Kdo má zkušenosti s kotlem vulkán 22

Od: Datum: 30.08.15 11:50 odpovědí: 4 změna: 25.10.16 09:37

Prosím o recenzi na kotel vulkán 22 ,píše se v diskuzi jak by měl fungovat ale nikdo se neozývá jak mu funguje-kdo ho již odzkoušel.Loni se údajně prodalo 80 kusů ale žádná reakce od zákazníků.Letos na živitelce opět vystaven se změnou že na dřevo ne ,vymazaly v letáku fixou slovo dřevo!Jak vám to lidi teda topí?Mě se to líbí na pohled ,nebo poraďte někdo jaký kotel koupit aby byl na dřevo i na uhlí z větší násypkou-měl emisní 4-ku!Automat ať si nechaj ,velká kráva ,elektronika samej do budoucna problém,atd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bartontomas
Datum: 14.02.16 17:45

Tak oživím diskuzi se svými zkušenostmi. My jsme tento kotel měnili za Dakon 32 rok výroby 1981. Dle výpočtu nám totiž na náš dvougenerační dům ( Dvě bytové jednotky nad sebou 3+1 cca 360m2.) stačí 20Kw. Kotel šel bezproblémů vyměnit za Dakon. Je pouze, a to je důležité,pouze na uhlí! I když jdou přidávat štěpky. Kotel od namontování jede nepřetržitě. U nás to znamená přiložit v 5 ráno a znova v 5 odpoledne. Nicméně zde je to ale... I při nastaveném kotlovém okruhu na 85°C se neskutečně rosí víko pro nakládání uhlím. Když píši neskutečně, tak to tak berte. Tolik vody jsem v Dakonu nikdy neviděl ani náhodou. Víko je jen z trojky plechu bez jakékoliv izolace. Budu se pokoušet vylepšit a dám vědět, ale je s podivem, že páni konstruktéři toto nevyhodnotili. Další problém je roštování. Pokud jste v práci cca 10 hodin jako my, tak přijedete domů, kotel sice v pohodě žhne, ale teplota je na cca čtyřiceti stupních. S tím, že násypka je do půlky plná. Takže já osobně budu dělat automatické roštování, jinak je to buď pro důchodce, nebo k hovnu. Abych jen nekritizoval, musím konstatovat, že jak při zatápění, tak při provozu se z komínu nekouří ani náhodou. Topíme Ořech 1 a občas spotřebuji naštěpkované větvičky ze zahrady. My osobně máme samotíž, nicméně plně regulovanou přes čtyřcestný ventil. Teď mne přitom napadl další maličký problém, a to, že kotel už při cca 70°C bublá. Prostě vaří v nějakém místě, kde by zřejmě stačilo dát šamot. To jen aby vás to nepřekvapilo. Dále je skvélé, že popelník je přes celý kotel, nicméně rošt je jen v první třetině, takže ostatní dvě třetiny jsou na nic. Já to řeším tak, že popel zklepávám dozadu. Je to trošku dobrodružství, protože po proroštování a otevřených dvířkách létají uhlíky po celé kotelně. Doslova z kotle vystřeluji. Výsledek tohoto psaní? Kotel má neskutečný výkon, spaliny jsou zcela neviditelné, ale někde se fakt chlapci v Euroteplu nezamysleli. A to docela kazí celkový dojem. Ono, když vám všude při otevření víka kape ta hnusná černá voda, to ještě jde, ale když nateče do násypky a zakouří, tak Vám garantuji, že smrdíte dva dny... Budu vylepšovat, i když to bych u kotle za 30tis nečekal a přidám další recenze. Tak, jak jsem to slíbil výrobci.

Ohodnoceno: 0x

Od: bartontomas
Datum: 24.03.16 23:01

Tal bych chtěl znova Všem zájemcum o tento kotel poskytnout co nejlepší informace, proto znovu přidávám. Pozitivni je ůčinnost, takže v tomto směru je absolutní spokojenost...

Ale: Jsou tu veliká ale. A není jich málo. Takže 1) Izolace komor je absolutně nedostačující, myslím tím izolaci proti pevné části víka. Zkusím dokoupit ještě jednu izolační desku, která se tam v pohodě vejde, ale pro výrobce je to né mínus, ale ostuda.

Dále musím konstatovat, že i když kotel udržuji na 95°C tak se neskutečně rosí přikládací víko... No za ´mne osobně by se za celé víko měl jít výrobce stydět... Protože Dakon o deset tisíc levnější ho má litinové. Ostuda Fy. Euroteplo.

Takže veliké mínus.

