Pračka Tatramat 245.3 proč pere nasucho?

Od: Datum: 31.08.15 16:00 odpovědí: 2 změna: 01.09.15 00:37

Především by poradili zaměstnanci Romo Fulnek Pračka od písmemne G se točí nasucho a napouští až u písmene I. Nevím jestli to bylo tak vždy, nebo to je závada Dřív prala manželka a ta mě to nesdělila.Přitom většina programů začíná upísmene G.Děkuji za odpověď.Pavel H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.15 17:22
avatar

Tatramatka 245.1 horní plnění, peru na I, párkrát otočí buben na sucho a asi rovná prádlo, pak napustí vodu a ohřeje ji, pere 40 min a pak přetočím na E ždímání, zde je asi chyba jelikož sama to neumí. Aby nevyskočila z koupelny stojí na protiskluzové podložce a když dobře naplním buben ani se nehne. Nenechte si namluvit, že ji máte vyhodit, tato pere víc jak 30 let na chalupě, pere od dubna do listopadu každý týden 1x a ze svého mládí , kdy jsme tu bydleli, pamatuje denně prát dětské pleny. Doma mám od r. 1985 už pračky 3. peru zde ráda, vodu mám vlastní a na střeše fotowoltejku, na rozdíl od Brna zde peru zadarmo a ještě věším na náspa, pod střechu venku a prádlo krásně voní. Pere? Pere, tak proč byste ji měl vyhodit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.09.15 00:37

U těchto praček je zcela mechanický "programátor", ve kterém se motorkem otáčí plastový bubínek s výstupky podle programu, které stlačují kontakty pro příslušné funkce - napouštění, otáčení, čerpadlo, atd. (Přesněji si myslím, že tam je jeden rychlejší bubínek na přepínání směru otáčení motoru a spínání elektromagnetu, který potom "krokuje" s tím hlavním programovým. Navíc třeba ukončení napouštění i začátek odstřeďování jsou zabezpečeny snímačem výšky hladiny.) Popsané chování praní na sucho se mi nezdá jako normální. Pokud je vyloučeno nepřesné nebo nedoporučené natočení programového kolečka, tak musí být chyba jedině někde v tom programátoru. Pokud někdy přece napouští, tak asi nebude vadný kontakt, pokud jich tam tedy není víc. Spíš bude ulomený některý z těch plastových výstupků na tom bubínku. Každopádně by se na to měl podívat někdo, kdo tomu rozumí. A případně si sehnat dobrý ze stejné pračky.

Ještě bych chtěl upozornit, že v této, ale i většině jiných praček, jsou konektory typu Faston, a občas po nějakých letech je vhodné všechny zkontrolovat, zda dobře drží a neviklají se, a případně je vytáhnout a trošku zmáčknout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.