Vedení hromosvodu na šindelové střeše

Od: Datum: 24.08.15 07:54 odpovědí: 2 změna: 25.08.15 07:14

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak instalovat vedení hromosvodového vodiče na starší střechu z asfaltového šindele. Existují podpěry které se instalují při pokládání krytiny, jak to ale udělat když jednostlivé šindelové pásy jsou již do sebe zapečené a nelze již podpěru pod šindel vsunout a přibít? Existují také nějaké podpěry na hřeben asfaltového šindele?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 24.08.15 22:16

Vyrábějí se podstavné kostky do kterých svodič "zaklapnete", nemusíte k ničemu připevňovat, jen položit, je dobré použít hliníkový drát, srovnáte jej tak, že jeden konec zafixujete a druhý konec dáte do rozumné vrtačky, poté jednoduše vlastní drát vrtačkou skroutíte při mírném pnutí do krásně rovného drátu a použijete dle potřeby. Zemnící odpor u novostaveb nesmí přesáhnout 10ohmů, u starších,/ původních/ 15 ohmů. Předpokládám, že se jedná o opravu, né o rekonstrukci. Drát FeZn je velmi nepoddajný a potřebuje být pevně kotvený, což by byl zásah do střešní krytiny, kterému se chcete vyhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stovi
Datum: 25.08.15 07:14

Myslíte něco jako je na obrázku? Lze to použít na šikmou střechu?

Ano jedná se o opravu, drát budu dávat nový, původní podpěry bohužel nejsou.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.