Jakou firmu zvolit při odstranění mechu?

Od: Datum: 03.09.15 17:25 odpovědí: 6 změna: 04.09.15 09:56

Jsem žena sama v domácnosti a potřebovala bych poradit, jakou firmu bych měla zvolit na odstranění mechu ze střechy? Střecha je hrubá a mech už není mechem ale takový bílý lišejník (jak zvějkačka rozšláplá, zaschlá). Modrá skalice nepomáhá. Začalo to před 3mi roky a už je to rozsáhlé, že černá střechá není černou. Děkuji za rady. J


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.15 17:42

Možná není správnou otázkou jaká firma. Každá vám ten mech odstraní dokonale a za pár let to tam máte znovu. Správná otázka je "jakou krytinu?"

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaruska23
Datum: 03.09.15 19:44

Už vím, že volba střechy nebyla ideální. Byl to boom 90.let, ale v plánu nemám střechu kvůli tomu měnit. Myslím, že šetrné odstranění a zařídit prevenci, by byla možnost, jak toto vyřešit. Někde jsem se dočetla že měděný drát pomáhá.Nebo by možná stačila nějaká prevence, kterou jsme do teď nedělali.

Od: josefin*
Datum: 03.09.15 19:39

Ahoj , máš víc možností - nová střecha je pro lidi, kteří na ní mají.

Další možnost je http://www.cistafasada.cz

a ta úplně nejlevnější by mohla být škrabka a žebřík a vylést na střechu a zabrat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.15 19:45

Ahoj Jaruško. Ještě přesnější otázka by mohla být tahle. Co leží na střeše za krytinu? Některá by šla odrbat tlakovou rotující vodou, jiná zase položením jiné. Pokud je ten mech jenom nízký a ty střešní díly ještě nezvedá, mohlo by to tam zůstat. Je jen otázka, nějak se s tím prašivým vzhledem smířit. Nejvíce to kvete na střechách odvrácených na sever. Kde nejméně svítí slunce. A na asfaltových pásech, nebo skládačkách z něho.

doplněno 04.09.15 22:54:

Anonime0. Poněkud přeceňuješ sílu měděného drátu. Měl jsem pod hřebenáči zastrkaný měděný plechy a ani oni toho moc nedokázaly. Přímé slunce, to je to, co pomáhá. Chápu, že se nedostane všude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.15 20:57
avatar

Zdravím,
jakou firmu tahle těžko říct, chtělo by to napsat jaká krytina na střeše je, úplně ideální by bylo sem dát fotku (nějakou zřetelnou, kde je vidět krytina i to, co je na ní - ten lišejník nebo co to je) střechy.
Když sem dáte ještě aspoň nějakou orientační fotku domu (aby byla vidět členitost střechy), pak se dá radit daleko efektivněji, protože na třeba na členité strmé střeše vyjde očištění dráž než na skoro rovné.
No a když napíšete aspoň orientačně, ve kterém regionu se dům nachází, zase se dá třeba poradit i firma (protože někdo z rádců tam také může bydlet apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym0
Datum: 04.09.15 09:56

Nechte si nad hreben strechy natahnout medeny drat. Pri desti se bude uvolnovat medenka a ta udela s mechem sve.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.