Kam ukládáte nošené oblečení

Od: Datum: 28.08.15 08:44 odpovědí: 21 změna: 01.09.15 21:40

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak to u Vás chodí doma s oblečením. Je jasné, že čisté, vyprané oblečení se dává do skříně. Ale kam ukládáte oblečení, které si na sebe vezmete třeba 2x, takže už není svěží a čisté, ale zároveň není vyloženě propocené, že by bylo už na praní. Dáváte ho mezi čisté prádlo do skříně?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 28.08.15 08:46
avatar
Dávám do samostatné skříně na ramínko, poté co jej nechám vyvetrat na čerstvém vzduchu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 08:52
avatar

Házím přes židli, ale plánuju koupit němého sluhu/věšák

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 28.08.15 15:29
avatar

Němého sluhu jsem koupila dětem, aby se mi nesvlékaly v koupelně, protože jsem pak nevěděla co muzu vyprat a co ne.

A také hlavně syn tahal každý den jiné obleč, přeci nebude hledat kam ho pohodil...

Takže můj plán byl, že na sluhovi se bude střídat prádlo do školy a odpolední prádlo na doma. Já naivka. Prádlo se stále válí v koupelně a já peru a peru.Nejlepší je, když přijde dcera s tím, že hledá to tričko na pračce ( které se už pere)protože si ho brala teprve včera, tak proč ho jako peru... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.08.15 08:57
avatar

Dobrý den, Vy nemáte doma rotoped? To je nadmíru užitečná věc (na oblečení). Zdravím!

doplněno 28.08.15 09:12:

iv - znám více lidí, kteří si pořídili rotoped nebo jiný "mučící" přístroj ke cvičení a po prvotním nadšení ho používají jako odkladiště prádla s tím, že určitě zase jednou budou cvičit. Cvičení se odkládá a prádlo také (na rotoped). A partnerka? To bude asi různé podle druhu partnerky.

Mít partnerku není povinnost.

doplněno 28.08.15 09:41:

matylda - ano, rotoped je užitečná věc i jako polička či stoleček .

doplněno 28.08.15 10:59:

matylda - a toto dělají muži, ženy i děti. Někomu to vadí a jinému ne. Někdo vyndá svetr ze skříně, potom si to rozmyslí a odnese ho rovnou k pračce. Jiný nošené prádlo vyvětrá a použije.

Takže poučení je takové, že je to individuální. Snad jen, že by člověk nemusel smrdět a mohl by vypadat čistě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 28.08.15 08:59
avatar
Bene a co na to partnerka? U mě by takto pohozene prádlo nemělo šanci...
doplněno 28.08.15 10:49: Ben - nebrala jsem partnerku jako povinnost, vím o spoustě lidí, kteří takto odkládají prádlo, u mě by to prostě neprošlo...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 09:32

Bene, tvoje odpověď mě nesmírně potěšila, u nás mají na sedačce toho rotopedu děti ještě kytku. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radd
Datum: 28.08.15 09:45

Přes týden dávám na křeslo do ložnice, které k těmto účelům u nás slouží.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.08.15 10:24
avatar

Mám ve skříni zvl. komínek s oblečením na doma - tepláky, stará trička apod. Tam dávám i oblečení, které zmiňujete. A nechávám jej na vrchu, aby se nedostalo dospod a nesmíchalo.. Jinak se ale snažím toto oblečení unosit a vyprat co nejdříve, málokdy mi tam něco leží déle než pár dní, a když si počasí neusmyslí nějakou blbinu, tak si jej opravdu beru hned druhý/třetí den na sebe znovu a pak letí do koše na praní.

doplněno 28.08.15 15:41:

Pro Cuca: u nás byla na praní bedna. Co nebylo v bedně, se nevypralo, takže když pak maminka přišla na to, že mám v pokoji hordu špinavého barevného prádla (které se zrovna pere a jen tak tak dávala dohromady pračku, místo by ještě bylo), tak byl nářez. Občas jí vyčítám, jak na nás byla ohledne toho prádla přísná (opravdu někdy nerozumně), ale když čtu podobné příspěvky jako je ten Váš, tak se jí nedivím :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cuca®
Datum: 28.08.15 15:49
avatar

Je to všude stejné, na zbláznění. :) ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 11:00
avatar

