Jak postupovats firmou a montáží

Od: Datum: 23.08.15 19:24 odpovědí: 16 změna: 09.03.16 14:58

Dobrý den objednal a zaplatil sem zálohu na kuchyň. Po namontování jsem zjistil spousty závad a kuchyˇnení k dnešnímu dni dodělaná co mi poradíte. Ještě se chci zeptat ojednal sem si léta svisle a na šuplíkách mi bylo namontovány léta vodorovně. Prý je to standart a já sem si to měl zjistit a písemně mě odkázali na jejich stránky. Zda je možné od smlouvy odstoupit i když jsem nahlásil závady a nedodělky . Firmě zbívá doplatit část peněz. díky za odpvědi. Rád přidám spousty podkladů.

doplněno 23.08.15 21:29:

Zde přikládám ještě zabudování varné desky a kabelu který nechali nazemi vedle mičky a to napsali do smlouvy že spotřebiče budou řádně usazeny a nainstalovány. Okolo varný desky má bít 56 mm odstup a mě dali lištu pod varnou desku.


doplněno 01.09.15 10:47:

Konec termínu pro předání kuchyně a hotového díla se blíží a nejeví se zájem. úřady mi sdělili že mám počkat do předání díla. Zatím jen čekám. Zástupce firmy propagující kuchyně mi odepisují jen bludy a korespondenci s nimi schovávám pro další řízení a věřte na úřadě se docela divili co dokážou napsat a jak obhajují svoji práci. Viz kabel a digestoř a montáž spotřebičů dle přiložených fotografií.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.15 19:41
avatar

Po namontování měl být podepsán protokom o předání . Pokud je podepsána bez závad, tak dodatečně poslat soupis závad. Pokud podepsán nebyl, tak opět poslat soupis závad a požadovat termín odstranění.

Pokud příjde faktura, tak ji zaslaz zpět s požadavkem na dokončení díla.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.08.15 19:56

Předávací protokol sem podepsal se spousty závad a nedodělků a následně jsem zaslal další písemný podklad na nesrovnalosti montáže a špatné namontování a velké poškození kuchyňské desky při sestavování . Následně sem si pozval z jiné firmy na konzultaci a případné rady nedodělků. Opět sem firmu požádal aby se vedení firmi přijelo podívat a přijel jen prodejce že je vše v pořádku a že mají čas a všude mi nandají selikon a nebo je vše v toleranci. Jako rozdíli ve dveřích viz obrázek.

doplněno 23.08.15 21:16:

A zde prořízlá deska

Datum: 23.08.15 20:12
avatar

Reklamovat viz výše. Doporučil bych detaily pečlivě nafotit a upozornit vedení dotyčné firmy, že pokud IHNED nezjednají nápravu, že celou věc včetně fotodokumentace (tu jim taky pošlete) zveřejníte, aby si na jejich firmu dali případní další zákazníci pozor;) Věřím, že pak si budete moci "vymýšlet" dle vaší libosti, co všechno se vám nelíbí a co chcete opravit. Možná by taky neškodilo je upozornit, že o jejich přístupu k podnikání budete informovat i Živnostenský úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.15 19:53
avatar

Souhlasím s předřečníkem. Jinak udělat léta na části nábytku jiným směrem než zbytek je prasečina a ne řemeslo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 23.08.15 20:07

Navíc by se měly šuflíky řezat z jedné desky, pak dodržet pořadí při sestavení, aby kresba navazovala. Pokud tedy nejde už o hotová čela z výroby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.15 20:20
avatar

No, pěkný zvěrstvo. Šuplata, tedy předky šuplat MUSÍ být všechny stejně, pokud to tedy není udělaný schválně na přání. I to jsem zažil. Marně jsem to paní vymlouval, že to bude jak pěst na oko. Bylo. Ovšem paní z toho byla nadšená, takže tím to pro mě dále končilo. Je fakt, že někdy se dělají dvířka na svislo a šuplata vodorovně, ale ne jedno čílko vodorovně, dvě svisle a ještě dělaný ze zbytků.

Tohle je fakt špatný a jak zde již zaznělo, léta musí nad sebou navazovat a ne aby to bylo dělaný z toho, co zrovna zbylo a dalo to na předek šuplete.

Co je za těmi šuplaty? Já, že to nemá úchytky, nebo máš dělaný elektrický šuplata? A ještě mě trochu plete ta mřížka v soklu. K čemu tam je dobrá? Na lednici, či troubu to tam nevypadá.

