat jiskry...

Likvidace železné nádrže na naftu

nevim proč řešíte řezání bez jisker... když se nádrž vypustí (a trochu propláchne) a prostor bude odvětrávat ventilátor nebo vysavač, tak koncentrace nebezpečných par bude tak malá že to nemůže vůbec nic udělat...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]