Jo, je dobré v tom mít systém, rozhodně ne zpátky mezi čisté prádlo, nejde vždy donosit to, co člověk už "vynesl", třeba kvůli změně počasí, takže... ano, křeslo v ložnici a ještě lepší věšák na zeď s několika kolíčky, někdy i na klíček od šatní skříně na ramínku, třeba od večera do rána, taky na pantografický sušák na ručníky v koupelně, pokud není plný, a v koupelně taky věšák se třemi kolíčky na zdi. Věci jako třeba sáčko určitě nejdříve "vydýchat" na ramínku v předsíni, pak teprve uložit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 28.08.15 15:45

Do ložnice jsem si nechala udělat dvě skříně, stojí naproti sobě, ale 25 cm ode zdi. Na kantu skříně mám chromový věšák se šesti háčky + 2 ramínka , totéž má manžel na prolehlé straně. Na tyto háčky věšíme rozšpiněné oblečení. Při vstupu do ložnice není nic vidět. Jednou za čas seberu z háčků vše a hned mám v koupelně plný pádelní koš poločistého prádla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 23:00

Když se převléknu do domácího,tak oblečení které jsem si ráno brala čisté dám na celou noc vyvětrat na balkon,druhý den ho obrátím naruby,abych věděla,že je už jednou nošené a dám do skříně. Vezmu ho max.dvakrát a jde do pračky. Samozřejmně když jsou vedra,nebo to mám někde v hospodě,tak jde hned. S manželem se 30 let hádám,aby toto oblečení nedával přes dvoukřeslo v obýváku,marně. Nemůžu najít způsob,jak na něj,němýho sluhu dostal před deseti lety k narozkám,má ho u postele,visí přes něj nabíječka na mobil...*zed*. On se to nikdy nenaučí a co hůř,mně to snad nikdy nepřestane deptat. Ani mě už nebaví v obýváku uklízet,protože vše načančané a přes sedačku trička a mikiny...děs.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: osel59
Datum: 28.08.15 23:11

Bundu na věšák, ostatní na hromadu vedle postele. Je to ráno po ruce. Prádlo, ponožky a špinavé věci do koše u pračky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 01:37
avatar

Oslíku, není Vaše pravé jméno Diogenés? V jednoduchosti je síla ;) !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 29.08.15 07:48
avatar

V šatně mám věšák a na tom měním různě nošené, v ložnici němého sluhu a tam měním práci s domovem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.15 14:51
avatar
Vsechno obleceni nam na sobe vzdy jen jednou. Snad vyjma pyzama a tepláku.
vse putuje do pracky. Nemam rada upocene obleceni.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bejbicka
Datum: 30.08.15 23:28

Mám za skříní v té mezeře, kam nikdo nevidí, věšák. Tam mám župan a tam věším domácí oděv a po příchodu z venku naopak oblečení do města. Samozřejmě, že hlavně svršky a to velmi málo našpiněné. Spodní prádlo jde do koše. To, co právě nosím většinou do skříně ne, ať to větrá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fxjrtsure
Datum: 31.08.15 18:57

Mám 2 skříně. Ale stejně většinu oblečení nosím jen 1x, hlavně teď v létě. Takže tam visí jen svetry, bundy, sukně, kalhoty. Zbytek jde rovnou do prádla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.15 19:13
avatar

Když jdu v triku 1x a vím, že dlouho ho nebudu potřebovat, peru. Manželovi košile po 1x peru. Kostým na pohřby věším mezi čisté. Obnošené vozím na chalupu a pak až je nenositelné rozstříhám na hadry nebo přiložím do kotle.A jak píše Ben, rotoped mám a věším na něj rifle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helena*
Datum: 01.09.15 16:29

Koupila jsem domácího sluhu - takovou tu tyč na kolečkách asi něco přes metr dlouhou, přes metr vysokou a na to na ramínkách věšíme nezašpiněné, ale použité oblečení. Moc se mi to osvědčilo, navíc vypadá dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.15 21:40

Ahoj. Tak jsem sousedům vyšel vstříc a doma jsem zaparkoval jejich, takové to sportovní hejbátko. Funguje podobně jako rotoped. Myslel jsem, podobně jako věšák z rotopedu. Jinak, jen částečně špinavé prádlo nemám. Jedu od čistého ke špinavému. Jen ten čas s umazáním se mění. Pak to jde do pracího košíku. Spřátelená pradlenka si to podle vlastní potřeby odebírá a třídí na barevné a bilé. Dokonce mi to i žehlí. No, já se mám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.