Struny do okna proti hluku?

Od: Datum: 31.08.15 14:25 odpovědí: 7 změna: 07.09.15 14:01

Dobrý den.Na interentu jsem našla video reportáž jak bydlí pan Christ.Kodet.On v příspěvku říká že mu jeden člověk poradil a udělal struny na okno které zabranují hluku zvenčí.A sám p.Kodet potvrdil že to opravdu funguje a nic neslyší.Zaujalo mi to.Ale nikde jsem o tom na interentu nenašla ani zmínku co to je,zda to funguje a na jakém principu.Neslyšel o tom někdo někdy nebo neví o co se jedná.Přikládám foto ze záběru na okno kde jsou vidět nějaké malé strunky..Případná video reportáž.V reportáži od 2 minuty

http://www.blesk.cz/clanek/vi…lionu-podivejte-se-na-to.html

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.15 14:30

Zajímavé, stejné drátky jsme měli na paneláku, údajně proti holubům. Jedno okno prý stálo 1200,-.

Někdo očividně dobře ví, jak tyto obyč. drátky prodávat.

doplněno 31.08.15 14:43:

Aha, tak to se omlouvám, strunu jsem žádnou neviděla, tak mne napadly drátky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.09.15 01:17

To jsou tedy neuvěřitelný pálky, a podobný se platí i za zlikvidování jednoho holuba. Nechutný kšefty. A většinou zcela nesmyslný a bezvýsledný.

Jinak struna z principu může hluk pouze vytvářet. Ačkoliv jsem to neviděl, tak evidentně jde o vtip.

Datum: 31.08.15 14:39

Drátky fungují na jednoduchém pricipu - holuby píchá, tím pádem na parapety nesedají a nekálí na ně. Na nic víc nejsou...

doplněno 31.08.15 14:42:

Běžně je uvidíte na většině historických budov v centrech.

https://www.google.cz/search?q=z%C3%A1brany+proti+holub%C5%AFm&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI2bHthKzTxwIVxYksCh3l_QTB&biw=1600&bih=789

doplněno 31.08.15 14:45:

Pokud se pozorně podíváte do tabulí v okně na fotografii je vidět že jsou to obyčejné skleněné tabule... zřejmě jsou struny neviditelné, pravděpodobně něco jako léčivé světla na principu autosugesce...

Datum: 31.08.15 14:40

Takhle já nevím jestli ty drátky? co jsou vidět v záběru jsou ty struny do okna které mají zabranovat proti hluku nebo je to opravdu proti holubům.A ta struna o které mluví pan Kodet je někde zabudovaná ve skle.Jen se domnívám a proto se i ptám.V reportáži mluví o struně ! do okna ! Ty drátky nevím zda to je ono nebo ne.

Zajímá mi tedy ta struna o které mluví v reportáži.

díky

doplněno 31.08.15 14:56:

OK.Tak drátky jsem špatně pochopila je to opravdu jen ochrana proti holubům.Stále mi zajímá ale od toho kdo o tom něco ví ta struna/hluk...Nevěřím že v reportáži to plácl p.Kodet jen tak že mu to poradil jeden člověk a funguje to.

Datum: 31.08.15 15:03

No já teda extra študovanej nejsem, ale fyziku jsme měli už na ZŠ, šíření hluku a lom zvuku o drátky si asi taky dovedete představit atd.

Zato znám hodně umělců a ten pán si prostě dělá bohapustou srandu a vy jste mu to sežrala i s navijákem...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.08.15 18:43

obávám se že pan Kodet nic z ulice neslyší spíš kvůli svému věku a zavřeným oknům, než kvůli obyčejným zábranám proti holubům.

Navíc v reportáži řiká:

"občas musím zavřít okno, to mi poradil jeden člověk... já skutečně když zavřu okno tak nic neslyším."

strunou pravděpodobně myslel silikonové těsnění zafrézované do starých oken.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.09.15 14:01

Kodek říká přesně toto: Občas musím zavřít okno, to mi poradil jeden člověk, že tam dali nějakou strunu. A já když zavřu okno, tak skutečně nic neslyším."

Takže informace je jaksi nedořečená a zmatená. V té reportáži to nebylo vůbec podstatné. Tam šlo o reklamu týkající se jeho tvorby.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.