Lapení ABS hrany tavným lepidlem

Od: Datum: 04.09.15 14:59 odpovědí: 6 změna: 18.10.15 11:29

Zdravím,

nezkoušel jste někdo lepit 0,5mm ABS hranu obyčejným tavným lepidlem?

Moje vize je že bych nanesl lepidlo na hranu desky a pak nějakým gumovým válečkem přitlačil hranu.

Případně bych lepidlo mohl příhřát horkovzdušnou pistolí.

.

Normálně je doma lepím chemoprenem, tohle mi přijde jako jednodušší varianta a velké olepovačky také snad většinou používají tavné lepidla

U chemoprenu mi strašně vadí to čekání na zavadnutí lepidla.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.15 16:26

Určitě by to šlo. Jen bych zaměnil horkovzdušnou pistoli za starší žehličku s možností nastavení teploty. Výsledek je jistý! *palec*

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 04.09.15 16:35

Dobrý den, dejte si pozor - dokud tavné lepidlo zcela nevychladne, tak ještě pořádně nedrží.

Můžete čekat stejně jako u toho Chemoprénu. Zdravím!

doplněno 04.09.15 17:46:

A také vyřešit rychlé ochlazování, aby to hned drželo. Ostatně, vyzkoušíte a uvidíte.

doplněno 04.09.15 18:54:

Jo, to je šikovné zařízení. Asi bych zkusil za to ložisko připevnit kousek rovného prkénka na hraně s filcem a tu desku k němu tlačit (pro lepší hranu). Také převezme nějaké teplo.

Datum: 04.09.15 17:43

Ta žehlička se mi moc nezdá... to bych musel mít lepidlo na hraně a ne na desce.

Ještě vyřešit jak rovnoměrně rozetřít lepidlo na hraně desky a bude to super...

Datum: 04.09.15 18:25

Tak jsem teď narychlo zbastlil jednoduchou olepovačku...

S normální hranou s lepidlem to chodí suprově, na ABS potřebuju jinou pistoli s regulací. Tu u sebe bohužel teď nemam.

Za výstup dám ještě nějaký ventilátorek aby to rychleji chladlo a na ložisko by to chtělo asi nějakej pružnej návlek (filc, guma, atd...). když tam není, tak stačí sebemenší kaz na řezu a udělá to zub.

https://www.youtube.com/watch…=-fX6YUoJGjg&feature=youtu.be

Od: karel2
Datum: 18.10.15 10:56

Super.:)

Datum: 18.10.15 11:29

Pro nažehlovací hranu je to pravdu super pomocník.

Ale pro hranu bez lepidla jsem trochu skejsnul na aplikátoru tavného lepidla aby byla rovnoměrná vrstva.

Zatím jsem to ještě nedodělal, musel jsem veškeré své aktivity přesunout na barák abych do konce října dokončil střechu a přípojky voda/odpad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.