Stropní ventilátor

Od: Datum: 30.08.15 05:24 odpovědí: 11 změna: 31.08.15 12:37

Dobrý den,

máte někdo zkušenost se stropním ventilátorem? Hledám, co s jižní garsonkou v létě a narazila jsem na tito ventilátory.

Pravda, v kolonizovaných jižních zemích byly běžně, ale tady u nás se o nich moc nemluví. Jestli má někdo zkušenosti, prosím, rozdělte se o ně. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.08.15 06:51

Dobrý den, žádný ventilátor vzduch neochladí, ale pouze fouká ten, který má pokojovou teplotu. Ale, dělá to příjemný vánek po celé místnosti. Je lepší mít vyšší strop a když si pořídíte stropní ventilátor i s osvětlením, tak máte ventilátor i lustr v jednom. Zdravím!

doplněno 30.08.15 10:18:

hepyna - Vy se hlavně zaměřte na zastínění oken před sluníčkem a správné větrání v té jižní garsonce. Okna přes den uzavřít a větrat až v noci. A ani žádný ventilátor nepotřebujete.

doplněno 30.08.15 12:20:

Také ještě úvaha - stropní ventilátor Vás neofoukne, ten směrový (stolní) Vás ofouknout může a potom Vás bude něco v těle bolet. Jinak, hučí každý ventilátor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.08.15 07:01

Jednou jsem si koupila za pár šestek, v Kaufu, ventilátor. Listy byly nad pěkným lustříkem. Pověsila jsem ho a napojila ho na vypínač se dvěma, jak to správně říci, klapátky. Rožla jsem, světlo svítilo. Pustila jsem ventilátor, ten se začal točit. Paráda! Jen začal zrychlovat. Pes utekl, záclony se přilepily na okno, mi vlály vlasy a čekala jsem, že ventilátor zvedne celý strop i s barákem a odnese nás do pryč. Čekala jsem, že zpomalí, až dosáhne nějaké rychlosti. Ale ne! Proti větru jsem v předklonu došla k vypínači a ten zázrak vypla. Nikde totiž nebylo psáno, že potřebuje vypínač, který umí ztlumovat. Ještě štěstí, že jsem našla kupce, který takový vypínač měl. *smich* *haha* Dnes, ikdyby mi někdo dokonalý stropní ventilátor dával zadarmo, nechtěla bych ho. V menší místnosti není hezký. Volila bych ventilátor, který se tváří jako sloupek, má časovač a otáčí se. A kdyby uměl i topit až bude sychravo a topení je studené, pak by byl ideální. Něco na tento způsob. http://www.nakupka.cz/vyrobek/sloupovy-ventilator-domo-do-8122/

Dokonce i někde nabízejí s chlazením. To ale bude jiné kafe!

doplněno 30.08.15 11:14:

Jen úvaha: stropní ventilátor bude vířit vzduch po celé místnosti. Stojací bude vířit vzduch tam, kde mu určíte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.15 09:09

Tak to je přesně to, čeho se obávám*tuc*. Dožívají tady se mnou starší pejsci a v klecích zebřičky a rýžovníci, Uvažuji o něčem, co mohu regulovat podle potřeby. K těm stropním ventilátorům se dají dokoupit ovladače, ale právě nevím, co by na to řekla havěť.Ten ventilátor z nákupky vypadá dobře, trochu víc se na to zaměřím. dík.

Datum: 30.08.15 12:18

Jestli máte v bytě vysoké stropy, tak je to mnohem lepší varianta než ventilátor na stojanu.

Tím jak má stropní ventilátor velké lopatky, tak k rozvíření stejného množství vzduchu potřebuje mnohem menší otáčky a tím produkuje méně hluku.

Každý ventilátor jde bez problémů regulovat, většinou na sobě mívají několika stupňovou regulaci ovládanou provázkem, nebo v dnešní době je možné použít dálkové ovládání s regulací.

.

Jinak ventilátor samozřejmě vzduch neochladí, ale tím jak se zvedne rychlost vzduchu v místnosti, tak se z těla odpaří více potu které se tak přirozeně ochlazuje.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.08.15 12:26

Konečně správná odpověď. žádné tlachání okolo, prostě fakta.

Jo a pokud to možnosti dovolí, tak vždy je lepší stropní ventilátor.

doplněno 30.08.15 13:36:

Dokonce existujou ventilátory s opačným účinkem a ty se hodí na zimu, kdy je v místnosti chladno...

Datum: 30.08.15 13:31

Garsonka je běžná, paneláková, lodžii mám zastíněnou, klimatizaci nesnáším, zleva, zprava a ze spodu kuřáci. Je to peklo, když se vzduch nehne, teploměr raději ani nevedu, já zarytý nekuřák. No, mám nad čím přemýšlet. Každá věc má svoje pro a proti. Koukala jsem, že mají různý počet těch listů - křídel, různě nakloněné, ach jo. V obchodě by měli také umět poradit, ale znáte to. Takže čím více názorů, tím lépe :)

Od: jaaaa
Datum: 30.08.15 15:22
muzu jen doporucit. Mam takzez garsonku s orientaci na jih a doporuceni vetrat v noci a pres den mit zavreno lze vyuzit par dnu v roce. ventilator je tichy, regulovatelny a lehce proudici vzduch je prijemny. Nakonec jsem si poridil klimatizaci - splitovou, je ticha, v techto dnech, jako napriklad dnes v Praze, bych mel v byte 30+.

Od: ljuba
Datum: 31.08.15 12:14

Přesně tak, také jsme pořídili splitovou klimatizaci. V noci o ní vůbec nevím a spíme v 21stupních, jak jsme zvyklí. Jinak by bylo v ložnici 27 stupnů a to se opravdu spát nedá a to nebydlíme v paneláku. Bydlet v paneláku na jih, tak bych asi neváhala a klimatizaci pořídila hned. Lidi, co si pak stěžují, že bydlípod střechou/v paneláku/nebo jim tam svítí celý den slunce nejlepší řešení.*hej*

Datum: 30.08.15 15:32

Já mám stropní ventilátor s lustrem 2v1. Ten opačný účinek ventilátoru vhodnější na zimu, spočívá v jiném náklonu lopatek, kdy teplý vzduch, který se drží u stropu, rozhání směrem dolů.. Jinak ovládání mám na šňůrky a asi 3 stupně výkonu. Lehce bzučí. Kočky se nejdříve bály, ale už jsou zvyklé. Účinek je asi takový, jako když se bude člověk ovívat vějířem. Člověku trošku uleví, ale byt neochladí.

Datum: 31.08.15 10:45

Stropní ventilátor jsem měl ale "nic moc", hlavně víří prach, ale moc neochladí. Pro tepelnou pohodu při vedrech je mnohem lepší zainvestovat do klimatizace.

Od: jk82®
Datum: 31.08.15 12:37

tak já používá stropní ventilátor jak v létě tak v zimě ( krbový kamna ) rozmýchání vzduchu do místností http://www.moje-elektro.cz/240-stropni-ventilatory.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.