Jaké rozpouštěcí prostředky do septiků

Od: Datum: 27.08.15 12:55 odpovědí: 14 změna: 28.08.15 20:10
avatar

Zdravím.

Hledám nějaký účinný prostředek do septiku. Našla jsem na Netu Proseptik a jako alternativní prostředek je tam uváděn Bio Golem S. Rozdíl v ceně je značný. Jedná se o kilové balení. Ten Golem stojí 230Kč a ten Proseptik se pohybuje mezi 800mi sty a 592 Kč. Oba produkty jsou Bio, a složení asi podobné. Tak teď nevím, který mám objednat. Jestli nebude účinější ten dražší, nechápu ten rozdíl v ceně. Má někdo z Vás zkušenosti? Nebo čím se mám řídit? Raději bych si zaplatila víc, než vyhodila tři stovky a pak stejně kupovala ten drahý. Poraďte prosím. Děkuji, Suzy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.08.15 13:04

Jednou za měsíc vleju do 5m3 jímky s přepadem tohle http://www.zbozi.cz/#!/vyrobek/bio-p1-do-septiku-100g/ Dělám to dva roky a není třeba jímku vyvážet, vše rozloženo.

doplněno 27.08.15 13:29:

Využití v septicích a žumpách : Na povrchu obsahu septiku se po použití vytvoří pěna a u dna jemná usazenina. Po pravidelných aplikacích se obsah těchto nádrží rozloží na kalovou vodu a pokud má septik přepad, odteče do kanalizace. Tím se zamezí vyvážení septiku. V případě, že septik přepad nemá, usazený kal je zkapalněný, nezapáchá a je zbaven zdraví škodlivých patogenních látek. Přípravek je vhodné používat po celý rok, i v zimním období, neboť obsah septiku v zimě nezamrzá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.15 13:33
avatar

Usko, díky tenhle znám, také ho tady mají. Vlastně ve všech drogeriích mají jenom tenhle. Já jsem právě hledala nějaké velké balení a třeba něco ještě jiného. Ale kouknu se, jestli pod tou značkou nedělají i větší balení. Ten Proseptik se nerozmíchává ve vlažné vodě, ale dává po lžících rovnou do mísy, nebo nasype přímo na povrch té hmoty, kterou prý úplně rozloží do tekutého stavu. Ten Golem prý lze po zkapalnění zalévat i okrasnou zahradu, ne zeleninu.

Od: jerry00
Datum: 28.08.15 14:50

Golem je univerzální směska jak pro anairobní tak i aerobní čištění. Anairobní bakterie nepotřebují kyslík, ba nesmí mít, protože je to pro ně jed a okamžitě scípnou.Septik, žumpa. Aerobní zase scípnou be kyslíku. Ty jsou pro domácí ČOV.

Ten golem by ti měl vydržet cca dva roky, tuším je to kilovka. Zásadně ale nemíchej různé přípravky, aby se nemixovali různé kultury bakterií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.08.15 13:10
avatar

Dobrý den, mám zkušenost s nějakým italským výrobkem (bakterie). Je to drahé a ten septik to jenom "pošimrá". V zimě to nefunguje vůbec - bakterie se v chladu nemnoží.

Pokud se do septiku dostane nějaká chemikálie, tak bakterie zahynou a končí "šimrání".

Já už to nekupuji - z mého pohledu je to škoda peněz a jdou doslova do haj*lu. Zdravím!

doplněno 27.08.15 13:30:

suzymon - zkuste si jedno menší balení (výrobce není podstatný - princip je stejný) a hlídejte si různá ředidla či vodu z umývání podlahy. Zkrátka to nesmíte zahubit chemicky. No, a sama potom uvidíte, jestli je nějaký pokrok. Myslím, že stejný efekt nastane, když se obsah septiku občas promíchá šoufkem nebo rýčem (aby tam nebyla ta krusta a obsah se lépe rozkládal).

doplněno 27.08.15 16:20:

suzymon - nepíšete, čeho chcete tím přípravkem dosáhnout. Ty bakterie nezmenší objem obsahu septiku (nic nikam nezmizí), ale maximálně udržují obsah v tekutějším stavu. Pokud nemáte problém např. s přístupem k septiku, tak je lepší nechat ho jednou za čas vycucnout tím autem k tomu určeným. Pokud je obsah dost tekutý, tak ho vezme i ta kalovka (pokud máte kam "odkalit"). Takže, nečekejte od těchto přípravků zázrak typu "zmizík".

doplněno 27.08.15 16:41:

uska - zde nejde snad o souhlas či odpor. Tazatelka je rozhodnuta přípravek zakoupit, tak jsem jí napsal svou zkušenost s tímto problémem. Ale, u nás není v septiku přepad do kanalizace, tak "zmizík" nefunguje (a to je dobré vědět a být na to připraven). Pokud je v septiku přepad a obsah tekutý, tak to bude odtékat. Tekutost se dá udělat i tím zamícháním (ano, tato práce není voňavá).

