Hypotéka pohřešovaného

Od: Datum: 05.09.15 20:01 odpovědí: 7 změna: 06.09.15 20:13
Dobry den, potrebuji se zeptat nekoho,kdo tomu rozumi,jeste nez zajdu do banky. Muj bratr, syn me matky je uz nejakou dobu pohresovany, odesel bez niceho s tim,ze asi si chtel neco udelat a uz se nevratil. Bylo po nem patrani atd ale bezvysledne. Zanechal po sobe hypoteku,bydlel sam. Ted je otazka, co my jako rodina zmuzeme, kdyz vlastne nikdo nevi,jestli zije. S bytem asi nemuzeme manipulovat jako napr pronajmout atd dokud vlastne nemame v ruce unrtni list a tim spada byt do dedickeho rizeni a my pak bud tento dluh prijmem a budem splacet nebo odmitnem. Ale do te doby co mame delat? Da se to jedine platit asi ale nemame na to platit dva najmy a jeste hypoteku. Jen jeho hypoteka je 8000kc+4000cca najem. Ma to napsane jen na sebe. Pojistene nevime jestli to ma nejak. Nevime jak dlouho to trva ,nez bude uznan za mrtveho. Potrebovali by jsme to pronajmout a zbytek platit ze sveho..muzeme vubec? A co kdyz se po roce objevi mezi dverma? Muze vubec matka prijmout dluh jako duchodce? Nebude to banka hodnotit,jestli je schopna to platit? Dekuji za nejake rady,zkusenosti.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 05.09.15 20:12
avatar

Musíte komunikovat s bankou a v ruce mít doklady od PČR. Je velmi pravděpodobné, že banka bude raději hledat právní řešení na "refinanc" než by zabavila nemovitost pro neplacení a hledala prodejce...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.09.15 20:58

Dokud to nezdědíš, tak nemůžeš vlastně nic. Ale ono také není moc dobré něco dělat(platit hypo) z důvodu, že zatím není jasné, jaké budou aktiva a pasiva do dědictví.

Co nejvíce bych se snažil urychlit, aby byl prohlášen za mrtvého. A pak řešil dále.

Může se ti totiž stát, že vyhodíš desítky či stovky tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.09.15 21:11

Urychlit proces v řízení o prohlášení za mrtvého nepůjde. Rok musí být osoba pohřešována.

http://www.bezplatnapravnipor…vek-prohlasen-za-mrtveho.html

doplněno 06.09.15 12:04:

svc - máte pravdu !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 05.09.15 21:25
avatar

Nejsem si jistý, jestli po zavedení institutu nezvěstnosti novým OZ lhůta 1 rok ještě platí. Vypadá to, že ne.. Váš odkaz na právní poradnu je z roku 2010.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 05.09.15 21:22
avatar

Podívejte se zde na § 66 - 76 Občanského zákoníku nebo zde na článek. Na některé otázky tam naleznete odpovědi. Stručně shrnuto: pohřešovaný -> soudní rozhodnutí -> nezvěstný -> 5 let od prohlášení za nezvěstného -> prohlášení za mrtvého.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vasicek
Datum: 05.09.15 23:02
Tak to je spatne. Mu se z uctu zaplati tak max 2mesice a pak uz tam nebude mit prostredky a my to zbytecne platit nebudem treba rok. Pokud by tam mela byt refinance,tak me napr pulmilionu nikdonepujci jen tak na uver. Ja mam sam svoje vydaje a matka duchodce..takze asi se vzdat toho bude nejlepsi reseni. :-/
Od: jamal
Datum: 06.09.15 20:13

Nelze dělat rozumného nic. Co doplatíte, stejně propadne. V dědické řízení za to ještě zaplatíte. Pouze oznámit na policii ČR. S dokladem jít do banky a dát na vědomí. Chtít potvrzení o oznámení jak od policie, tak od banky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.