Chladnička - mrazí ale nechladí

Od: Datum: 17.08.15 08:29 odpovědí: 6 změna: 18.08.15 08:30

Dobrý den. Chladnička s mrazákem Candy, jednokompresorová. Běhala bez problému. Cca před rokem byla vypnuta a odstavena, nikoliv pro závadu, a le z prostorových důvodů v kuchyni. V současné době byla opět zprovozněna. Nastal probém - mrazák běží, chladící prostor nikoliv. Kompresor naskočí, chvilku běží a poté vypne. Za někajý čas opět zapne a opět po krátké době opět vypne. Mrázák stále funguje, chladnička však nechladí. Tak jsem měřil povrchovou teplotu kompresoru - taky až přes 90 stupňů. Takže kompresor je vypínán tepelnou ochranou. Nikde na kabelech žádný problém, nic není natavené, napálené a podobně.Všechny spoje a kontakty bez problému. Co odešlo?

Díky

doplněno 17.08.15 09:21:

Doplnění. Nikde žádný prach není - píši, že jsem měřil povrchou teplotu kompresoru, z toho plyne, že jsem měl přístup k zadní stěně chladničky. Mrazák mrazí. Chladnička nechladí. Co teplota kompresoru - proč se přhřívá?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.15 08:45
avatar

Chladnička s mrazákem Candy, jednokompresorová. Kompresor naskočí, chvilku běží a poté vypne. Za někajý čas opět zapne a opět po krátké době opět vypne. Mrázák stále funguje, chladnička však nechladí.

U jednokompresorového zařízení, kdy neběží normálně kompresor, funguje mražák? Nějak jsem to nepochopil...upřesněte...a třeba i typ

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.08.15 08:46
avatar

že by odešla lednice?

https://www.poradte.cz/elektr…di-mrazak-mrazi-co-s-tim.html

https://www.poradte.cz/elektr…chladi-mrazak-je-namrzly.html

atd...

termostat? první předpoklad. Servis? ne.. kašlete na to, to opravíte sám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.08.15 09:00
avatar

Dobrý den, pokud chladnička před odstávkou normálně fungovala, tak by mohla i nyní.

Možná ji poškodilo prostředí, ve kterém byla uskladněna (koroze) nebo je kompresor a další zařízení silně zaprášené a nefunguje korektně. Ovšem, případný prach tam vidíte, tak ho můžete odstranit. Zdravím!

doplněno 17.08.15 09:28:

No, já bych viděl hlavní problém v tom, že to je italský výrobek. O jejich kvalitě a životnosti se dá pochybovat (a nepochybuji pouze já). Italské je většinou na pohled hezké, ale to je málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.08.15 09:44

Já jsem měl stejný problém s chladničkou téže značky, s tím rozdílem, že kompresor běžel nepřetržitě. Možná šlo o únik chladiva, nevím. Před zapnutím se s chladničkou nemá hýbat 24 h (stěhovat). To je na sběrný dvůr, opravy jsou nesmyslně drahé:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 08:30

Jistěže jsou drahé, protože podstatná část chladicího okruhu je zastříkaná v PUR pěně. Případná díra bude s velkou pravděpodobností někde v ní. Což by znamenalo to celé vykuchat, najít díru, tu opravit a pak to zamaskovat zpět. To ovšem nejde provést bez destrukce. Jediné, co má smysl opravovat, je samotný kompresor nebo díru v jeho blizkosti (pokud máte štěstí a najdete ji tam).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.15 07:23

Okruh chladenia chladničky je prederavený,je to spôsobené oxidáciou hliníkového výmenníka ktorý je zapustený v pur pene.Oprava je nerentabilná a ku podobnej chybe môže po oprave dôjsť na inom mieste.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.