Ta lišta kolem desky dost zoufalá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.15 21:37
avatar

Ten kabel, to je vcelku zajímavý, bohužel. Nevím, jakou máš desku, ale některý desky jsou dost velký a prostě se na normální desku nevejdou. Byla by na to potřeba širší deska, která je ovšem za úplně jiný peníze a to každej hned couvne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: igor
Datum: 24.08.15 10:53

Co je ta tmavá lišta nad pracovní deskou nad prvním šuplíkem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.15 10:57

Tam je nedodělanej stupínek neboli odkládací plocha za kamnama . Amatéři přivezli kratší desku. Tak čekám.

doplněno 24.08.15 11:13:

Mezera nad troubou výrobce pro vestavěnou troubu uvádí 58cm a mě udělali díru 59cm také sem reklamoval. Omlouvám se že to dávám postupně systém mě nepustí dát více fota najednou ale až počase.

Od: redyssen
Datum: 24.08.15 13:02

No vypadá to na velmi amatérské dílo, kolik za to chtěli tak orientačně?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.15 08:03

Celá sestava včetně se zabudovánim spotřebičů stála cca 113 300,- a to ještě po mě chtěji 4950,- že mi vymění ty dvířka a šuplíky, aby mi léta šli stejně zkrátka, aby každý kus na sebe lícoval. tak teď už tomu vůbec nerozumim. Něco se udělá aby se to opět předělalo a já abych platil za neschopnost a nezodpovědnost firmi. A to ani kolem dřezu nedokázali pořádně dát selikon aby tam nezatejkalo. To samí na mičku dali dvířka šikmo asi aby se mohla lépe odvětrávat

doplněno 25.08.15 08:17:

Stále čekám k dnešnímu dni se nedokázali ani pořádně vyjádřit a přiject se podívat . Byl tu jen prodejce a vše chválil ani nebyl schopen si to nafotit a na závady mi odepsali že jsou v toleranci popřípadě dají selikon . Tak opět reklamuji a čekám na vyjádření ČOI. A pujdu se zeptat na Živnostenský ůřad jak postupovat pokud máte někdo zkušenost napište díky.


doplněno 31.08.15 21:14:

Zde přikládám část přepisu zprávy která mi přišla za pomlčkou je odpověd montážní firmi. Nejvíc mě pobavil hozený kabel prý miho zvednou docela vše usměvný a sami si určují jak usadit digestoř a problém mám já špatná roura.Nevadí další problém standartní věc díra nad troubou.

Špatné usazení dřezu. -Již řešeno v předchozím emailu. Není zde selikon- Již řešeno v předchozím emailu. a deska není po výřezu ošetřena běžná věc u renovovaných firem.

Špatné sesazení pracovní desky hmatatelně nerovné a prohýbá se. -Shlédnu osobně na místě před montáží.

Špatné uříznutí a zakončení spodní lišty pod skříňkou.- Shlédnu osobně na místě před montáží.

Dále se mi nelíbí namontování úchytu přečnívajíci přes pracovní desku.- Shlédnu osobně na místě před montáží.

Dále Vás opětovně upozorňuji že celá spodní sestava nenavazuje létama na sebe jak bylo objednáno. -Již řešeno v předchozím emailu.

Dále prosím o seřízení všech dvířek a zásuvek neboť některá vyčnívají hmatatelně nerovné. -Již řešeno v předchozím emailu.

Hrany měli bít oblepeny po obvodu ABS deskou což ve vrchní části sestavy při zakončení chybí . Shlédnu osobně na místě před montáží.

Dále se mi nelíbí vyčnívající šrouby v vrchní části sestavy. -Shlédnu osobně na místě před montáží.

Na podsvícení chybý na koncích koncovky. -Shlédnu osobně na místě před montáží.

Skřínka na varnou desku je špatně usazena v rohách se rozchází o 0,7cm při pohledu značně vidět. -Shlédnu osobně na místě před montáží.

Dále jsme si u vás objednali spotřebiče a ve smlouvě uvádíte a že budou řádně usazeny a nainstalovány.

Vestavěná trouba výrobce uvádí výšku pro troubu 58cm proč mám 59cm vznikla díra nad troubou prosím o odstranění. -Odstup dvířek mezi troubou a dvířkami jsou běžnou zvyklostí.

Dále výrobce uvádí kolem varný desky 56mm musí bít volný prostot proč mám danou lištu pod varnou deskou. Opravíme.

