Kapající bojler - v pořádku, nebo závada?

Od: Datum: 02.09.15 08:32 odpovědí: 6 změna: 12.06.16 14:40

dobrý den, prosím vás o radu:

Všimla jsem si, že nám začal v koupelně kapat elektrický bojler. Chci se zeptat, zda je to v pořádku, nebo je to nějaká závada. Četla jsem tu, že v bojleru je určitý tlak a je pravda, že dříve něco odkáplo z pojistného ventilu. Ten nyní, zdá se mi, nekape, ale začal pro změnu kapat bojler. Mám si to tedy vysvětlovat tak, že je to v pořádku, nebo čím je tato změna podle vás způsobena?

Všimla jsem si, že to nejspíš odkapává asi tak ze středu bojleru, možná i trochu ze strany.

Myslíte si, že je problém ve špatném těsnění, nebo třeba už prorezla příruba u bojleru?

Bojler jinak jinou závadu nemá, ohřívá bez problému, spíná a vypíná se také dobře, kontrolka také funguje.

Vyplatí se podle vás nějaká oprava, nebo už bude nutná výměna? Jedná se o starší bojler Tatramat.

Děkuji všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.09.15 08:37

Dobrý den, jediné místo, kde může něco u bojleru odkapávat (a není to závada) je právě ten pojistný ventil. Jinde nemá správně odkapávat žádná voda. Kde přesně to kape u Vašeho bojleru takto nezjistíme - někdo se musí podívat pod ten "dekl" s dírkou uprostřed a zjistit místo, kde to kape. Může to být u těsnění nebo je dírka v plášti. Dle toho to bude buď opravitelné nebo se už oprava nevyplatí. Zdravím!

P.S. Možná pouze není funkční pojistný ventil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.15 08:43

Zložiť dolu kryt bojlera a pozrieť odkiaľ to vyteká,ak to bude spd izolácie,tak vymeniť bojler za nový,Ak spod tesnenia,tak vymeniť tesnenie a zároveň horčíkovú anodu a vyčistiť.Všetko zhodnotíte až dáte dole ten kryt.Mimo poistného ventilu voda nemá nikde kvapkať u bojleru.U vás to vyzerá na prehrzavetý boiler.

Datum: 02.09.15 09:05
A řešil bych to rychle, protože se může stát že jednou přijdete z práce a doma bude pět čísel vody.

Datum: 03.09.15 11:21

Navazuji na poznámku nicka bena. Zkoušela jste pravidelně nadzvedávat otočením růžice na pojistném ventilu jeho kuželku? Pokud ne, tak je pravděpodobné, že se pojistný ventil ucpal a tlak vody, který dosahuje vlivem tepelné roztažnosti velmi vysokých hodnot, prorazil nějaké těsnění a tudy voda stále kape. Doporučoval bych pojistný ventil demontovat a vyčistit a současně odstranit tu netěsnost na boileru.

Od: pokovbovamarie
Datum: 12.06.16 14:31

Dobry den prosim o radu proc me zacal kapat elektricky bojler kape ze stredu jestli je to jen tesneni nebo jina zavada. DEKUJI

Od: topic
Datum: 12.06.16 14:40

Sundejte dekl, upřesníte odkud to teče...

Prorezlý plášť skrz (nový boiler)

Vadné těsnění příruby (přetěsnit, zároveň vyčistit boiler)

Netěsná jímka termostatu/ teploměru (lze opravit, otázka je za kolik a jestli se to vyplatí)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.