Dvě čísla popisná kvůli vodoměru?

Od: odpovědí: 6 změna:

spolumajitel domu (ideální poloviny) neplatí vodné a denně má pračku. Mohli bychom mít druhé, své vlastní číslo popisné abychom mohli mít sůj vlastní vodoměr? Za odppověď děkuji.

6 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar gotrekzagary

Pochybuji, že by úřad přidělil jednomu domu dvě čísla popisná... Rohové domy občas mají dvě čísla orientační (i s různým názvem ulice), když mají vchod z obou ulic. Co se týká řadového domu, může mít dvě čísla orientační, např. 15a a 15b.

Jinak si myslím, že pokud jsou v domě dvě obytné jednotky, a je to stavebně možné, tak můžou být dva vodoměry bez ohledu na číslo orientační či popisné. Informace zcela jistě získáte od místní vodárny.

Na jedno cislo popisne nemuzou byt dva vodomery.

 


0x

Jako v paneláku. Jeden hlavní a dva podružné. Součet těch dvou by měl odpovídat hlavnímu. Malé odchylky jsou ale vždy možné. Při velkém rozdílu hledat chybu, únik, chybný vodoměr.

 


0x

Já bych osadil dva podružné vodoměry, každý si zaplatí kolik odebere. A pokud bude nějaký rozdíl proti hlavnímu vodoměru, tak ten rozdíl rozdělit rovným dílem, nebo podle odběru, záleži na dohodě.


to je všechno hezký, ale vodomér může být nahlášen jen na jednoho, tedy na nás, kvůli nespolehlivosti min. spolumajitele.A ten nový přes upomínky již dva roky neplatí a obáváme se že platit prostě nechce.

Problém má dvě roviny: 1.) mít vodu a 2.) donutit souseda k zaplacení.

1.) Ty podružné vodoměry jdou mimo dodavatele vody. Ty by jste si museli zařídit, tedy koupit a osadit sami na své náklady. Potřebujete vodu, a to jinak neuděláte. Budete ji muset platit dodavateli vy - a to celou částku.

2.) spor se spolumajitelem o placení. Ale těmi podružnými vodoměry budete mít důkaz o Vašich a jeho odběrech vody. No a pokud se nebude podílet na úhradách, tak to stejně jednou skončí u soudu. Nic jiného Vám nezbyde. A ty vodoměry by mohly pomoci, možná i v nátlaku na souseda.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]