Venkovní dveře

Od: Datum: 28.08.15 20:54 odpovědí: 4 změna: 31.08.15 08:24

Jaké vstupní dveře doporučíte do rodinného domu? Potřebuju otevíravé ven, budou pod stříškou.

Mám staré dřevěné, netěsní, chci ještě letos koupit nové. Dívala jsem se v hobymárketech, mají plechové, prý jsou vevnitř zateplené, jenže mě trochu děsí ten plech, nebude vodičem tepla? Jako tepelný most? Nemají uvedený prostup tepla. Máte někdo takové dveře? Nejsou drahé, cena je do deseti tisíc. Mají je v baumaxu i v obi.

Zvažovala jsem i plastové, ale ty se mi nelíbí, jde poznat už z dálky, že je to plast :(

No a pak leda pořídit dřevěné, ty v hobymárketech nejsou nijak zabezpečené, takže leda na zakázku a tam je cena mnohonásobně vyšší.

Jaké dveře máte vy? Jak jste spokojeni?

Všem předem děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.15 22:07

Mám jedné plastové dvere z Baumaxu a nikdy viac,vnútorne výstuhy sú o ničom a tak to bude aj s tými plechovými.Ak chcete vchodové dvere,tak sa oplatí investovať do kvality a dať si spraviť na zakázku.Ja som si dal spraviť plastové,no nie biele a traja chlapi mali s nimi čo robiť keď ich vykladali z auta a nie čo tie z baumaxu,čo s nimi manipuluje jeden človek.Mám ich 6 rokov a žiaden problem s nimi nebol,no kvalite zodpovedá aj cena,čo bolo okolo 1000 €.Tohto výrobcu sa dá s istotou doporučiť: http://www.rabstav.sk/.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.08.15 22:04
avatar

U venkovních dveří kladu největší důraz na stabilitu a s tím související těsnost jak v létě, tak v zimě. Plasty raději nezmiňuji. Dobré dřevěné na zakázku lepší, ovšem musí mít možnost eliminace prohnutí křídla -dřevo pracuje. Rovněž žádný nátěr nechrání dřevo "věčně". Proto doporučuji z vlasní zkušenosti hliníkové dveře, bohužel nejdražší varianta, ale vyvážená užitnými vlastnostmi. Na trhu působí firma, která 1x ročně vyhlácí akci "sleva 50%". Dveřní otvor mám š. 1,5m, objednané dveře 0,4m pevný díl, křídlo 1 m. Rozpočet vč. montáže a rámu se sítí 70 k, v akci 35 k, což byla nabídková cena místního truhláře na dřevo. Což nepotřebuje komentář. Bohužel pravidla neumožňují reklamu. Přeji Vám šťastnou volbu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.08.15 23:36
avatar

Zdravím,
z mého pohledu - ověřit, proč staré dveře netěsní a podle toho se zachovat - oprava, případně úprava. Vyjde to nejlevněji. kromě toho, pokud to budu brát za sebe - neměnil bych dveře jen tak, plastovým výrobkům nevěřím a dnešní "zázraky" - čas ukáže, jaké to opravdu jsou zázraky, co vydrží. Ty staré dveře vás po renovaci přežijí.
Ale zas když uvážím že píšete cituji " nejsou drahé, cena je do deseti tisíc" tak vám asi "na koruně" moc nezáleží a hlavně že dveře budou nové. Jen abyste toho za pár let taky třeba nelitovala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 31.08.15 08:24

Mám 2x plechové v bílé barvě

http://aukro.cz/vchodove-bezp…-24-m-karbon-i5622851360.html

jednou otvírané dovnitř, jednou ven. Jedna futra byla mírně ohnutá, bez vlivu na funkčnost/těsnost Jsou včetně kování, 2x zámek a nerez prahy, takže žádné další výdaje. Panty jsou skryté, není problém si dveře namontovat sám a po úvodním seřízení nebylo potřeba přeseřízení. Lehce se zavírají přibouchnutím, není potřeba stiskat kliku. U nás se otvírají snad stokrát denně a žádný problém. Našrouboval jsem na ně "brano", zatím spokojenost. Porovnávat mohu s vedlejšími dveřmi z plastu, které jsou podstatně horší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.