Protékající WC

Od: Datum: 25.08.15 09:58 odpovědí: 5 změna: 25.08.15 16:36

Dobrý den,
nastěhovali jsme se do bytu po předchozích majitelích a nechali jsme si původní kombinovaný WC Jiko. Taky kvůli tomu, že má příliš úzkou, atypickou rozteč šroubů. WC protékalo, ale v míse to vidět nebylo. Koupili jsme tedy nový plovák, seřídili ho, ale WC stále protéká. Každé dvě, tři minuty se nádržka opět dopouští. Ptám se tedy, co s tím? Jsme schopni si to nějak sami opravit? Je ještě něco jiného, co se dá vyměnit, co může způsobovat protékání WC? Nebo spíš koupit kompletně nový?

Děkuji za rady!

Kristýna


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sharp*
Datum: 25.08.15 10:01

zkusil bych vyčistit dosedací dno "špuntu" který se při splachování otevírá a tím uvolní cestu vody do WC.
Kdyby to nepomohlo jde to seštelovat, to poznáte podle zavitníkovách tyčinek, s těma pootáčet a seřídit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.08.15 10:26
avatar

Tohle Vám výměna napouštěcího ventilu (plovák) nevyřeší. Vám protéká ventil vypouštěcí (na dně nádržky). I ten se dá koupit a celkem snadno vyměnit (pokud nemáte něco vyloženě atipického). Měnit kvůli tomu celé WC je zbytečné. Jestli to protéká sotva postřehnutelně, mohlo by stačit ventil dsmontovat a důkladně vyčistit (třeba octem).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 10:27
avatar
Asi bude problém s vypouštecim ventilem skusil bych dát novej -zastavit vodu,vypustit nadobu,povolit dva šrouby co jí drží,sundat,poté demontovat starý ventil a dát nový,nezapomenout na nová těsněni ,ja dával i nový šrouby s gumama co držej uchycenou tu nádobku pruměr šroubů 8
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2015
Datum: 25.08.15 10:57

Pokud můžu radit z vlastní zkušenosti, tak starý splachovač je svině a doporučuji vyměnit za nový :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 16:36

Ahoj Nefi. Než se hned pustíte do nějaké totální výměny dílů, podívejte se pod deklík. Možná by stačilo upravit hladinu v zásobníku. Podívejte se na to, jak a kudy ta voda z nádrže vlastně vytéká. Od toho se budou odvíjet další závěry. Asi bych se taky přimlouval za ten vypouštěcí systém,ventil. Na něm se dá vyměnit i jen ta velká spodní guma. stojí asi 10 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.