Dálě špatné usazení digestoře neodvádí páry. Výrobce uvádí 50cm.- 50 cm je minimum, nikoliv předepsaný rozměr. 65 cm je běžná praxe. U 50 cm by jste neviděli do hrnců a ani k nim neměli přístup. U 65 cm digestoř pokryje větší plochu. Nedostatečný odtah je dán parametry digestoře, zvoleným stupněm intenzity a nedostačující rourou ve zdi (digestoř se škrtí). Což jste si mohli sami nastudovat dle přiložených pokynů výrobce při objednání kuchyně. Jak uvádíte v objednávce, aby spotřebiče byli správně nainstalovány a osazeny.

Následné poškození vrchní skřínky. Shlédnu osobně na místě před montáží.

Špatné namontování dvířek na myčce. Shlédnu osobně na místě před montáží.

Vestavěná trouba je volně vložená a není přimontována při používání hrozí vypadnutí. Již řešeno v předchozím emailu.

Špatné zapojení varné desky - Volně hozený kabel vedle myčky v rozporu s vyhláškou o zapojení spotřebičů. Měla být nachystána zástrčka na konči kabelu nebo zástrčka na zdi, do které my připojíme zásuvku myčky. Pokud kabel leží na zemi, můžeme Vám ho zdvihnout.

V horní sestavě se nedovírají dvířka. -Seřídíme při domontáži.

Dále prosím aby tyto nedodělky mi dodělal schopný řemeslník a né ten co tu byl podobu 3 dnů a aby mu byla zajištěna strava nejsem povinen mu ji zajistit. -Nějakou jste mu zajišťoval? Dále mě zaráží že pocelou dobu Těchto reklamací nebyl nikdo schopen z vedení Vašeho podniku přiject a zkontrolovat práci Vašich řemeslníků (po montáži jsem na místě montáže byl) na kterou Vás již přes měsíc upozorňuji. Krom Vás co jste chválil schopnosti Vašeho řemeslníka. Věřím že s vedením podniku najdeme společnou řeč a dokončíme toto dílo ve spokojenost jakožto u jiných zákazníků, které jsem viděl.

Během první poloviny příštího týdne bych se u Vás stavil na shlédnutí kuchyně. Prosím napište mi které dny se Vám to hodí od pondělí do středy v pracovní době od 9:00 do 17:00 hod


doplněno 01.09.15 23:09:

Když sem Tak ta firma snad nemá ani jednání včera po telefonickém rozhovoru jsme dohodli že se přídou podívat po 15,30 hodině dnes telefon v 15 45 dobrý den zítra ráno v 9 přijedeme tak povídám včera jsme se dohodli na nějakém čase a dnes mi voláte heledte já chodim dopráce a nemůžu jentak jak si vzpomenete bít doma tak na druhom konci telefonu fajn tak zas příští týden tak vám to napíši do meilu že nemáte čas a nenecháte nás dokončit dílo v termínu. No tak sem volal do práce jaký mám problém s firmou a nedodělkama a honil opět volno. Zavolal sem dotyčnýmu prodejci že sem si viřídil volno a že je budu čekat. Opravdu chování velmi špatný a domluva jak by smet . Zítra dám vědět.

Datum: 25.08.15 08:34
avatar
Ja bych to do odstranění všech závad neplatil a na tohle dilo bych pozval nákou TV a obratil se i na ombucmana deníku blesk at maj ty kutilové pořadnou reklamu.
Co uvést firmu tohoto díla at si mužou dat na ně ty ostatní pozor?
Jinak ja si nechaval dělat kuchyn podobných rozměrů bez spotřebiču jen k tomu byl dřez,baterie a digestoř u soukromýho truhláře stalo mi to i s montáží 45000 kč a nemúžu si stěžovat
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.08.15 21:50
avatar

Tohle nejsou kutilové, to jsou ****(budu raději slušný :-D) Kutil by se za tuto práci styděl, až by se červenal.
Jen podle fotek hrůza běs, v reálu to musí být ještě horší. Co mě ale doslova rozesmálo, jsou ty dvířka na té vysoké skříni (prostřední fotka) - spodní dvířka panty vlevo a dvířka nad tím panty vpravo. By mne tedy osobně zajímalo, co za de**la tohle montovalo *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radd
Datum: 31.08.15 22:17

Ono cena se strašně odvíjí od použtého materiálu, já dělal otcem doma obdobně velkou kuchyň a jen 45 tisíc mě vyšly náklady na materiál. Ale zase to je kvalita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.16 14:40

dobrý den, moc by mě zajímalo jak to dopadlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 09.03.16 14:58
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.