Stejně jako za přední dveře a popelník. Přední dveřš u popelníku jsou až k zemi, takže popel se při otevření sype ven, a popelník je totálně na h... protože se rošty nacházejí v jeho první třetině, takže při jednom proroštování je pod roštem plno, a popelník je nutno buď otočit, nebo shrnout... No za tu cenu je to neskutečná BÍDA:

Abych jen nekritizoval, kotel hoří nádherně, čistit stačí jednou za měsíc a spotřeba zatím vypadá solidní.

Ale za mě osobně, momentálně při všech nedostatcích bych klidně volil Dakon... A to ne jen proto, že dokáže spalovat i dřevo, což je u rodinných domů hodně podstatné, ale taky proto, že je o třetinu levnější.

Pánové v Euroteplu mají ještě hodně vylepšovat...

Od: ondrapeths
Datum: 23.10.16 09:33
Ahoj, taky jsem tento kotel zakoupil. Zarazilo mne, ze topenar musel upravovat prirubu a nechat na ni varit zavit, aby sel kotel pripojit. Pri prvnim zatopeni byl ocistec, aby kotel chytil..od te doby jede porad..s rosenim vika souhlasim, neskutecne vody, ktera steka do sachty! Popelnik je fakt nizky, temer po kazdem prorostovani se musi vysypat, az prohori, co do nej napada, vepredu preplneno, vzadu prazdno..a ponevadz dvirka jsou uplne u podlahy, musi se porad zametat, aby sly zavrit. Navod ke kotli zpracovanej dost sporadicky. Timto asi negativa vycerpany. Kotel fakt vydrzi nalozenej pres 12h, muj rekord je 16h a to jsem mel klapku do komina otevrenou, ma velkou nasypnou sachtu, v soucasnosti jiz zaviram kominovou(spalinovou)klapku-dle navodu ma mit takto kotel vetsi ucinnost, cehoz jsem si nevsim, ma jen vic popela. Spotrebu mam cca 3-4 uhlaky denne pri teplote 60-70 st, s kotlem vytapim stary RD PENB G skoro 600m3 a nadherne teplo-mame nove topeni, celkem 22 kW 6radiatoru 2kW+2x4kW+2zebriky, kotel bez problemu utahne. Kotel ma na stitku emisni tridu 4, ackoliv na internetu se pise 4a5. Uhli Orech1 micham se drevenymi pilinami, bez problemu. Rad uvitam jakekoliv rady a zkusenosti s timto kotlem, pripadne upravy kotle proti roseni vika..

Od: ondrapeths
Datum: 25.10.16 09:28
Jeste jedna podstatna zalezitost-diky konstrukci spodni casti nastava jedna nestastna vec-po prorostovani se musi popel opravdu ihned vybrat, ponevadz jak je videt z posledni fotky, tak popadany popel zcela nekompromisne znemozni privod vzduchu skrze spodni dvirka, resp.pomerne dost zamezi! Cili regulator tahu ackoliv je nastaven na 70, nedokaze spravne regulovat, ponevadz mnozstvi vzduchu po prorostovani je diky popelu zatracene nizsi..ani sikma striska tomu nepomuze, popel nema kam spadnout, neni totiz prostor, kam by padal, popel neni voda...rekl bych tedy, ze kotel je naprosto v pohode, ale bolest s rosenim vika a hlavne rostovani a nutnost okamziteho nutneho procisteni cesty pro proudeni primarniho vzduchu jsou dve obrovske chyby a nedostatky tohoto jinak skveleho kotle, pritom jen stacilo behem kpnstrukce zapojit vice hlavu a navysit kotel cca o 10-20 cm tak, aby spodni dvirka byly mmin 15 cm od urovne podlahy..mohl by byt vetsi popelnik a hlavne by popel propadaval niz a neucpaval cestu pro privod vzduchu, cimz prestava fungovat spravne termostaticky regulator..v navodu se pise, ze nedostatecny prisun vzduchu muze vest k nebezpecnemu uniku spalin..tak by tam melo byt take napsano, po kazdem prorostovani je nutno uvolnit cestu pro prisun vzduchu, bohuzel z duvodu nedomyslene konstrukce..rekl bych, ze tohle je neskutecne velka konstrukcni chyba, po kazdem rostovani proklinam konstruktera, proc nemuze byttato vec s popelem resena funkcne..
doplněno 25.10.16 09:37: Obrovska skvrna a bolest tohphle jinak pomwrne skveleho kotle, ale dost zasadni! Chlap to proste udela, ale chlap je v praci a tehotna zena se tezko bude ohybat a cistit cestu pro privod vzduchu a nasledne zametat okolo dvirek aby sly zavrit! Tahle zalezitost mne tak stve, ze jen a pouze diky tomu bych kotel nedoporucil nikomu dalsimu!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.