Stříkací pistole na vysavač

Od: Datum: 22.08.15 23:08 odpovědí: 9 změna: 13.12.15 10:52

Zdravím.Jaká je tato stříkací pistole na vyavač eta?Jak stříká ,je to pěkné?a kde tuto pistolu sehnat?děkuji..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.15 23:13

Asi záleží, jaký máš nároky. Pokud hodně malý, tak by to snad při zavření obou očí mohlo jakž takž fungovat. Ale pokud to má alespon trochu vypadat k světu, tak to je o ničem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.08.15 23:30

Je to takový prskátko. Kdysi jsem s tím stříkal Pionýra, občas i nějaký nábytek. Stříkat s tím jde, ale jednak je nutné velmi pečlivě vyčistit výstup z vysavače a pochopitelně i hadici, jednak je problém krátká hadice od vysavače. Stručně řečeno - koupil jsem v Lídlu pistoli Parkside a ta je podstatně lepší - utáhne ji i ten malý kompresorek se vzdušníkem 24l.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.08.15 23:59

Kdysi jsem s tím stříkal Škodovku,dokonce 2,výsledek byl,jak bych to řekl...akceptovatelný...používal jsem nitrokombinační barvu,musela být dost zředěná a stříkat ve více vrstvách,slaboučkých,a po zaschnutí ještě rozleštit ,na vodorovných plochách nebyl problém,na svislých to bylo horší,ale dalo se to.Dokonce jsem stříkal i metalízu na starém Renaultu,sice jenom kapotu a střechu,ale výsledek byl celkem dobrý.Zrovna dneska jsem uklízel v garáži a pistoli jsem tam objevil :).

Od: strikac
Datum: 23.08.15 10:19
A prodal byste ji?
Od: gusto
Datum: 23.08.15 09:35

Podle obrázku vysavače, na který je připojená /Jupiter?/ to je na hodně staré vysavače, které měly vyústění vypouštěného vzduchu otvorem se stejným průměrem, jako byla nasávací hadice. Dnešní vysavače mají velkoplošnou mřížku s filtrem, na kterou se rouúa od stříkací pistole nedá nasadit.Nehledě na to, že sací účinnost starých předválečnách vysavačů Electrolux i vysavačů ETA a podobných z 50. a 60 let byla mnohem menší než dnešní. Hrncový Elektropraga Hlinsko měl příkon asi 200 W, dnešní asi 5 i více krát větší.

Od: strikac
Datum: 23.08.15 10:20
Mám eta 400 a má 800 w
Datum: 25.08.15 17:48

Tato pistole je tak dobrá mlžit s ní vodou kytky :o))

Od: zdenozan
Datum: 12.12.15 23:18

Mám záujem o pištol na vysávač

kontaktujte ma na zdenozan@gmail.com

Od: host
Datum: 13.12.15 10:52

Základní podmínkou pro připojení na vysavač je, že vysavač má kulatý výfukový otvor, což splňovaly některé typy vysavačů v 50 a 60. letech minulého století, například hrncový Elektro-Praga, ležatý válcový Eta Standard s doutníkovým tvarem s nasávacím otvorem na jedné straně a vyfukovacím na druhé straně, a podobné.

Na vysavač, který vzduch vyfukuje skrz mřížku s filtrem, což je většina dnešních vysavačů, se tato pistole připojit nedá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.