Popisovatelná magnetická zeď

Od: Datum: 04.09.15 13:39 odpovědí: 2 změna: 05.09.15 10:10

Pěkný den.

Uvažujeme o pořízení "Chytré zdi" do naší kanceláře. To jest stěna natřená magnetickou barvou a překrytá popisovací vrstvou, fungující vpodstatě jako veliký whiteboard. V Čechách je asi nejznámější verze Smart Wall Paint, která je ovšem zatraceně drahá. Po internetech lze dohledat mnoho různých samostatných magnetických nebo popisovatelných nátěrů o řádově nižší ceně. Máte někdo zkušenosti s jakoukoli variantou "Chytrých zdí"? Liší se nějak levné varianty od těch značkových? Co byste doporučili a co naopak ne?

Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.15 09:16
avatar

Zkuste pozinkovaný plech.To je určitě nejlevnější...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.09.15 10:10

Plech a na něm nalepená bílá samolepicí tapeta. Ale pozor: i když se plech zdá být rovný, mívá maličké prohlubně a pak jsou hustě rozeseté ďolíčky i na nalepené fólii a tak není úplně hladká a když se na ní píše smazatelnými fixami, nedá se to dobře smazat, musí se použít buď líh nebo nějaký lihový čisticí prostředek jako mistr svalouš (masl) a podobně. Výhoda je, že výroba takové magnetické tabule je velmi rychlá. Koupí se plech s potřebnou délkou, vyvrtá pár dírek pro šrouby na připevnění, potáhne fólií, koupí se hrst barevných magnetů a je hotovo.

doplněno 05.09.15 10:15:

Jestli chcete smazatenou (nemagnetickou) tabuli, stačí kus desky potažené umakartem například z plochy kuchyňské linky, nebo sololit s lesklou bílou hladkou umakartovou deskou, ale podložený tak, aby se nekroutil.

Píše se na to snadno smazatelnými barevnými fixy na tabuli (pozor jsou dva druhy s alkoholovou bází a s vodní bází - jeden lze smazat rukou a druhý pouze lihem, je trvanlivý, například pro nápisy, které se dlouhodobě nemění.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.