Natření futer

Od: Datum: 19.08.15 12:26 odpovědí: 12 změna: 20.08.15 08:56

Zdravím,,,čím mám natřít futra-rámy od dveří,,chci bílé ,ta sterá barva už není dobrá,je matná. díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.15 14:26
No, podle toho cp píšeš, tak bych použil bílou lesklou barvu.
Předtím bych futra přetmelil a přebrousil.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.15 15:24

Já je mám kovové ty futra. Není co tmelit,,jen důkladně umýt-odmastit,ale nevím tu barvu..

Od: sonikm
Datum: 19.08.15 16:49

Mám kovová futra, ale barva se olupuje. Můžete mi prosím poslat obrázek brusky, čím to zbrousit? Budu dělat poprvé, každá rada pro blbé a nezkušené dobrá :)

Datum: 19.08.15 17:33

Zdravím,
otázka sice nebyla na mne, ale dovolím si odpovědět - do bytu to není otázka strojů, ale ručního broušení (špalík omotaný smirkem, popř. skelným papírem). Bruskou uděláte velký nepořádek a partnerka vás zabije ;) Pokud už nějaký ze strojů, tak max. nějakou vibrační brusku, pokud byste zvládl(a) práci s odsáváním vysavačem, tak připadá v úvahu ještě dražší excentrická bruska, ale nepořádku (brusnému prachu všude) se stejně neubráníte. Na nejúčinnější a nerychlejší řešení - broušení úhlovou bruskou rovnou zapomeňte - to je tak na práci někde venku, ale ne v bytě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.15 18:26

Otázka asi byla na mě, ale líp bych to rozhodně nenapsal.

Kupovat si brusku na obroušení několika futer mě přijde vcelku zbytečný. Rukou to jde vcelku dobře.

Od: sonikm
Datum: 20.08.15 00:13

Pánové, děkuji za odpověď. :) Zkusím sama ručně, kdyžtak povolám zálohy. ;) Bruska se dá i půjčit, ne?

Datum: 20.08.15 08:56

Tak než kupovat brusku na 5 futer tak to už bych si pozvala odborníka na nátěr..

Od: ivik®
Datum: 19.08.15 15:33

Velmi dobrá je vodou ředitelná barva Balakryl, mají lesk i mat,v několika hezkých odstínech.1/2 kg plechovka stojí asi 190 Kč, štětec i ruce umyjete vodou, nepáchne a je asi za 4 h suchá...

Datum: 19.08.15 15:37

Uvažovala jsem o Balakrylu,no pokusím se jak to dopadne. Dělám hodně s balakrylem,ale futra ještě ne díky

doplněno 20.08.15 08:54:

Já to udělám lesklým Balakrylem.Díky všem za odpověď..

Od: ivik®
Datum: 19.08.15 15:41

Nebojte se toho, já jsem futra natírala před 15 lety tmavým odstínem( palisandr) a jsou netknutá, barva drží,neloupe se .Jsem taková domácí kutilka, tak mám zkušenost

Datum: 19.08.15 20:55

já mám veškerý futra i venkovní natřený balakrylem já to dával do palysandru -odstín a bez problémů natíralo se to parádně

Datum: 19.08.15 16:12

Zdravím,
za sebe bych doporučil se vyhnout vodouředitelným barvám, ale držet se klasiky - syntetického emailu S 2013 Industrol. Ředidlo S 6006.
Je sice fakt, že klasika se musí natírat opatrněji, ve slabé vrstvě (když pořádně nekryje, tak raději 2 vrstvy), protože jinak barva stéká (tvoří tzv. záclony), ale kvalita nátěru je s vodovkou nesrovnatelná - zejména lesk a životnost (vodovky jsou takový system "řemeslo drž se, jdu tě ku.vit").

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.