Zatuchlý beton pod linem

Od: Datum: 18.08.15 12:44 odpovědí: 1 změna: 18.08.15 12:52

Dobrý den, řešíme problém co ze zatuchlým betonem podlahy v místnosti. Pod místností je sklep, hydroizolace IPA navazující na izolaci zdí, vrstva asi 7cm písku, beton 6cm. Na betonu byly asfaltem nalepeny dřevotřískové desky a něm térové lino, které bylo u zdí zakončené nalepenou rohovou PVC páskou. Místnost byla dlouhé roky využívaná málo, jen párkrát do roka a netopilo se v ní, jen když přijela návštěva, to se pak pořádně zatopilo nebo trochu, když byly velké mrazy. Poslední 4 roky je místnost obydlena trvale, předtím se vyměnilo staré lino za nové PVC opět zakončené rohovou páskou. Protože zatuchlina je pořád cítit PVC se sundalo, odsekaly se dřevotřískové desky a udělaly se dvě kontrolní díry do betonu. Beton je celý suchý, písek pod ním je také suchý i hydroizolace je suchá, plíseň nikde není, tak si myslím, že je to asi kondenzovaná vlhkost sražená pod linem v té dřevotřísce v důsledku prudkých změn teplot v zimním období, kdy se zatopilo. Ta zatuchlina je cítit jen na povrchu betonu, vybourané kusy na spodní straně cítit nejsou, tak se nám to moc nechce bourat. Zatím necháváme místnost větrat a pomalu odsekáváme asfalt, naštěstí ho tam moc není. Moje představa je odstranit asfalt, nechat větrat, použít pohlcovač pachů, savo, větrat, stěrka, koberec. Zajímalo by mě co si o tom myslíte, případně navrhněte lepší řešení. Díky za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.08.15 12:52
avatar

šel bych tímto směrem - hrubé očištění, desinfekce, penetrace, stěrka, podlahová kritina (např. thermofix - je to vlastně lino, ale mikrospáry pomůžou "dýchat")

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.