Má smysl zateplovat Porotherm 40cm tlustý?

Od: Datum: 19.08.15 18:27 odpovědí: 4 změna: 19.08.15 19:13

Ahoj lidi, máme větší domeček, vystavěný z dutých bloků-cihel Porotherm tloušťky 40cm. Bylo by zateplení 12cm tlustým polystyrenem znát?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 19.08.15 18:36
Co to je za bloky? Zatepleni znat urcite pujde, hlavne na topeni. Protopite rozhodne mene. Ale pokud mate netesna okna, tak zatepleni poznat nemusite skoro vubec.
doplněno 19.08.15 23:32:

Nevidel jsme obrazek. Jak pise Milan. Nejvice se oplati zateplit stropy, vymenit okna, zateplit plast budovy. Takye samotna zimni bunda dobra, ale bez cepice a v sandalech vam bude porad zima.

Ohodnoceno: 2x

Od: filipino28391
Datum: 19.08.15 18:40

znát by to bylo určitě

my máme barák z 40 Itongu a na tom 15 cm polystyrenu a mezi rokem bez polystyrenu a rokem s polystyrenem byl rozdíl na spáleným dřevu cca třetinovej

sice sme výc doplácely za elektřinu protože sme drěvem neohřívaly vodu ale i tak se nám ceny toho polystyrenu vrátila za pár let

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.15 19:00
Mám postaveno z toho samého, bylo to v době kdy bylo populární zateplení 4-6cm *zed*, kacirsky jsem si prosadil 10cm, kdybych měl možnost volby nyní dal bych 15 nebo alespoň severní stěnu 20cm. Ale jsem spokojený i s těmi 10... I v létě polystyren hodně oceníte.

Datum: 19.08.15 19:13

Na obrázku není Porotherm 40cm.

Určitě by bylo zateplení 12 cm znát. Ale jen pokud ostatní izolace budou také kvalitní. Příklad, nepomůže Vám zimní bunda, když v zimě na hory pojedete v sandálích, bez čepice.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.