Málá probabutanová lahev 2kg

Od: Datum: 17.08.15 00:47 odpovědí: 6 změna: 02.11.15 01:26

ahoj zase budu otravovat mám 3 kusy 2kg lahví jsou prázdný ale hlavně (jsou starý 15 20let nevím) a chtěl bych je vyměnit za plný nebude s tím u prodejců problém s výměnou dostal jsem plynový vařič s uzavíracím ventilem meva 2156a + stavební plynový hořák meva 1071lkr 35kw+ hadice + (regulátor na 10kg bombu ten bych taký využil až příbuzný přivezou lahev přešli na elektriku) musím mít regulator tlaku u 2kg bomby kdybych použil hořák nedojde bez něho k vybuchu zatím děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.15 05:28

U dvokilové lahve jsem zatím ještě regulátor neviděl, ale nic nebrání tomu si ho tam dát. Osobně mám dojem že jako regulátor funguje kostrukce výpusti /kulička/ a samotného ventilu. Co se týče stáří lahví-nezbývá to než zkusit. Já běžně měním 10 kilové a ještě jsem se nevšiml, že by prodavač na nich něco kontroloval.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.08.15 05:31

2kg láhve se používaly a používají bez regulátoru, přímo na ně se šroubuje vařič buď s jedním nebo dvěma hořáky; pro plynový hořák se šroubuje na 2kg láhev uzávvírací ventil

http://www.nako.cz/7340-meva-…ednocestny-ventil-2156uv.html

a na ten hadice (s hořákem). Regulátor je třeba pro 10kg a větší láhev - byly ještě 33kg, ale teď nevím, zda jsou k mání...jink nedávno jsem měnil staré láhve a nebyl problém, pořád vypadají stejně...

jinak platí i předešlá odpověď

https://www.poradte.cz/domacn…637-plynovy-horak-na-ipu.html

Datum: 17.08.15 05:37
Váš velký problém je srozumitelné psaní... Pište krátké věty.
Pište čárky a tečky mezi větami. Používejte otazníky, když se ptáte. Díky
Teď k věci:
Ke 2 kg PB bombě se spotřebiče (vařič, hořáky, lampy, teplomety) připojují přímo bez regulátoru tlaku.
Za desítky let užívání k výbuchu u mne nedošlo. Jediný výbuch může nastat, když bude PB delší čas unikát do ovzduší a vytvoří se výbušná směs, kterou potom zapálíte.
Takže napřed najít sirky nebo zapalovač, až potom otvírat ventil.
Zkuste ty staré bomby aspoň zbavit prachu, nebo je i umýt, výměna bude možná jednodušší. Pokud nevymění jeden, zkuste jiného. U nás měnili i na pumpě PB.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.08.15 14:00

Co mám skušenosti-mění kus za kus ,teda pokud se neplní na místě!Pkd plní-kontroluje revizi,mění-li tak revizi dělají (možná odesílají?) dle potřeby v místě plnění

Datum: 17.08.15 19:08

Ahoj. Tak já třeba na malé dvoukilovce používám malý hořáček a na velké ten větší stavební.

A jak tu už napsali kolezi. Staré prázdné láhve si vyměň u ofiko distributorů a majitel si je pak zkontroluje, než je znovu naplní plynem. Buď projdou a vyrazí na nich datum nové tlakové zkoušky, nebo je rovnou vyřadí. Taková je běžná praxe.

Od: fkos
Datum: 02.11.15 01:26

2 kg lahev s PB bych asi na větší hořák /na nahřívání IPy a pod./ nepoužil. Udělal jsem si kdysi ze starého acetillen. hořáku / od švajcaparátu/ podle originálu hořák na PB. Přes regulátor /original, používaný na sporák/, dával mizerný plamen, lepenka se nenatavovala tak, jak jsem potřeboval. Proto jsem regulátor odhodil, a hořák napojil přímo na 10 kg lahev PB. Plamen jsem reguloval pouze ventilem na PB lahvi. Dosáhl jsem tímto způsobem velký plamen s vysokou teplotou. Práce parádně šla. Bohužel, lahev se poměrně brzy vyprázdnila.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.