Výměna mechaniky na kytaře

Od: Datum: 06.09.15 17:11 odpovědí: 2 změna: 09.09.15 22:37

Ahoj všem,

dcera dostala starší kytaru po sousedovi. Mechanika ladění je úplně vylágrovaná, už jsem objednal novou (tu mechaniku), kytara nešla naladit. Mechanika drží klasicky na 4 vrutech (tedy každá půlka), ovšem u E1 má vrut utrženou hlavu - samozřejmě nekouká ani kousek. Co s tím? Odvrtávání zalomeného vrutu ve dřevě je lahůdka. Napadají mě následující metody opravy:

- Odvrtat (jako šablonu použít starou mechaniku) a vyvložkovat (ať už dřevem nebo kovem)

- Vrut nechat jak je a vyvrtat nové díry bokem (v ose není dostatek místa, tak dvě díry symetricky mimo osu, vzhled neřeším)

- Nechat novou mechaniku na 3 vrutech a neřešit to (do toho se mi moc nechce, i ta stará mechanika se kroutí, nová čínská na tom bude hůř)

Pro příznivce odvrtání poznámka na závěr: Vrut je jako na potvoru přesně v místě, kde se stýkají dvě vrstvy dřeva.

Otázka zní: Jakou metodu opravy byste zvolili vy? Odnést do opravny to sice můžu, ovšem hodnota opravy by přesáhla hodnotu nástroje, tudíž tuto možnost nepřipouštím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petrka
Datum: 06.09.15 17:16

Jestliže máte v okolí souseda, který má frézku, upne hmatník za hlavu a frézou o průměru cca 3mm odfrézuje ulomený vrut. Následně si tento otvor vylijete epoxidem a po vytvrdnutí si označený střed předvrtáte 1,5 vrtákem.

Pozor na osy vrutů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.15 22:37

Hotovo, vyměněno. Na frézování nakonec nedošlo, osa utrženého vrutu byla mimo osu díry a ta je o dost větší než průměr vrutu. Tak se nový vrut vešel vedle původního. Větší chuťovka bylo převrtávání děr pro kolíky ze 3/8" (inzerováno a objednáno) na 10mm (dodáno). Nakupujte u odborníků *bzum* (kytary.cz)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.