Jak to má tazatelka s přístupem fekálu nevím. No, já už mám nakoupený materiál na přepojení toho septiku rovnou do kanalizace a tím přestane problém s přípravkem i fekálem a možná začne problém s ucpáváním té odtokové trubky do kanalizace .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.15 13:24
avatar

Píší tam, že se nemají používat k čištění záchodové mísy přípravky s chlorem, jinak prý nevadí ani voda z myčky. Mně jde do této jímky pouze voda ze záchodu a právě ta voda z myčky nádobí, kde používám jarové polštářky. U toho levnějšího přípravku je napsáno, že se nemá používat při nižší venkovní teplotě než 10 stupňů. To znamená, že je to tak jak píšeš, v zimě to nefunguje. Ale to by mi tak nevadilo, jsem sama a doteď stačilo vybrat jednou za dva roky. A kdybych tam přes letní sezonu dávala nějaký přípravek, tak bych se asi vyhnula i tomu.

Datum: 27.08.15 13:28
avatar

Dobrý den Bio P1, dále také Žumpur (ten je agresivnější) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.15 13:35
avatar

Ano, i Žumpur jsem viděla v nabídce a není to ani moc drahé. Kouknu na ten Bio P1.

Od: uska®
Datum: 27.08.15 16:28

Bene - vyjímečně nesouhlasím s vámi. Funfujete to opravdu jako "zmizík" . Vše tuhé se rozloží do tekutého stavu a přepadem "zmizne". Je stálá hladina v septiku jen kalné, nesmrdící vody. Není třeba fekál Jen si nejsem jistá, zda jedna osoba vyproduktuje tolik odpadu, aby bakterky se množily a konaly svou práci. Finančně mne to vyjde za rok stejně jako výcuc fekálem, ale pozemek mi nerojezdí fekál a hlavně jímka mi nesmrdí do oken. Mám ji jen 4 m od domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 08:30
avatar

Bene, já tam přepad právě mám a ten vede do kanalizace. Právě včera jsme při kopání odhalili tu širokou trubku kanalizace. Já si totiž nechávám připojovat městskou vodu, tak se kope. Samozřejmě bych se raději nechala připojit na vlastní odpad, ale u mne to nejde, jelikož je hlavní řád na silnici, která jde z mého pozemku do kopce. Tudíž by nebyl potřebný spád a voda by neodtékala. Jsou tady lidi, kteří se tím zabývají a je to jejich práce. Dumali tady nad tím dost dlouho a nakonec mi řekli, abych zůstala u stávajícího systému. Ten stávající systém sice také vede do městkého odpadu, ale bylo to uděláno před mnoha lety, ještě za komunistů a za mnou a přede mnou je bytovka, které jsou také napojeny na stejný řád a ten právě před osmi lety celý obnovovali. Dříve to odtékalo do Labe. Teď je to napojené podle zákona. Můj případ je dost komplikovaný na vysvětlení, to bys musel vidět. Ale když mi to řekli ti, kteří se tím zabývají, abych se na to vykašlala, tak jim věřím. Z toho rozhodnutí pro mne však zůstává problémem ten septik. Jelikož je hned po metru napojený na tu velikou trubku, tak je dost mělký. 80cm široký, metr dlouhý, metr hluboký. Jelikož jsem sama, tak to trvá dost dlouho, než se naplní, takže problém je v tom, že než se obsah dostane k té rouře co je ten přepad, utvoří se ta tuhá krusta a při každém spláchnutí to zapáchá. Tudíž potřebuji ten přípravek k tomu, aby se ta krusta netvořila a nezapáchalo to na dvoře. Také mi to jde oknem do kuchyně v létě. Tak jsem to konečně vysvětlila správně.

Od: ben®
Datum: 28.08.15 08:52
avatar

Dobrý den, pokud vím, tak oba žijeme v podstatě v rovině. Takže je to jen o hloubce možného kopání do země. Ale, máte tam odborníky, tak to tam vidí. Jenom nerozumím tomu, kam ten přepad ze septiku odtéká, když je tam ten kopec. No, snad to ví ten odborník na místě. Krusta se dá rozmíchat, ale když chcete zkusit ty bakterie (a investovat do nich), tak to zkuste. Uzavřený septik by neměl zapáchat a měl by být odvětráván (stoupačkou nad střechu domu). Je to škoda, když už se tam kope, tak se mohlo udělat i to přepojení septiku do kanalizace. Ale, možná to tam opravdu nejde (a stojí to také dost peněz). Je fakt, že je lepší potravu přijímat, než se potom starat o to, co z nás odchází . Zdravím!

