Francouzské okno v podkroví, kam s radiátorem

Od: Datum: 18.08.15 17:34 odpovědí: 4 změna: 18.08.15 21:01
Dobrý den , děláme rekonstrukci domu a v podkroví máme umístěné velké francouzské okno které nám zabírá skoro celou čelní zed´ podkroví bude zatepleno 28 cm tlustou izolací a bude celé ze sádrokartonu zajímalo by mě kam umístit v tomhle případě radiator a jak vypočitat jeho výkon v tomhle případě. díky za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.15 19:15

asi bych tam dal podlahový konvektor,jak spočítat výkon,netuším...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 20:25
avatar

Už nějakou dobu mi vrtá v hlavě, že v západních filmech jsou radiátory někde na zdi. Ne pod oknem a žijí s tím. Dcera také měla velký radiátor na zdi vedle balkonového okna a dveří. Tak nevím, jaká je ztráta nebo co, když vzduch necirkuluje od okna, ale odjinud. U mé mladé nebylo u radiátoru teplo více, než u dveří. Opravdu ne. Takže si myslím, že radiátor může být klidně jinde, než pod oknem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hlucha*
Datum: 18.08.15 20:27

Pod okno se radiátory dávají proto, aby se v zimě tolik nepotila, u okna také bývá největší chladno v místnosti, tak taky proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 21:01

Radiátor pod oknem je také z důvodu lepšího předávání tepla. Radiátor můžete dát i ke zdi, ovšem je potřeba, aby byl o něco větší, protože schopnost předávat teplo do okolí bude o něco zhoršena.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.