Stavěl někdo ze systému Medmax?

Od: Datum: 02.09.15 13:05 odpovědí: 9 změna: 10.09.15 13:37

Našel by se někdo, kdo stavěl dům z tohoto systému od firmy Asting? Zajímalo by mě na kolik vyšla hrubá stavba, pro představu bych chtěla vědět i půdorys a výšku domu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.15 16:36

Z tohoto systému jsem sice nestavěl, ale jeden čas jsem se o podobné zajímal a u všech to dopadlo stejně.

Systém super, ale ta cena je nesmyslná.

Jakoukoli jinou technologií dosáhnete stejných (nebo lepších) výsledků za podstatně nižší náklady.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.09.15 17:05

souhlas.

pokud dobře počítám, tak při použití MEDMAX 350 N vyjde 1m2 zdiva cca na 1300,-Kč. R=7,10m2K/W2. to se dá pořídit i za polovinu... pravdou je, že stavba bude jednoduchá a relativně rychlá. to by zase mohlo určitou sumu uspořit. jen jsem do ceny nepromítl cenu dopravy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.09.15 10:05

Mám postaveno, bungalow 160m2 zast. plochy, hodně nepravidelný tvar domu do otevřeného V, výška 3,5 m, plocha stěn bez oken 196 m2, s okny 228 m2.

Tvarovky medmax kompletní, práce, betonáž, stojny, překlady oken a pomocná lešení ... 585 tis. + DPH

Ytong, doprava a zdění (minimálně 1400/m2) + kvalitní! zateplení s kotvama 1000/m + vyřešení detailů = minimálně 570 + DPH. IMHO je to cenově naprosto stejné, funkčně to je ale neporovnatelné. Nehledě na délku výstavby, medmax je ve 2 za 3 týdny od první tvárnice na světě a to jen proto, že se musí čekat, až zaschne beton.

Zkuste si půjčit jako já termokameru a objet s ní několik domů. Osobně jsem byl otřesen tím, jak vypadala dřevostavba "na klíč" za 3,5 mega, tam doslova svítila konstrukce panelů a 1m kolem baráku bylo vidět vytápěné území. U cihly "na klíč" zas byly vidět dostrkávané kousky zdiva, vylezla kdejaká prasárna kolem oken a na všech domech haprovalo napojení štít/střecha.

Podle mého se to vyplatilo, ale samozřejmě - každý svého štěstí strojvůdce:)

doplněno 06.09.15 23:47:

Zapomněl jsem napsat, že mám ten široký medmax (zvenčí 25 EPS, 15 beton, 10 EPS). Uj = 0,11 W/(m2.K). Taky práce byla na klíč, včetně "čepice" nad atikou pro "bazén" = izolaci střechy a napojení věnce a stropu. Nemusel jsem nikoho shánět, řešit detaily a hlídat.

Můžeme se dohadovat, co má asi menší tepelný odpor, ale věřte mi, že u těchto staveb to nakonec nehraje roli.

Srovnával jsem heluz a zateplení 250 mm + kdejaké přesuny hmot, dopravu, profi kotvení a chemii a každý detail na stavbě + profi práci. Taky to chce počítat prořez (u mně obzvlášť). Věřte mi nebo ne, opravdu jsem se nevěřícně dostal k výše uvedeným číslům. Jinak samozřejmě každý ať si staví dle svého a svých možností, pro mně byl důležitý (a drahý) i čas a líbila se mi ucelenost systému.

Poznámka na okraj: kdokoli uvažuje o pasivním domu, měl by rozhodně stejně nebo víc než topení řešit stínění a/nebo chlazení!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.15 10:42

Nevím z čeho čerpáte ceny stěn a zateplení, ale když se udělá 25cm stěna z porothermu + 30cm EPS tak to celé se silikonovou fasádní omítkou bez práce vychází na cca 350tis. (počítáno pro 196m2 stěny + 10ks 2m překladů na okna...)

Za práci dáte maximálně 120tis (5lidí po 200,-/h, 8h/den, 14dní)

včetně DPH, komplet materiálu, dopravy a práce jsem tedy na 470tis a troufám si říct že i tepelný odpor takovéto konstrukce bude zcela jinde než ten medmax

Datum: 08.09.15 14:51

Děkuji moc za odpovědi!

Nakonec jsem to úplně popletla a máme systém Maxplus, sama nevím jaký v tom je rozdíl. My jsme právě dostali návrh rozpočtu a dělá to kolem 5mil za hrubou stavbu, zastavěná plocha 256m2, ale jsou to 2patra a garáž pod domem. No, počítali jsme o trošičku méně :(

sunset ten Váš rozpočet je nejspíš myšlen svépomocí, že?

Datum: 09.09.15 00:09

Rozpočet je na klíč, přímo z částečného čerpacího rozpočtu Nosné zdivo, našel jsem ještě v dalším rozpočtu +28 tisíc za drobnosti k tomu (hlavně výstuž). Celkem tedy 613+dph. Jinak je to komplet tak, jak mi to dodal na klíč Asting. Materiál MAXPLUS 500 N, mám v tom názvosloví také hokej.

Rozpočet na ytong je z nabídek před výstavbou od firem s garancí, tj. také dodávka na klíč + vlastní výpočty.

Já jsem řešil hrubou stavbu s Astingem, na dodělávkách (okna a dál) jsem si koordinoval jednotlivá najatá řemesla, něco málo dodělával sám. Proti dokončení s Astingem jsem ušetřil zhruba pětinu rozpočtu.

Nabízeli mi mj. (Asting), že mi pomůžou se založením první řady a pak jezdí "jen" dohlížet na stavbu. Asting je hlavně projekce, jako zedník není zrovna nejlevnější, já chtěl mít jistotu a garanci na hrubou.

Plocha 256 m2 má být asi obytná za obě patra + garáž? I když počítám objem jen domu zhruba 210 m2 * 3,5m konstrukční výšky = 735 m3. 5 mil. / 735 = cca 6800 za m3, to je celkem ucházející cena za PD na klíč - byť samozřejmě záleží na nabízeném vybavení v dané ceně.

Datum: 09.09.15 13:08

Aha, tak děkuji za info!

Ta zastavěná plocha je včetně garáže (polovina pod domem a zbytek asi 20m na délku před dům, ale obvod.zdivo také z Maxplus), četla jsem to z dokumentů. Je fakt, že jsme taky dlouho uvažovali o tom jestli bychom to nezvládli sami, kdybychom si obstarali řemeslníky, ale zase máme z toho docela strach, aby to udělal někdo cizí kvalitně. Jde nám o to, že když už jsme si vybrali takovýto barák, tak aby byl taky dobře postaven a nebyly později nějaké problémy. Takže nakonec jim necháváme udělat komplet vzduchotěsnou obálku domu, akorát o střeše uvažujeme jestli bychom třeba nějakou tisícovku neušetřili, kdybychom si sehnali někoho tady v okolí, tak uvidíme.

Ještě jednou díky za podělení se s Vašimi zkušenostmi!

Datum: 09.09.15 17:51

Rádo se stalo. Na střechu si i Asting objednává subdodavatele. Jinak pokud budete uvažovat o šikmé střeše, mrkněte na Thermodach.cz, systém je podobně vychytaný a umožňuje přiznat hezké krovy do interiéru. Moc se mi to líbí, ale život tomu chtěl, že sám mám plochou betonovou střechu...

Datum: 10.09.15 13:37

Díky moc za odkaz, koukneme na to!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.