Dvě čísla popisná kvůli vodoměru?

Od: Datum: 03.11.12 19:32 odpovědí: 6 změna: 04.11.12 19:27

spolumajitel domu (ideální poloviny) neplatí vodné a denně má pračku. Mohli bychom mít druhé, své vlastní číslo popisné abychom mohli mít sůj vlastní vodoměr? Za odppověď děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.11.12 19:55

Pochybuji, že by úřad přidělil jednomu domu dvě čísla popisná... Rohové domy občas mají dvě čísla orientační (i s různým názvem ulice), když mají vchod z obou ulic. Co se týká řadového domu, může mít dvě čísla orientační, např. 15a a 15b.

Jinak si myslím, že pokud jsou v domě dvě obytné jednotky, a je to stavebně možné, tak můžou být dva vodoměry bez ohledu na číslo orientační či popisné. Informace zcela jistě získáte od místní vodárny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.11.12 20:02

Na jedno cislo popisne nemuzou byt dva vodomery.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.11.12 20:24
avatar

Jako v paneláku. Jeden hlavní a dva podružné. Součet těch dvou by měl odpovídat hlavnímu. Malé odchylky jsou ale vždy možné. Při velkém rozdílu hledat chybu, únik, chybný vodoměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 04.11.12 16:21

Já bych osadil dva podružné vodoměry, každý si zaplatí kolik odebere. A pokud bude nějaký rozdíl proti hlavnímu vodoměru, tak ten rozdíl rozdělit rovným dílem, nebo podle odběru, záleži na dohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jnc
Datum: 04.11.12 19:07

to je všechno hezký, ale vodomér může být nahlášen jen na jednoho, tedy na nás, kvůli nespolehlivosti min. spolumajitele.A ten nový přes upomínky již dva roky neplatí a obáváme se že platit prostě nechce.

Od: zabu
Datum: 04.11.12 19:27

Problém má dvě roviny: 1.) mít vodu a 2.) donutit souseda k zaplacení.

1.) Ty podružné vodoměry jdou mimo dodavatele vody. Ty by jste si museli zařídit, tedy koupit a osadit sami na své náklady. Potřebujete vodu, a to jinak neuděláte. Budete ji muset platit dodavateli vy - a to celou částku.

2.) spor se spolumajitelem o placení. Ale těmi podružnými vodoměry budete mít důkaz o Vašich a jeho odběrech vody. No a pokud se nebude podílet na úhradách, tak to stejně jednou skončí u soudu. Nic jiného Vám nezbyde. A ty vodoměry by mohly pomoci, možná i v nátlaku na souseda.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.