Prkenný strop

Od: Datum: 19.08.15 12:59 odpovědí: 4 změna: 19.08.15 13:36

Ahoj řeším podlahu v patře domku.Strop je složený z dřevěných trámu na nich jsou prkna pak slabý polystyrén a dřevotřískové desky viz. foto (foceno ze schodu nad podlahou je postavená stěna ze sádrokartonu). Ze spodu jsou palubky.Podlaha je při chůzi dost hlučná a vrže.Asi to nepůjde odstranit úplně ale nemá někdo nějaký nápad jak s tím naložit.Uvažoval jsem o OSB deskách místo dřevotřískových desek a výměnu stávajícího polystyrénu za nějaký jiný materiál přímo určený na podlahu.Díky Luděk

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: junek
Datum: 19.08.15 13:12

dobrý den, zdá se mi, že tam je špatný polyš70 místo 100.

prkna bych přišrouboval.. když by to šlo, zbrousil...navrch hobra desku...a pak 2 vrstvy OSB desky. křížovitě... Mezi lepidlo - pěnu a hned k sobě šroubovat..

také ale můžete dát vše pryč...na trámy udělat rošt. a pak podlahový palubky. Ty mají péra, podlaha bude dobře spojená a vypadá to stylově.. nezapomenout ale na izolaci

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.08.15 13:36

No polyš je asi co dům dal tak to rozeberu a omrknu možnosti díky za radu

Datum: 19.08.15 13:24

Rozebrat, zjistit co vrže, připevnit roznášecí desky, položit kročejovou izolaci, (je jich více druhů), zakrýt deskami, nedávat plovoučku.

doplněno 19.08.15 19:25:

ta trámech máte máte záklop. Na ně dáte kročejovou izolaci. Pak dvě vrstvy OSB desek.

Toto je obecný postup, vždy se vyskytnou různé varianty.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.15 13:35

Vržou hlavně ty desky a pak taky polystyren který původní majitel někde posbíral díky za radu už jsem přemýšlel o plovoučce ale dám na Vás.

doplněno 19.08.15 13:46:

Nemáte někde konkretní příklad toho roštu a izolace která by byla vhodná?

doplněno 19.08.15 13:48:

pardon roznášecích desek

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.