Chystáme se koupit dům v insolvenčním řízení

Od: Datum: 20.08.15 18:08 odpovědí: 4 změna: 21.08.15 01:57

máme možnost zůčastnit se aukce na dům v insolvenčním řízení, dům prodává realitka veřejné dražby

majitel v domě bydlí a má ůdajně nájemní smlouvy s nájemníkem, tyto smlouvy nepžedložil.

Pokud dům vydražím jaké jsou podmínky k vystěhování nájemníka, končí smlouva prodejem domu?

Jaké jsou podmínky k vystěhování majitele pokud se dobrovolně nevystěhuje?musím žádat exekutora k vystěhování?

Obávám se, že koupím dům a budu se muset domáhat soudní cestou vystěhování.

doplněno 20.08.15 21:13:

takže, když vydražím dům a vím, že majitelka uzavřela nájemní smlouvu, kterou nechce předložit, takže nevíme jak je uzavřená jestli na dobu neurčitou, o nájemní smlouvě víme jen z ústního podání při prohlídce domu,doposud ji nepředložila.nájemník je bratr majitelky

smlouva může být uzavřená na symbolický nájem příklad 2.000,-měsíčně + náklady a podle NOZ nájemník si může vzít k sobě osobu blízkou i s dětmi+ psa,tak se ho nezbavím a já se do domu nebudu moci nastěhovat, proto ho přeci kupuji,

protože nájem bude platit a tím nic neporuší?takže je nebude možné vypovědět,?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jho
Datum: 20.08.15 18:35

Nájemní smlouva prodejm domu nekončí. Nájem pokračuje dle smlouvy dál. Vystěhovat řádného nájemce nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 20.08.15 19:22
Pokud se nepletu, taknpodle NOZ vystehovat najemce lze vypovedi ze smlouvy. Bez nutnosti hledani mu pristresi
doplněno 21.08.15 00:45: No, najemni smlouva lze vypovedet bez udani duvodu. Viz zde a presny vyklad najdete v NOZ
http://www.epravo.cz/top/clan…vypovedi-podle-noz-96136.html
Pokud smlouva neexistuje, tak je to asi na radu pravnika. Ale je to rozhodne resitelne. Inveetujte 2000 za konzultaci u advokata nez se ptat zde. Do domu chcete vrazit urcite mnohem vice, tak ta fundovana rada za to stoji.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 01:00
avatar

Nájemní smlouva prodejem nekončí

a změna majtele domu není ani důvodem k ukončení nájemní smlouvy.

Výpověď je samozřejmě možná i v případě, že nájemce nic neporušuje.

Podle mne byste po změně vlastníka mohl dát nájemci výpověď

z důvodu, že v domě potřebujete bydlet Vy sám nebo někdo z Vaší rodiny.

Viv NOZ, § 2288, odst. 2 písm. a) nebo b)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hw
Datum: 21.08.15 01:57

Ivzez: píšete nesmysly pakliže je smlouva na dobu určitou (tazatel ani sám NS neviděl).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.