Lednička-jaký je rozdíl v chlazení

Od: Datum: 30.08.15 15:02 odpovědí: 11 změna: 31.08.15 21:18

dobrý den

jaký je rozdíl mezi ledničkou s mrazákem která ma vzadu žebra-chladič - holý a jaký rozdíl mezi ledničkou, kde jsou tyto žebra v nějakém izolantu zapuštěné? Viz foto.. proč je to u nové lednice zaizolavné ty žebra?.chci koupit novou ledničku ale je tolik problémů při výběru že je to velmi těžké.Měla by fungovat při okolní teplotě od 10 stupnu, mit nízkou spotřebu a výšku do cca 170 cm max spíše menší s větším mrazákem..děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.15 15:39

Lednička na prvním obrázku bude mít výparník i v bočních stěnách, takže potřebuje prostor okolo celé lednice.

Druhé variantě stačí prostor vzadu...

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 30.08.15 16:50

Záleží na tom, kam chcete lednici umístit. První lednici můžete přisunout až ke stěně, ale po bocích musí mít prostor. Druhá lednice musí mít dostatek místa u stěny, ale k boku lenice můžete cokoliv přisunout.

Datum: 30.08.15 17:04

děkuji za odpověd lednice bude mit kolem sebe dost mista ...jem mne zajima proc ta stará má odkryté žebrování a ta nová kryté nebo nečím obalené? u staré se melo to žebrování čistit pokud se nečistilo bylo od prachu tak stoupala spotřeba - prý...u té nové je to zadělané a jak to pak se má chladit to žebrování? Toto prosím pokud mi dokáže někdo vysvětlit ten základní princip nikde jsem o tom nic nenašel děkuj

doplněno 30.08.15 22:52:

ptal jsem se i v prodejně ale vubec to nevedeli jaký je rozdíl v tom...čím dál více mne to zajímá...děkuji všem za čas a odpoved

Datum: 30.08.15 23:04

rozdíl je v tom že moderní chladničky mají výparník integrovaný i do bočních stěn, takže nepotřebují v zadu žebrování.

nicméně pak ale potřebují odvětrávaný prostor i na boku lednice, takže není možné ji nacpat natěsno například mezi 2 skříně

jaké jiné vysvětlení chcete?

Datum: 31.08.15 09:06

ale ta nová lrednice na bočních stěnách nemá žádný chladič :) chladič je vzadu je je zalitý v nějaké hmotě i nové lednice mají některý chladič vzadu obnažený takže? Jak muze takový chladič chladit když je zalitý v nějaké hmotě?

Datum: 31.08.15 16:14
mají výparník integrovaný i do bočních stěn...samozřejmě že na boku není normální chladič jako te vzadu, ale je v boční stěně lednice.takže když si na takovou ledničku šáhnete, tak na boku hřeje
doplněno 31.08.15 17:53:

pokud nepotřebujete mít lednici někde natěsno zastrčenou, tak je to úplně jedno.

Obě jsou dobré a není problém.

Při výběru koukejte na hlučnost, vnitřní objem, a energetickou třídu.

To jak je řešený výparník není pro Vás důležité.

Datum: 31.08.15 17:51

děkuji a který druh je lepší ten co volný nebo co je izolovaný?stále logicky uvažuji že pokud chladič izoluji tak méně chladí... nerozumím tomu proto bych rád se dověděl princip dekuji

Od: 111®
Datum: 31.08.15 18:08

chladič nechladí, chladič předává odebrané teplo z lednice do prostoru, a dovedu si docela dobře představit, že krytý chladič bude jemnější a bude lépepředávat teplo jak silné trubky nekrytého chladiče , chladí výparník uvnitř lednice..

Datum: 31.08.15 18:31

špatně jsem napsal že chladí... ano předává odebrané teplo z lednice ven...jen kdyby to popsal někdo kdo tomu rozumí kdo dělá chlazení, aby o tom něco napsal jaký je mezi tím rozdíl, klasické žebra všichni známe ale to zalité v izolantu neznám...proto jsem tady dekuji

Datum: 31.08.15 20:15

Tak nejdřív k terminologii. Výparník je to, co je uvnitř a chladí - vypařováním se odebírá teplo. To co vzadu hřeje, se nazývá kondenzátor - chladivo v něm kondenzuje = zkapalňuje - a tím teplo vydává. Oboje se může nazývat i výměník.

Kondenzátory jsem viděl ve třech různých provedeních: 1) klasické trubičky zezadu, 2) rovný plech pouze zezadu s trubičkami přivařenými zevnitř (u jedné velmi staré chladničky), 3) a nakonec ten skrytý pod bočními a snad i horní stěnou. Podle mě tohleto má pouze estetický důvod a je proti tomu několik věcí snižující účinnost: 1) nejlépe odevzdává teplo černá barva, stěny jsou ale většinou bílé, a 2) v klasickém provedení stěny izolují mezi vnitřním prostorem a pokojovou teplotou, kondenzátor je potom oddělen vzduchovou mezerou a případně ještě reflexní fólií, tady v tom to ale z jedné strany chladí a hned z druhé hřeje. Potom asi ta izolace musí být silnější, a tím menší vnitřní prostor, nebo se sníží účinnost. Jak je to ve skutečnosti, to nevím.

Rozhoudující by měla být spotřeba udávaná výrobcem, pokud tedy byla měřena v podmínkách odpovídajících běžnému provozu v bytě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.08.15 21:18

díky moc super odpoved, dám přednost lednici s klasickým kondenzátorem

dekuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.