Problém napouštění vody do myčky

Od: Datum: 24.08.15 15:38 odpovědí: 11 změna: 24.08.15 17:34

Zdravím. Do myčky nádobí se asi nenapouští voda, protože myčka odsaje a pak, když se má napouštět, tak chvíli normálně hučí, asi po tu dobu, co se má napustit vodou a pak ztichne a vteřiny se zastaví - program se zastaví. Je to vážný problém, tedy myslím tím že je myčka na odpis, nebo mám zavolat opraváře? Už to jednou udělala, já myslela, že jsem ji nějak asi ucpala těstem, ale jak jsem s ní vrklala sem a tam, najednou se rozběhla a od té doby jela v pohodě. Až dodnes. A jelikož to jsou ty samé příznaky jako tenkrát, a dneska už vím, že to není způsobeno žádným zbytkem těsta, tak se ptám, jak bych to mohla odstranit. Resetovala jsem a program se pak rozjel a myčka myla, ale zastavila se zřejmě při druhém napouštění. Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 24.08.15 15:43

a není ucpané sítko na vstupu vody? kdy se napolsed čistilo?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.08.15 15:53

A kde se to sítko nachází? Mám myčku Beko A++. Jelikož nevím kde to sítko je, tak jsem to nikdy nečistila. Normálně čistím to sítko co je na dně myčky a to dělám velice často.

Datum: 24.08.15 16:03
Zastav přívod vody do myčky, pak odšroubuj hadici a hned na začátku ty hadice je sítko.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.08.15 16:34

Tak jsem to udělala, otočila s potížemi tím kohoutkem, odšroubovala tu hadici, sítko jsem neviděla, asi je uvnitř, tak jsem to na chvíli namočila do takového přípravku na odstranění vod. kamene, znova přišroubovala, ale teď nemohu zase pustit tu vodu. Tím kohoutkem ani nehnu *plac*. Teď už zmatkuju a nevím, jestli to naopak neutahuji. Ani kleštěma to nejde. Bojím se, abych to nakonec neurvala. Jak je možné, že tím otočit šlo, a teď už to nejde vrátit?

Datum: 24.08.15 16:07
U nás stejné příznaky, bylo to čerpadlo. Stáří myčky skoro 10let... Jen pro info.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.15 16:35

Nojo, ale ta moje je stará asi tři roky.

Datum: 24.08.15 16:15

Suzy, když nezjistíte, že je chyba v přívodu vody, zavolejte do nejbližšího servisu a zeptejte se. Servisman vám dá několik doplňujících otázek, případně vás bude navigovat, na co se máte podívat. A pak vám poví, jestli přijede nebo co. Odhadne, jestli je to napouštěcí ventil nebo čerpadlo, případně hladinový spínač. Zavolejte, to je cesta nejmenšího odporu.

doplněno 24.08.15 18:11:

No vida! Někdy není tragedie, jen a pouze malý problém, zvláště pak, když se člověk nechá rozhodit. *smich*

Datum: 24.08.15 16:45

Babko, už jsem to zvorala. Teď nemohu otevřít tu vodu. Budu hledat servisáka.

Datum: 24.08.15 17:02

a soused v nedohlednu?

Datum: 24.08.15 17:20

Soused právě dorazil, kohoutek otevřel a myčka se rozjela. *tanec*Opravdu to bylo tím sítkem. Teď to vím a budu průběžně kontrolovat.

Datum: 24.08.15 17:34

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.