Jak namíchat barvu lila (odstín fialové)

Od: Datum: 22.08.15 11:03 odpovědí: 8 změna: 23.08.15 16:45

Potřebuji namíchat barvu lila (světlunce fialovou - jemný studený odstín fialové) z HET barev, které mi nabízí malíř - musím mu říct konkrétní kód barev a správný poměr, aby je nechal namíchat. V základní nabídce ji nemají http://www.het.cz/cs/interier…-creative/product.html?id=101

Máte s mícháním zkušenosti, jakou barvu přidat k základní fialové, aby vznikla lila? Barva půjde do ložnice.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 22.08.15 11:32
Jelikož poměrně dobře a ráda maluju,tak si myslím,že pokud chcete světlejší odstíny čehokoliv,musíte přidat bílou.
Pozor,přimíchávat velice opatrně ;)
Ohodnoceno: 0x

Od: karel87
Datum: 23.08.15 12:01

On je už problém v tom, že se obtížně barva lila míchá, proto jsem potřeboval konkrétní kód. I když zadám "barva lila" do googlu, tak mi to vyjede různé odstíny fialové.

Od: bejbicka
Datum: 22.08.15 14:46

Koupila jsem hotovou, už namíchanou od českého výrobce, mají i malá baleni na 1 stěnu. Nanášela jsem to válečkem jakoby až do sucha a super, bez šmouhů.Taková šeříková. Mám ji v ložnici k bílé posteli, paráda. Ředila jsem minimálně, na půl litru asi deci vody. Kyblík s jsem vyhodila, ale zkusím kouknout na internet a ozvu se tu znova.

Od: jsemtuzas
Datum: 22.08.15 15:00

Tak to byla barva Klasik color O347, co jsem ji právě vychválila.. Viz jejich vzorník barev, co na specializované prodejně . Dá se najít na internetu.

Datum: 23.08.15 12:00

A je to HETA, nebo co je to za značku? Každá značka má svoje kódy.

Od: bejbicka
Datum: 23.08.15 14:34

Našla jsem to na internetu. Je to HET, ta Klasik color 0347. Sice nevím, co to znamená, ale je to tak. Já bych s přidáním bílé / jak někdo doporučil/ byla opatrná. Nikdy to tak dobře nesmícháte. Však si můžete vzít o tón světlejší. Vzorníky též na internetu u barev.Já zas byla trochu zklamaná, že po uschnutí to nebylo tak syté. Asi něco vyžere ta bílé stěna pod tím.

Datum: 23.08.15 16:33

Toho se právě bojím... V tuto chvíli máme ložnici také bílou, takže buď budu muset vyškrábat anebo zvolit sytější fialovou, a tím bílým podkladem se opticky zesvětlí, jak píšete.

Podle této stupnice http://www.het.cz/data/images/-thumb/707_640xx75.jpg by tedy šlo o kód 0347, ale ve třetím sloupci poměr 1:2 (nejsvětlejší tón fialové)?

Datum: 23.08.15 16:45

Pokud máte ložnici bílou, tak nevolte sytější odstín, ani nebudete muset škrábat), ale prostě dáte 2 vrtsvy nátěru, protože jedna vrstva většinou celkem špatně kryje.
Konkrétně loni na podzim jsem maloval místnost bílou barvou HET Clasic "sytý žluty" KC 0618 a kryl napoprvé, teď jsem maloval HET Brillant Creative odstín "béžová delicate" BC 0219 také na bílou a kde sem natíral štětkou (kraje, tak stačila jedna vrstva, kde válečkem (plochu místnosti), musel jsem dělat vrstvy 2 (bílá prosvítala, bylo to kocourovaté).
Pokud chcete odstín ze třetího sloupce, budete si ho muset nechat namíchat v příslušném poměru (1:2).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.