Nájemní smlouva na pozemek

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,

mám dotaz prosím jaké máte nájemní smlouva ny pozemek (zemědělský)?Mám cca.10ha a tyto pozemky jsem dostal od otce ale je tam podepsaná smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhutou 6let.

To se mě zda dosti divné a cena je 1050,- za ha prosím jak to máte vy ostatní a popřípadě co dělat děkuji podle mě má i fixovanou sazbu stále stejnou...

děkuji

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar ben

Dobrý den, ano, je to normální, resp. bylo to tak dříve. Tyto pachtovní smlouvy navrhovalo bývalé JZD po roce 1989 a majitel neměl moc možností na domluvu. Dnes je situace snad již o něco lepší, ale i tak je to uzákoněno (ta výpovědní lhůta). Máte možnost oslovit družstvo a pokusit se domluvit na jiných podmínkách (i ceně pronájmu), ale velké nadšení od nich nečekejte.

Solidní družstvo občas tu cenu za pronájem samo nepatrně zvedlo. Zdravím!

doplněno 02.09.15 20:57:

No, zkuste to družstvo oslovit a domluvit si lepší smlouvu. Pro Vás by bylo možná lepší navrhnout družstvu odkup pole (družstvo si na to může vyřídit úvěr nebo dotace) a tak budete bez pole i starostí. Pronájem někomu jinému, kdo by tam hospodařil, může být problematický a pokud nikoho neseženete, tak je povinností majitele se o pole starat.


Děkuji takže domluva nebo výpověd a čekat 6 let a nechat jimm to za jinych podmínek nebo někomu jinemu pronajmout


Dobrý den a prosím kolik berete nájem ostatní děkuji

V mnoha lokalitách se výše nájemného doposud pohybuje na úrovni 1% z ceny dle katastrálního území. U nově sjednávaných nájemních smluv se nájemné obvykle pohybuje již ve výši 2-4% z ceny dle katastrálního území – tj. 1000–4000,- Kč/ha/rok (+ daň z nemovitostí).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]