Zapáchající savo

Od: Datum: 28.08.15 13:02 odpovědí: 8 změna: 31.08.15 09:50

Dobrý den,

moc prosím o radu. Pronajímala jsem pokoj nájemci a jelikož to byl silný kuřák a vůbec nevětral *bzum*, tak mi zbyly po něm žluté stěny a odporný zápach z cigaret nasáklý všude kolem. Nábytek jsem vyházela.. co šlo otřít otřela a šla se poradit co se žlutými stěnami a tím neskutečným zápachem, který jsem větrala celý měsíc otevřeným oknem dokořán a nic... radila jsem se hlavně proto, že tam mám sádrokartonové stěny a podhledy s bodovými světli a bylo mi jasné, že se kouř dostal všude. Bylo mi tedy poraděno, že mám nejdříve místnost vystříkat savem a poté natřít barvou, která ucpává póry stěn. Stalo se... kouř není cítit, ale zase tam opravdu zapáchá to savo *zed*. Jsou to už 3 měsíce, větralo se tam pravidelně, ale zřejmě ta barva to savo v sádrokartonu nějak zakonzervovalo a proto savo nestihlo vyprchat.. nevím... možná to je i tím, že se to nastříkalo i na podhledy a jelikož jsou v podhledu malé škvírky okolo bodových světel, tak to nejde přes přetřené stěny, ale těmi škvírkami... jen můj neodborný úsudek..

Každopádně, nevím co dělat dál... zda je to jen těmi savem nasáklými podhledy nebo i stěnami...?... zda světla sundat a nastříkat tam cosi co ten smrad překryje nebo to tudy nechat vyčpět?... zda sádrokarton nestrhnout?... jenže ten je přilepen ke zdi a strhnutí by bylo velice namáhavé a drahé..

Chápu, že takto to nejde nijak posoudit, ale kdybyste mi aspoň poradili kam se obrátit či jestli někdo nemá s podobným problémem zkušenosti..

Děkuji moc za odpověď..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.15 13:33

Ahoj. V drogériích prodávají takový Ruční pumpičkový rozprašovač s nějakou kapalinou, co pohlcuje smrady a pachy. Má to takovou šedivou barvu s obsahem asi 0.5l. Na název si určitě nevzpomenu. Večer se na to u sousedky podívám. Já jsem s tím odsmraďoval čalouněný nábytek po bráchovi. Když taky ještě kouřil. A zabíralo to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.15 13:36

Já bych to nechal přirozenou cestou vysmrádnout, i když je možné, že z těch hůře přístupných míst to bude trvat déle, ale je to jen otázka času. Ten chlorový pach asi ničím nepřekryjete, pomohla by jen filtrace vzduchu přes aktivní uhlí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alena350
Datum: 30.08.15 00:01
OCet se vzdy pouzival na pohlceni pachu, a ten octovy jde pak vyvetrat. Rozestavela bych nadoby otevrene s octem nebo octovym roztokem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.15 09:31
avatar

Moje teta taky vyklízela byt po těžké kuřačce a vysmrádání dehtu a nikotinu a všech těch ostatních kuřáckých sajrajtů trvalo půl roku.

Se mi zdá, že čerta jste vyhnala ještě horším čertem. Zápach po cigaretách jste vyhnala zápachem chloru a proto vám radím : větrejte a větrejte dokud je teplo a nechte pokoj vysmrádnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.15 09:54
avatar

To co smrdí po savu je chlór. Z podstaty věci je chlór těkalvá láska. která se do 24 hodin uvolní z tekuté látky (nejde jí zakonzervovat) a vyvětráním odejde. Jelikož máte podhledy, tak jsou vytvořené kapsy, kde se chlór v plynném stavu drží. Takže rada je následujíchí. Odkrýt veškeré takovéto prostory - sundat bodovky a veškeré otvora odkrýt (někudy jste tam to savomusela nastříkat) a vše řádně provětrat - vytvořit průvan a chlór odejde i z těch kapec na principu fixírky. Použitím dalšího prostředku si můžete přidělat jen další problém.

doplněno 30.08.15 15:18:

Odvlhčovač jen propírá vzduch a odebírá vlhkost, nikoliv zápachy.

doplněno 30.08.15 21:26:

@uska zatuchlina a chlór mají různou podstatu. Zatuchlina potřebuje vlhkost, chlór nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.15 17:54

Chlór není "těkalvá láska", nýbrž plyn o hodně těžší než vzduch. Tudíž se v podhledech nemůže zdržovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 30.08.15 10:49

Napadlo mne použít odsavač vlkosti. I když nemáte vlhko, tak odsavač zvládne vytáhnout kouřový zápach i smrad ze zatuchliny. Nevzal by i smrad ze sava? Zvolit odsavač dle největší místnosti. Odsávat je musí po jednotlivých místnostech.

doplněno 30.08.15 16:56:

mapel - Odvlhčovač jen propírá vzduch a odebírá vlhkost, nikoliv zápachy

100% nesouhlasím, osobně vyzkoušeno. Po týdnu provozu v místnosti ani památky po zatuchlině, smradu. Nepoužívaná místnost( u babičky) nebyla snad větraná několik let.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karelb*
Datum: 31.08.15 09:50

Já myslím, že "poraděným" postupem jste to ještě calé, jak se říká "zazdila". Savo je na plísně a bakterie, ne na to, aby něco "odsmradilo". Navíc barva, která ucpe póry, takže vám sádrokarton nedýchá.. Takže jste podle mě docílila toho jak píšete, že se sádrokarton nasákl Savem a veškerou tu vlhkost jste tam barvou zakonzervovala. Nevím kolik litrů Sava jste takto vpravila do stěn a podhledů? Je otázka jestli se vám sádrokarton nezačne deformovat.

Takže větrat, větrat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.