doplněno 28.08.15 19:46:

suzymon - děkuji Vám za vysvětlení celé situace. Je to tam skutečně komplikované. Odvětrání septiku přes stoupačku možná máte a ani to nevíte. Poznáte to tak, že na WC bude vidět to pokračování odtokové stoupačky směrem ke stropu a na střeše uvidíte malý komínek. Ale, možná to tam skutečně není. To husté se v septiku tvoří více, když je tam málo vody. Zdá se to divné, ale já jsem do septiku ještě vodu přidával (vypadá potom plnější), ale zase to hezky plavalo, rozkládalo se a mohlo se to promíchat. Já bych u toho Vašeho septiku dopustil vodu po úroveň přepadu, aby se to husté tolik netvořilo a byl větší prostor pro bakterie. No, uvidíte.

Jinak, téma je to hezké a "voňavé" - ovšem, je to ze života.

doplněno 28.08.15 20:28:

suzymon - člověk se učí stále, tak to jako selhání neberte. Odvětrání se může udělat i dodatečně.

Stačila by flexibilní trubka (takový silnější "husí krk"), která by vedla od víka septiku někam do prostoru, kde zápach nevadí a byla vyvedena směrem vzhůru. Poptejte se těch řemeslníků na možnost odvětrání.

Je to dobré i proto, že zápach nejde odpadem do domu - a někdy prorazí i vodní zátku ve WC. O té přidané vodě do septiku uvažujte. Máte tam přepad, tak Vám septik nepřeteče a nemusí být obsah pouze u dna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 13:19
avatar

Bene, oba žijeme v rovině, to je pravda. Ale já mám zahradu a pozemek jaksi "utopený". Jinak je všude kolem mne ta rovina, jen já jsem v ďolíku. Prý tady byla kdysi nějaká strouha nebo co a taky nějaká skládka. Pak se strouha a ta skládka zavezla, zřejmě nedostatečně a proto tady vznikl ten ďolík. Abych pozemek srovnala, musela bych sem nechat navézt tuny hlíny a to teda opravdu kvůli jednomu mrňavému septiku pro jednu osobu, dělat nemohu. Kdybych byla mladá a chtěla to tady všechno přestavět a předělat pro rodinu, tak ano, ale v mém případě to nestojí za tu námahu a peníze. Dělá mi to problém i když seču trávu, protože to není rovné a neustále mi vypadával koš. Koupila jsem si jinou, lepší sekačku, kde koš drží. A záhony mám také jaksi utopené, ale na to už jsem si zvykla. Dnes jsem koupila ten prostředek do septiku a nasypala to tam. Septik je poloprázdný, kolem čtyřicet centimetrů. Ani to nedosahuje do výše toho přepadu. Když jsem to loni vynášela, bylo tam všeho všudy osm plechových kyblíků. Těch deseti litrových a plné jsem to nenosila. Počkám 14 dní a pak se tam schválně podívám. Určitě dám vědět, jestli se to opravdu rozpustilo.

doplněno 28.08.15 13:29:

A ještě pro vysvětlení. Ten stávající odpad je na druhé straně pozemku a prochází jinudy a v rovině. Je hluboko, teď jsem to chtěla vyfotit, ale mám vybitý foťák, ale až se nabije, tak vyfotím. Nově zřízené přípojky jsou na opačné straně domku a pozemku a to je do kopečka.

doplněno 28.08.15 13:33:

A žádnou stoupačku nemám. Septik je jednoduše venku, rovnou u zdi. Já mám obyčejný domeček, není to žádná vila, ani velký barák. A je starý. Ale mám ho ráda a jsem tady šťastná. :)

Datum: 28.08.15 20:10
avatar

Ahoj Bene. Kdepak, žádný komínek nemám. Já v těch místech mám plochou střechu, a chodím tamtudy dost často na půdu. A máš pravdu, je tam málo vody. Moje logika byla totiž opačná. Myslela jsem, že když nebudu po každém čůrání splachovat, tak nebudu tolik plnit septik. Tudíž jsem "šetřila". *bzum* No, co se mnou naděláš, i tesař se někdy utne. Přiznávám se ke své blbosti bez mučení. V tomto případě jsem selhala. ;)

Od: jaroslaw
Datum: 27.08.15 13:31

dobrý den

Několik let používám GOLEM a jsem spokojen. V septiku je "voda" a u dna něco málo tužší složky.

Z vlastní zkušenosti bych jej tedy dopručil.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.15 13:37
avatar

Děkuji, přesně tak to tam popisují. Dokonce tam je i video. Mne zarazil ten cenový rozdíl.

doplněno 27.08.15 14:19:

Akorát je u něho napsáno, že se nemá pouštět do odpadu. A já mám přepad, takže do odpadu by to asi šlo, protože pochybuji, že bych to kalovkou odčerpávala. To se mi nebude chtít. *hi*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.