Vsakovací jímka

Od: Datum: 23.08.15 20:58 odpovědí: 6 změna: 24.08.15 11:39

Dobrý den,

Prosím poraďte,jak velkou musím mít vsakovací jímku dle zákona na deštovou vodu v m3 ( v místě není kanalizace),

když plocha pozemku je 871 m3 a stavba na něm má 76 m3.

Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: agaxy
Datum: 23.08.15 21:10

na dešťovou vodu žádnou "vsakovací jímku" mít nemusíte. já té vaší otázce rozumím tak, že to ve skutečnosti bude na vaši normální odpadní vodu z domácnosti a toalety. tak to jste "z minulého století" - to je velmi v rozporu s kvalitou našeho životního prostředí. taková jímka se musí vybetonovat a ta odp. voda se musí nechat odvážet, což vám za těch pár stovek nestojí. takové příhody jsem slyšela - jak se ty splašky hluboko zasakují...

to si akorát otrávíte vaši pitnou vodu

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 23.08.15 21:11

Tento údaj musíte mít v projektu. Na určení velkosti jímky musíte spočítat plochu střechy, ne stavby.

Nesouhlasím s prvním příspěvkem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.08.15 21:31
Z toho co jste napsal to nelze přesně spočítat.Jistě, pletete si m2 a m3.., ale to už si dohromady dám.
Bude to velmi zhruba někde mezi 2-5m3.Pro přesnější výpočet je nutno znát parametry zeminy v místě vsakovacího pole.Vsakovat se bude jen voda ze střechy, ostatní plocha pokud není zpevněná se do vsaku nezapojuje.
Ohodnoceno: 6x

Od: borpot
Datum: 23.08.15 22:39

m3 u pozemku a plochy domku je samozřejmě překlep.Plocha střechy je 96 m2.

Datum: 24.08.15 11:30

Tak jsem to spočítal pro "nejpříznivější variantu zeminy (největší propustnost - štěrkopísek) je potřeba vsakovací jímka 1,9m3. Pro nejhorší typ zeminy (s vyjímkou jílu, ten jsem nepočítal, protože tam je vsakování téměř nemožné) je potřeba vsakovací jímka 4m3.

Uvažoval jsem pouze 96m2 střechy do vsaku.

doplněno 24.08.15 11:44:

sunset:

To ano, ale v tomto případě a u malých střech rozdíl mezi plochou střechy a půdorysným průmětem není tak velký aby to bylo podstatné pro výpočet. A předpokládal bych, že tazatel těch 96m2 asi uvedl jako půdorysný průmět.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.08.15 11:39

Jen doplním detail, totiž že se posuzuje nikoli plocha střechy, ale plocha, tvořená průmětem střechy na půdorys.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.