Expanzní nádrž a nautila

Od: ® odpovědí: 11 změna:
avatar cmelak
Praskl mi měch u nautily.Koupil jsem novou bublinu.Nautila tlakuje do 4 a spíná kolem 2,bublina má 3.Tlak se mi ztrácí,je možné že by voda šla zpět do studny přes zpětnou klapku?Bublina má objem 50 litrů,znamená to,že nautila tam natlscí 50 litrů?
11 odpovědí na otázku

 

 


2x

ztrácí se tlak čeho? vody nebo vzduchu, to je třeba zjistit, vypustit vodu a přeměřit tlak vzduchu, že se ztrácí voda zpět je možné, vy tam máte zpětnou klapku a sací koš? nebo jen jedno? a v tom případě co?


Ztrácí se tlak vody, nautila nasaje na 4 za 5 minut spadne na 2 a sepne.

Manometr je na tlakové nádobě a měří tedy tlak vzduchu, ovšem to není podstatné. Tlak je jenom jeden a je stejný pro vodu i vzduch. Voda ve vaku je? Možnosti jsou zpravidla dvě. 1) Klesá pouze tlak a voda se neztrácí=únik vzduchu. 2) Ztrácí se voda a v důsledku toho klesá tlak.=únik vody. Ano, 50l vak pojme 50l vody při nějakém "optimálním" tlaku. Buďte opatrný, aby Vám nový vak neprasknul. Není to nic složitého...tlak může klesat, ale množství vody ne!

jsem nezeptal dost jasně?

 


2x

Asi netěsní zpětná klapka. Nádobu máte na 50l, ale to je objem nádoby. Vody se do ní vejde méně, protože část zabere stlačený vzduch. Kolik vody v expanzce je a kolik se vytlačí ven záleží na nastavení spínacího a vypínacího tlaku a na tlaku vzduchu v expanzce.


Byla vadná zpětná klapka hned nad nautilou. Byla tam nečistota, vyměnil jsem.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]